Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tanulás? Miért megy nehezen?...

Tanulás? Miért megy nehezen? Tanácsra lenne szükségem

Figyelt kérdés

Szóval, 29. éves vagyok, és épp gyermeket várok.

Tudni kell rólam, hogy már 20 évesen elkezdtem két egyetemet, de mindkettőt abbahagytam, mert egyszerűen lusta vagyok tanulni, elfogy a lelkesedésem egyszerűen egy idő után. Nehéz és a kudarcok miatt abbahagyom. Ugyanakkoriban a jogosítványt is elkezdtem, ugyanez történt azzal is, hogy kresz vizsga nem sikerült. Ezért hagytam az egészet.

MOst majdnem 10 év után a jogosítványt csont nélkül megcsináltam, mert sokkal nagyobb kedvem volt hozzá, tudtam, hogy ez mindenképp kell nekem.

MÁsfél éve egy egyetemet is elkezdtem.

De megint azt érzem, hogy nem akarom tovább csinálni egyszerűen unom. Nincs erőm megcsinálni...

De a jogosítvánnyal is így voltam, aztán 10 év múlva meg egyszerűen megcsináltam és nem szenvedtem rajta.

Az egyetemre már megint ráköltöttem több száz ezer forintot, de ez sem húz vissza, hogy ne hagyjam veszni a pénzt :(

Talán abban bízom, hogy ha két évig otthon leszek a babával, akkor lesz annyi szabadidőm, hogy megcsináljam. Mert így munka mellett egyszerűen semmi kedvem...De mi van ha akkor sem lesz kedvem? Megint felsülök magam és a családom előtt, hogy semmit sem vagyok képes végigcsinálni...


2018. máj. 8. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:

A probléma az, hogy nincsenek egyértelmű, átlátható és konzisztens lefektetett céljaid.

Azt írod van munkád és éppen gyesre készülsz, akkor minek az egyetem? Mi a cél? Egy jobb állás, több pénz?

2018. máj. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából azért kezdtem el, mert ahol most dolgozom, állami szférában, ha lenne diplomám, akkor többet keresnék. És más munkakörbe kerülnék.
2018. máj. 8. 15:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor motivációd már van. :)

Koncentrálj erre, a kényelmesebb/érdekesebb munkára, amikor épp ellustulnál vagy elcsüggednél.

Kiváncsi leszek gyerek mellett mennyi időd lesz tanulni, de drukkolok, sok sikert! :)

2018. máj. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!