Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondolnak a németek a...

Mit gondolnak a németek a magyarokról?

Figyelt kérdés

Akinek van tapasztalata, személyes, vagy akár felmérés. Hogy vélekednek a magyarokról a németek? Fiatalok, idősek, stb.

Hogy tekintenek Magyarországra?

A németekben még mindig ott bújik a felsőbbrendűség érzés?



2018. ápr. 15. 22:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%
Nem bújik. A német (pont Hitler miatt) egy nagyon-nagyon sérült identitás. Jóformán senkit és semmit nem néznek le
2018. ápr. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
30%
Hát ez nem igaz.... Pont, hogy lenéznek mindenkit, én is német vagyok, annak neveltek szüleim, és mindig arra neveltek, hogy tartsam meg német énemet, ne hagyjam, hogy elvegyék vagy mássá váljak. Annyi amúgy, hogy ott Németországban nem nagyon van zsidózás és kerülik a világháború témát, de az, hogy ők jobbak stb ez mindig is bennük volt és remélem marad is.
2018. ápr. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem hiszem, hogy ilyen van. Marmint olyan, hogy egy nép tagjai, egységesen ugyanazt gondoljak, egy masik nepről. Eleg csak arra gondolni, hogy a magyarok se mind egyformán gondolkodnak oroszokról, nemetekről, amerikaiakról, stb.
2018. ápr. 16. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Azért írtam oda, hogy személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Ki miket hall.. De akkor is van egy kép általánosságban az emberek fejében..

Pl. ha neked azt mondják, hogy "Észak-Korea"..akkor mi jut az eszedbe? diktatúra, szegénység, korlátozott emberek.. ilyesmire gondolok.

2018. ápr. 16. 13:04
 5/21 anonim ***** válasza:
81%
2-es vagyok: személyes pl az, hogy ha valakinek elmondom, hogy valójában német vagyok, akkor rögtön a nácik jutnak eszébe meg az árják. És miután tisztáztam, hogy már nincs ilyen, akkor jön a sör és a káposzta meg hogy mi mindenkit lenézünk...
2018. ápr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
#4: "De akkor is van egy kép általánosságban az emberek fejében." Na de épp ez az, amiben nem vagyok biztos. Az amerikaiakat peldaul sokan "istenítik", masok gyűlölik. Az oroszok kapcsan is megoszlanak azért a vélemények. És azert a nemeteket is ki "nácizza", ki meg pozitív vélemennyel van róluk(nemet pontosság, alaposság, stb.) es örül, ha lehetősége adódik ott élni.
2018. ápr. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%
Nos én 4 éve élek köztük, de észrevenni, hogy megvan bennük a felsőbbrendűség ugyanugy. Két példa: ahol lakom van 2 német család, 2 román, 1 orosz és mi. Állandóan a németekkel van gond. Vagy hangosan du*nak, vagy obégatnak, nem tisztelik a másikat, ugy vannak vele ők mindent megtehetnek. Jó példa erre a parkolás is. mindenki úgy áll, ahogy akar, kutyát nem érdekli, hogy az utca közepén kiteszi az elakadásjelzőt és bemegy vásárolni. Ez Münchenben pl természetes. Továbbá, ha te valami jobb ötlettel állsz elő néznek rád az ufóra és az tuti nem jó, mert nem ők találták ki. Az én munkahelyemen és a nejemén is rendszeresen ezt tapasztaljuk. Nem akarom megbántani a németeket, de annyira naivak és ostobák (tisztelet a kivételnek), hogy az már fáj. A munkaszervezésük katasztrofális, de ha belemersz szólni neked kuss van, az biztos nem jó, pedig van hogy jobban tudnám mit kéne csinálni, mint ők, de hát én csak külföldi vagyok, eleve elkönyvelnek hülyének. Szóval a lényeg, hogy bennük maradt a ki ha én nem.
2018. ápr. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
jaaa a másik, most jut eszembe: elütöttem egy őzet és cserélnem kell a lökhárítót. A kedves szervizesek tudják, hogy külföldi vagyok, nem vagyok németből perfekt se, de azért tudok kommunikálni. Erre benyögi nekem, hogy az alkatrész, meg a munkadíj kb 750 euró. Az ebayen megrendelem a lököst kb 250 euró színre fújva. próbaképp elküldtem a német kollégám ugyenezzel a márkával, hogy neki mennyiért cserélnék ki. Érdekes módon neki 540-ből kijönne az egész :D Na hát erről ennyit. Spekulant lenézős köcsögök, csak nem tudnak átbaxarintani :D
2018. ápr. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Német cégnél dolgozok, a családba házasodott be német, baráti közben is van akinek német férje van. Az egyik nagyon szélsőséges, lenézni a magyarokat, azok csak buták lehetnek, és semmi se jó ami magyar. A másik elfogadóbb. De az tény, hogy bennük van az übermensch, kiben jobban, kiben kevésbé. Cégnél is van aki nagyon bír minket, elismeri a munkánkat, és van aki a kis keleteurópai csicskát látja bennünk. De az tény és való, hogy hiteleres és náci viccekre nem vevők, pedig eskü próbálkoztam :D
2018. ápr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
44%

Időpont ma 10:26


Nálunk van olyan német munkába aki vevő volt rá, sőőt még ő mutogatott karlendítéseket :DDD Azt mi mondtuk neki, hogy nem kéne. De amúgy tényleg így van. Te kelet-eutópaiként nem lehetsz náluk okosabb (cöö-cööö-cööö), csicskának néznek. Pedig baromira el vannak szállva maguktól, mert olyan alap dolgokon tudnak gondolkozni, amitől már a falat kaparom...

2018. ápr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!