Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A szegények, átlagok miért...

A szegények, átlagok miért irigyek a gazdag, jómódú emberekre?

Figyelt kérdés
2018. máj. 4. 21:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
46%

Miért kell általánosítani?

A gazdag emberek miért irigyek a szegényekre?

2018. máj. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
8%

Mindenki irigykedik az általa jobbnak tartott csoportra. Az öregek a fiatalokra, a dagadtak a soványokra, a falusiak a városiakra, a nők a férfiakra stb.

Emberi szokás.

2018. máj. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem ez egy buta kérdés és általánosítás.

Nem mindenki irigy, van aki megelégszik azzal amit megkeres magának, van aki szegény de keményen dolgozik, hogy kicsit több jusson neki és ha talpraesett akkor sikerül is neki kiszakadni ebből, meg van aki pont azért szegény mert ahelyett hogy tenne a javulásért, inkább másokra irigykedik rosszindulatú és csóró is marad egész életében. De az természetes, hogy valaki többre vágyik. Csak tenni is kell érte, nem irigykedni.

2018. máj. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
45%
Hát ez tényleg általánosítás. Én csóró vagyok de nem irigykedem a gazdagokra :D kedves kérdező, kiváncsi vagyok, te hova tartozol? Csak mer van egy tippem :D
2018. máj. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
35%
A magyar ember alapból irigy,pesszimista,panaszkodó.
2018. máj. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
24%
#5: Nem csak a magyar. Fejezzük már be ezt. Amúgyis minden népcsoportban van valami idegesítő tulajdonság.
2018. máj. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
16%
Amúgy miért is lettem 0%? Talán nincs igazam? Na mindegy mindenkit lepontozok én is a fszba a kategória összes kérdésénél
2018. máj. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
50%
Igazából az irigység hátráltathat, de fejlődhetsz is tőle. Akkor lehet van valamilyen célod és motivált leszel valamennyire, hogy bizonyos szintre eljuss. Szerintem minden emberben van irigység, adott körülményeknél mindig lehet jobb valamiben. Ha erre vágysz, nem hiszem, hogy akkora bűn, az élet nem a 10 parancsolatra épít.
2018. máj. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

Ez egy akkora retardált kérdés, hogy magamhoz sem térek.


Miért NE akarná egy szegény ember, hogy a földön töltött évtizedei ne nyomorgással és sz@r körülmények között teljenek el? Miért NE nézne ferde szemmel az olyanokra, akik jobb lehetőségekkel születtek? (mert lássuk be: ha tényleg a kemény munka számítana, akkor a málhás szamár lenne a leggazdagabb)


Nem tudom, hogy csak nagyon buta vagy-e kérdező, vagy egy önérzetes ki gazdag kölyök, de tényleg nem kell sok ész ahhoz, hogy felfogd, miért van ellentét gazdag és szegény között..

2018. máj. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
42%

Emberi tulajdonság bizony, de nem mindenkiben van benne, bennem sem. Kölyökkoromtól kezdve máig soha nem érdekelt, hogy mije van másnak sem külső, sem belső tulajdonságok terén. Illetve de, ha nagyon szar helyzetben van hozzám képest, akkor segítek neki. Tudom, hülye vagyok.

Kérdező, rosszul tetted fel a kérdést. Az irigy emberek nem csak a gazdagokra irigyek, hanem minden másra is, amit ők akarnának és másnak van, nekik meg nincs. Amíg olyan szegény voltam, hogy száraz kenyeret ettem hónap végén, még akkor is több olyan dolog volt, amit a nálam jobban élő agyhalottak elirigyeltek tőlem. Én az ilyeneket az első megnyilvánulásuk után messze elkerülöm, mert már többször is bebizonyosodott, hogy kutyából nem lesz szalonna. Mérgezzék csak csendben magukat, de engem hagyjanak ki a buliból.

2018. máj. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!