Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tartoznak nekem, betudom hajtani?

Tomika187 kérdése:

Tartoznak nekem, betudom hajtani?

Figyelt kérdés
Az lenne a gondom,hogy tartoznak nekem 90 ezer ft-al mert kölcsön adtam. Papír igazából nincs róla, egyedül annyi, hogy 4szer kifizetett 10 ezer ftot és azt alá írta. Ez gondolom semmihez nem elég.

2018. ápr. 30. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
van olyan hogy szóbeli szerződés, de felejtős, fogd fel tanulópénznek hogy soha senkinek nem adunk kölcsön, még hogyha papír van róla akkor sem.
2018. ápr. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha megpróbálsz íratni vele bármilyen nyilatkozatot amiben elismeri hogy még tartozik neked X összeggel, már beljebb vagy valamivel. Ha részletfizetést is sikerül kialkudni, még jobb, csak legyen valami amit felmutathatsz. Ha ez megvan, fizetési meghagyással már lehet próbálkozni, mert ennek két kimenetele van: vagy elismeri és fizet, vagy behajtóhoz kerül a tartozása (akkor is ha ignorálja, nem veszi át a levelet, de jogerőssé válik). Ha reagál és vitatja, akkor pedig perré alakul az ügy, és neked is elő kell terjesztened valami kézzelfoghatót, hogy ő miért tartozik. Erre jó az előzőekben megírt hiteles nyilatkozat (aláírás, 2 tanú ha tutira akarsz menni).
2018. ápr. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A papiron sajnos csak az adotthonapban kifizetett összeg volt és az aláírása. Azon kívül semmi más. A tartozás összege sem volt feltűntetve.
2018. ápr. 30. 20:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor meg kell próbálni íratni egyet. Csak addig van esélyed míg elismeri a fennmaradó tartozást és valamilyen szintű hajlandóságot mutat a kifizetésére. Ha azt mondja hogy neki fél évre van szüksége, de ezt írásba adja, már az is több mint a semmi.
2018. ápr. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez van, jó tanulópénz volt :)
2018. máj. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!