Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az élet játék - igaz-e ez az...

Az élet játék - igaz-e ez az állítás?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy az élet egy játék, nem kell túl komolyan venni, nem kell rágörcsölni dolgokra, lazán és szabadon kell fogadni mindent.

Nem kell ragaszkodni se tárgyakhoz, se emberekhez, “Ha menni akar, hagy menjen, majd jön helyette másik.”.

Örömöt kell találni az életben, olyan dolgokkal kell foglalkozni amik örömöt adnak.

Ha valaki megbánt vagy valakit megbántottál, tudni kell megbocsátani és tudni kell fátylat borítani a múltra.


Egyetértetek mindezzel?


2018. ápr. 22. 10:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Azért, ez nem teljesen igaz ez az állítás véleményeim szerint. Jó, ha optimistán áll hozzá az ember a dolgokhoz, de nem minden esetben lehet ilyen egyszerűen elintézni a dolgokat.
2018. ápr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mondanál egy példát, ha megkérlek?
2018. ápr. 22. 10:27
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A játékon szórakozik az ember. Nekem kétszer sikerült megbántanom azt, akit szeretek. Egyik esetben sem kaptam második esélyt, pedig tudom, hogy megháláltam volna. Hát k*vára nem szórakozok rajta.
2018. ápr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Látod, pont erre írta, hogy:

Nem kell ragaszkodni se tárgyakhoz, se emberekhez, “Ha menni akar, hagy menjen, majd jön helyette másik.”.


Túlságosan függsz másoktól, túlságosan ragaszkodj hozzájuk, ez kb. olyan, mint mikor kijelenti az ember, hogy a nagy Ő elhagyott, úgyhogy már egész életemben boldogtalan leszek, mert még egy ilyet nem találok

2018. ápr. 22. 10:36
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. ápr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Nem kell ragaszkodni se tárgyakhoz, se emberekhez"


Ez ilyen formában baromság. Nem kell mindenáron, görcsösen ragaszkodni. Viszont eldobni, elveszni hagyni sem kell a másik társaságát.

2018. ápr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Eldobni valóban nem kell, de “Ha menni akar, hagy menjen".
2018. ápr. 22. 10:43
 8/15 anonim ***** válasza:
Jó hogy van még aki így látja. :D érdekes kérdés és ritka.
2018. ápr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem most Teréz anya Élet himnusza jutott eszembe, amivel egyetértek.
2018. ápr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Írok példát. Most képzeld el, ha valakinek azt mondod, hogy: ha menni akar, hadd menjen, majd jön helyette másik. Az illetőben az körvonalazódik, hogy nem volt fontos a számodra.

Szerintem inkább az arany középút felfogás a jó, nem ragaszkodni annyira a dolgokhoz, úgy hogy szabadon áramoljanak, de ha szeretnél valamit, akkor tenni kell érte.

2018. ápr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!