Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a rászorulók...

Mit gondoltok a rászorulók támogatásáról? Ti támogattok valakit?

Figyelt kérdés

Egyedülálló anyuka vagyok, dolgozok, mondhatni a mi életünk végre sínen van.

Tudom milyen lenn, sajnod voltunk nagyon rossz helyzetben. Azon gondolkodtam, hogy keresnék egy hasonló helyzetben lévő anyukát, mint én. Persze olyant, aki tesz az előrejutásért.


Ez vajon jó ötlet?

Nem sokkal, csak úgy havi 1* 10-15ezer forinttal (pl. Venni nekik, amit nem tudnak megvenni, ruhával, cipővel...)


2018. ápr. 16. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Szia, igazan szep es emberi toled ez, tisztellek erte, de nem tamogatnam az otleted, ha lenne beleszolasom. Mi van ha egy okyan anyukat tamogatnal, aki igazabol nem is szorul ra, higyan tudod ezt kikerulni? Illetve en pl nem tudnek elfigadni egy “idegentol” anyagi tamogatast, hiszen egy gyermek bevallalasa egy felelosegteljes dontesen alapul, amikor vegig gondoljuk, hogyan fogjuk tudni felnevelni. Ha arra jutok, hogy nincs megfelelelo anyagi, csaladi hatter, akkor nem vagok bele meg. Ha mindenkepp szeretnel valakit tamogatni, szerintem legy ovatos es lass realisan.

Egyebkent en masfel evvel ezelott hajlektalanokat szerettem volna tamogatni, de nem vaguok biztos benne, hogy a szervezetekwn keresztul hova megy a penz valojaban.

2018. ápr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A védőnőn keresztül talán található olyan, aki nem hazudik. Tudom, hogy az ingyendolgokra bárki rákapna, ha nyilvánosan hirdetném a szándékom.

És ezért is írtam ide, hátha valaki okosabb nálam.

2018. ápr. 16. 15:16
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Sokan akaratlanul is “megszoknák, és ha a jövőben be adj Isten nem tudnál ekkora összeget adni nekik, rosszul adná ki magát a helyzet. Én a helyedben vagy időnként adnék, vagy pedig ruhát, játékokat, háztartási dolgokat, tartós élelmiszert adnék.

Nem a rosszindulat beszél belőlem, csupán az élet kiszámíthatatlan.

2018. ápr. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
ne *
2018. ápr. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon kedves tőled, hogy egyedülálló anyukaként még másokra is gondolsz.

Ahogy írtad védőnőn, esetleg családsegítőn keresztül jó ötlet. De nem rendszeresen ugyanazt, hanem alkalmanként és lehet, hogy nem mindig ugyanazt. És inkább nem pénzzel, hanem pl. ruhával, játékokkal, élelmiszerrel.

2018. ápr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ötletnek jó, de NE közvetlen X személyt keress/találj meg, mert abból csak a cirkusz lesz, hanem egy olyan szervezetet, akik pl.: segítik őket (anyaotthon és tsi.). Figyi:

Én sokszor rá×tam, mert hittem, hogy a "milyen szegény életem van" c. műsor valós. Ezért közvetlen ne segíts senkinek sem!

2018. ápr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egy alapítványt "ismerek", talán őket keresem meg akkor. Tudom, hogy ők tényleg segítenek.
2018. ápr. 16. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!