Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljem ki magamból...

Hogyan beszéljem ki magamból az érzéseimet?

Figyelt kérdés
Az a lényeg, hogy jelenleg dolgozom, szellemi, kreatív, monoton munkát végzek, mellette iskolába járok és ellátom a családomat a háztartást. Sok energiát kivesz belőlem, hogy mindenre koncentrálnom kell, de végülis szeretem csinálni. Még is amikor hibázok, mint most a munkámban, nem tudom túl tenni magam rajta. Elrontottam egy betűt korábban, most rossz lett egy link saját hibámon kivül, de ezt senki nem hiszi el, mellette félreérthető volt a szöveg. Igazából csak annak aki bele akar kötni, mégis tudom, hogy a főnököm okkal teszi szóvá. Hisz elégedetlenséget szül az ha hibázok. Sajnos kevesen toleránsak. Amit meg is értek. Épp ezért folyamatosan ideges vagyok. Stresszelek. Érzem magamon. És nem tudok ezzel az érzéssel mit kezdeni. Rosszul érzem magam és bűntudatom van. Folyton ha elrontok valamit az iskolában napokig, de van, hogy hetekig motoszkál a fejemben. Más már elfelejtette volna rég, nekem még akkor is bűntudatom van. Elég ha szóba kerül. Máris türelmetlen és feszült vagyok mintha az életem múlna rajta. Kérlek segítsetek, mit tehetnék, hogy ne viseljenek meg így a dolgok? Sajnos, hiába próbálom elmondani a problémáim,kibeszélni magamból a páromon kivül nem érzem úgy, hogy másnak tudnék ezekről beszélni, terhelni őket az én problémáimmal, főleg h nekik is van elég... Régen jártam tornázni amikor az időm engedte és jó volt beszélgetni, kicsit kibeszélni, de ahogy hazaértem újra előjött ugyanaz az érzés. Most pedig már időm sincs. Kérlek segítsetek mit tehetnék. Nagyon feszült vagyok. Aludni sem tudok. Köszi.

2018. máj. 12. 00:41
 1/4 anonim válasza:
Vagy menj el szakemberhez vagy beszelj tobbet a paroddal de ugy, hogy te elmondod a problemadat es annyi hanem, hogy tanacsokkal lat el. En is ilyen tipus voltam de rajottem, hogy ezzel csak magamat emesztem. Ez fejben dol el. Nem azt mondom, hogy le kell tojnod mindent amit elrontottal vagy ha valakit megbantottal, de nem szabad ennyire erzelmesnek lenned, mert ezzel csak neked lesz rosszabb. Nem ugy ertem, hogy teljesen valtozz meg, csak a gondolkodasmodod az erzelmeiddel kapcsolatban. Elrontottal valamit de nem dolt ossze a vilag. Fel a fejjel es haladj tovabb. Az eletben meg nagyon sok ilyen lesz. Fogd fel lazabban a dolgokat. De ha ez magadtol nem sikerul akkor szakember. Sok sikert.
2018. máj. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már gondolkodtam, hogy elmegyek pszichológushoz hátha ő tudna segíteni áttörni ezt a gátat. Lehet gyerek koromból valami megfelelési kényszer ez. Páromnak elszoktam mondani, de túl sokat nem tudok vele erről beszélni. Ő egy csendes típus, inkább hallgató. A maga módján elmondja, hogy s.ard le...de ugye ez nehéz. Akkor is kattogok. Te hogyan tudtad ezt elengedni?
2018. máj. 12. 07:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Írj naplót, írd ki benne az érzéseidet, majd egy idő után olvasd vissza, így rájössz az összefüggésekre, hibáidra, amire próbálj új, jobb megoldási stratégiát választani.
2018. máj. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A napló is jó ötlet lehet. Korábban próbálkoztam vele, néha néha leírtam amikor nagyobb atrocitás ért, de aztán olyan rossz volt visszaolvasni később. Olyan furcsa érzés. Főleg mikor már sikerült elfelejtenem és a kezembe került... hú nem is tudom. Normális ez? Lehet veszek egy naplót és kiírom a rosszakat, eddig gépen írogattam. Ha megtaláltam és nyugtalanított kitöröltem. Azért ha emberekkel beszélhetek így élőben, az sokat szokott segíteni. Nincs esetleg ilyen fórum, ami erről szól? Talán már az is segítene, ha hasonló emberek vennének körül akivel beszélhetek ezekről.
2018. máj. 12. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!