Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A kedvesség, segítőkészség...

A kedvesség, segítőkészség manapság mint gyengeség van értelmezve?

Figyelt kérdés
Az ilyen személyeket pedig lenézik, mellőzik?
2018. ápr. 27. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyira unalmasak ezek a kérdések. Nem, nem ezért néznek le, pláne nem ezért mellőznek. Értem hogy vonzódsz a mártír szerepéhez, de a szociális problémáid nem a jó tulajdonságaidban rejtőznek. Erről ismeretlenül is biztosíthatlak.
2018. ápr. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1


Hanem miben rejtőznek a problémáim? Látatlanban is egész biztosan jól tudod.

2018. ápr. 28. 00:43
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Magyarországon igen, mert a média azt sulykolja, hogy aki kedves, az egyben lúzer is. (Én részben ezért nem nézem az agymosó dobozt). Más a helyzet pl Tibetben, Indiában, és még egy csomó országban.
2018. ápr. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon is jó a kérdés, a tudomány rovatba (leginkább pszichológia).


Igen, eléggé megfigyelhető, hogy az emberek többsége, ha kedvesek, segítőkészek velük, akkor azt az embert lenézik, kihasználhatónak, baleknak tartják, majd ha az ezt egy idő után megelégeli, és nem hagyja, hogy tovább szívják a vérét, akkor ő lesz a világ legszemetebb embere.


Nem csak saját példákon, de ismerőseim példáin keresztül is ezt tapasztaltam, szinte kivétel nélkül.


Az egyik például befogadott egy szerencsétlent a házába, ételt adott, munkát szerzett neki, amire az illető egyre nagyobb dühvel és elégedetlenséggel reagált (gyakorlatilag még neki állt feljebb).


Ha viszont azt látják, hogy nem segítesz, nem adsz, bár volna mit, akkor tisztelnek és felnéznek rád. Ez is tapasztalat.


Furcsa jelenség, és lehet, hogy csak a primitívebb néprétegeknél áll fenn, de határozottan ezt igazolja minden tapasztalatom. Szerintem a háttérben evolúciós okok állnak.

2018. ápr. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A többség lúzernek véli és kihasználja őket. Sajna.
2018. ápr. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

De ha ez igy van es az emberek ennyire szanalmasak akkor megis miert tarsas lenyek miert vagynak masok tarsasagara? Hiszen igaz szeretet a budos eletbe nem fognak kapni csak szinlelt, al-dolgokat.


En peldaul utalok emberek koze menni, tobbek kozott az ertekrendjeik miatt, masreszt meg gonosz, kapzsi osztonlenyek. Ez miert vonzo sokak szamara es megis veluk akarnak lenni?

2018. ápr. 28. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!