Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Olvastál már olyan könyvet,...

Olvastál már olyan könyvet, ami valóban hatásos terápiának bizonyult számodra (önelfogadás, önismeret témekör)? 20 L

Figyelt kérdés

Egyetlen dolog hiányzik az életemből, de az nagyon. Önmagam szeretete, elfogadása. Emiatt teljesen felborult az egyensúly minden téren. Úgy gondolom, ez a forrása minden testi-lelki bajomnak. Tudom, hogy addig esélyem sincs egy kiegyensúlyozott életre, lelkiállapotra, amíg meg nem tanulok megfelelőképpen viszonyulni saját magamhoz, a folyamatos önmarcangolás, önpusztítás, öngyűlölet (stb) helyett. Nagyobb részt gyermekkori lelki sérelmek útján kialakult deficitről van szó az esetemben. Ezért is olyan baromi nehéz kiirtanom magamból...


Tudom magamról, hogy egy intenzív pszichoterápiára is szükségem volna, de addig is érdekelne, van-e olyan irodalom, amely segíthet nekem valamelyest jobb belátásra térni?!?

A legtöbb ilyen könyvet maszlagnak tartom.


Az érdekelne, közületek valaki olvasott-e már olyan irományt, amelyet alaposan áttanulmányozva az valóban képes volt segíteni, másfajta szemléletmódot kialakítani tartósan?!?


2018. máj. 10. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hová szeretnél eljutni és milyen témában úgymond. Szerelemre pl. van egy szuperhatásos filmajánlatom. Munkamánia korlátozására is tudok egyet. De kérdés: neked konkrétan mire volna szükséged?


"Tudom, hogy addig esélyem sincs egy kiegyensúlyozott életre, lelkiállapotra, amíg meg nem tanulok megfelelőképpen viszonyulni saját magamhoz"


Ez nem egészen így működik. A saját magadhoz való viszonyulás tapasztalások útján fog megváltozni, ahogyan majd rácsodálkozol különböző életekre. Ezzel egy időben, szinte észrevétlenül fogsz megváltozni te magad is.

2018. máj. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Egy olyan súlyosságú esetben, mint ami nálam áll fenn, már nem ilyen egyszerű a történet. Egy átlagos önértékeléssel bíró embernél így működik, de nekem túl sokáig várni = a teljes pusztulással. Már tikkek, kényszergondolatok, kényszercselekvések is vannak. Egy rosszabb pillanatban talán öngyilkosságra is vetemednék, annyira utálom magamat.

Nyilván tapasztalás útján változik, formálódik az ember, de itt most messze nem erről van szó. Egy teljesen elromlott, rozsdás, nyikorgó, széthulló szerkezetet kellene helyrehozni.


Szerelem?!? Éppen azt akarom ideiglesen teljesen kiiktatni az életemből és önmagamra fordítani minden időm és energiám. Saját magam támasza szeretnék lenni. Most lépek ki éppen egy hosszú kapcsolatból is. Nem vágyom másikra. ,,Egyedül-re" vágyom. Fejlődére, tisztulásra, megvilágosodásra, egyensúlyra. Szeretetre. Önmagamból áradóra.


Film címek is érdekelnek. Főleg a régi klasszikusok.

2018. máj. 10. 20:08
 3/9 A kérdező kommentje:
A tapasztalás is üres és romboló, ha az embernek nincs megfelelő tudatállapota, énképe, hozzáállása. A pozitivizmus hiányában minden tapasztalat csak ,,lefelé" épít. Egy ilyen ember csak azt jegyzi meg, mit csinált sz*rul.
2018. máj. 10. 20:11
 4/9 A kérdező kommentje:

Többeknek nem volt egyértelmű a probléma: öngyűlölet.

Röviden és tömören, ez a probléma. Indokolatlan önutálat, a végletekig. Jó életkörülmények, szép külső, jó képességek, mégis a szubjektív valóságomban teljes torzuláson esnek át ezek a dolgok. Ritkán látok tisztán. Fizikálisan is csúnyán megbetegedtem, akkora lelki terhet jelentek saját magam számára. Meggyőződésem, hogy a fizikális problémám lelki eredetű. Mikor rohamosan romlott a lelki állapotom, akkor kezdődött a testi baj is. Arányosan romlott a fizikai állapotom a lelkiekkel.

Egy tanárom is megjegyezte finoman, hogy szerinte lelki eredetű a probléma. Nem téved.

2018. máj. 10. 20:16
 5/9 anonim ***** válasza:

" A pozitivizmus hiányában minden tapasztalat csak ,,lefelé" épít."


Ez nem igaz, hogy csak lefelé épít. Menj el szeretetszolgálathoz, vállalj önkéntességet, fix, hogy jobban fogod magad érezni.

2018. máj. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt két ilyen könyv, amit többször is olvastam, és nagyon nagyon jónak tartom önismeret/önelfogadás szempontjából. Az egyik Louise L Hay: az erő benned van, másik pedig Coue: Gyógyító érzelem
2018. máj. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A mérgező szégyen gyógyítása, szerző: John Bradshaw
2018. máj. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én sajnos még nem találkoztam ilyen könyvvel, de nem kizárt, hogy van, akinek tudnak segíteni a könyvek. (A pozitivizmus nem a pozitívumok megtapasztalását jelenti, hanem egy tényekre építő filozófiai irányzat.)
2018. máj. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Buddhizmussal foglalkozó irodalmak :) Gánti Bence könyve remek kezdés
2018. máj. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!