Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért jön mindenki a pszicholó...

Miért jön mindenki a pszichológussal sok kérdésnél?

Figyelt kérdés
Sok kérdésnél olvastam a psztichológust, mint megoldási lehetőséget. Nem értem, hogyan segíthetne az emberen egy kamutudományt művelő ember? Mivel a lélektan kamu, porhintés. Számomra egy szinten van a tv-s jós műsorokkal.
2018. ápr. 23. 11:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%

Ha ennyire ostoba vagy, hogy szerinted a pszichológia "kamutudomány", akkor okosabb lenne, ha nem írogatnál hülyeségeket!


Elöször végezz el egy pszchilógia szakot egyetemen (mármint ha egyáltalán képes lennél rá, amit erösen kétlek), és utána okoskodj, egyelöre fogalmad sincs a témáról. Értelmes ember olyasmihez nem szól hozzá, amit nem ismer, márpedig a te esetedben erröl van szó!


(És mielött belekötsz a válaszomba, NEM vagyok pszichológus, tehát nem a megélhetésem miatt írtam azt, amit, csak éppen valami fogalmam azért van a témáról!)

2018. ápr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ostoba, el tudnám végezni a pszichológia szakot, csak nem érdekel.
2018. ápr. 23. 11:34
 3/22 anonim ***** válasza:
43%
Az is lehet, hogy hisz benne a kérdező, csak az egyik ismerősének akarja ajánlani, hogy keresse fel. Fordìtottan gondolkodott a kérdés megfogalmazásánál.
2018. ápr. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%

A föld lapos, az injekciók autizmust okoznak, a pszichológia áltudomány.


Azért tartod annak mert nem érted. Ha megértenéd mi alapján dolgozik és hogyan is következtet látnál benne rációt.

2018. ápr. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

#3:

Nem erről van szó. Mindössze nem értem, hogy - a gyúráshoz vagy egyéb sporthoz hasonlóan - miért van kikiáltva valamiféle csodszerré.

2018. ápr. 23. 11:40
 6/22 anonim ***** válasza:
80%

Aki képesítés nélkül orvosi/egészségügyi (ide értve mentális egészséget is!) tanácsot ad, az nem jóindulatú, hanem KURUZSLÓ!

Te sem lakatost fogadsz fel, ha a padlásod ácsolatát kéne javitani.

2018. ápr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
58%
Provokatív kamukérdés
2018. ápr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nem ítélem el a pszichológusokat, biztos van értelmük néhány esetben, De..

Nekem is vannak kétségeim afelől, hogy annyira általános érvényű megoldást jelenthetnének, mint amilyen sokszor találkozni itt ajánlásukként a válaszoknál. Ezt az is alátámasztja, hogy egyes kérdezők párszor kifejtették már, hogy több pszichológusnál is jártak, eredménytelenül.

A pszichológus felfedhet bizonyos ok-okozati összefüggéseket a múltamban és rávilágíthat, hogy mit miért érzek, és esetlegesen miért indokolatlan egyes előítéletem, vagy elvárásom magammal szemben - de ennek csak akkor van értelme, ha magamtól alapból nem tudom. Ha tisztában vagyok azzal, hogy az apám nem törődött velem gyermekkoromban és ezért egy rakás komplexussal és szorongással küszködök, teljesen fölöslegesen állapítja meg egy pszichológus egy vagyonért, hogy "Hm, az apja miatt van, ügy lezárva." (most sarkasítottam, biztos értitek). Márpedig a legtöbben ismerik magukat annyira, hogy ne kelljen egy másik vadidegen embernek megerősítenie a problémájuk forrását.

A kivételeknél, akik nem mélyülnek el annyira a gondolataikban, nem ismerik önmagukat teljes mértékben és nincsenek barátaik akikkel beszélgethetnének, na nekik segíthet a pszichológus. Amúgy nem igazán szerintem.

2018. ápr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Keress fel egy pszichológust. Láthatóan rád fér.
2018. ápr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
ma 12:33-as: amiket írsz, ott nem az a baj, hogy nem érdemes pszichológushoz fordulni a problémákkal, hanem hogy JÓ szakembert kell választani, mert az általad említettek nem azok, hanem csak elvégeztek egy képzést (valahogy, valószínüleg éppen csak) mindenféle motiváció nélkül, eltekintve a pénzéhségtöl!
2018. ápr. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!