Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem köszön vissza?

Miért nem köszön vissza?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőm (egy utcában lakunk, kicsi korunk óta ismerjük egymást, sokat voltunk egymásnál) nagymamája miért nem köszön vissza? Ránézek és hangosan köszönök, de semmi, se az utcában, se a buszon, pedig egyértelmű, hogy neki köszönök, mikor senki más nincs ott. Ha már nem ismer meg is szerintem minimum illik visszaköszönni

ha rádköszönnek. Bocsánat, ha kicsit indulatosra sikeredett, de nem szeretem, ha levegőnek néznek.

Köszönöm a válaszokat.



2018. máj. 12. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A barátnődet túl egyszerű lenne megkérdezni, igaz?
2018. máj. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez a legnagyobb bunkóság, ha nem köszön valaki vissza, ha ráköszönnek. Ezt az utcában főleg az idősebbeknél vettem észre. A fiatalok, középkorúak sokkal normálisabbak, bár azok között is van ilyen. És azért az öregek között is vannak kedvesebbek, de náluk többen megcisnálják ezt, hogy köszönök, ő néz és nem szól semmit. Én az ismeretlennek is vissza szoktam köszönni.
2018. máj. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: köszönöm, hogy időt fordítottál a kérdésemre, és egy kérdéssel válaszoltál. A válaszom a kérdésedre az, hogy tegnap jött el az a pont, amikor betelt a pohár, nyilván nem rohantam rögtön a barátnőmhöz indulattal tele.

Mádosik válaszoló: köszönöm a válaszod, akkor valószínüleg ez az utcában lévő bunkó idős esete.

2018. máj. 12. 11:39
 4/6 A kérdező kommentje:
*Második, bocsánat az elírásért.
2018. máj. 12. 11:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, olyan süket, mint egy betonklocni, öreg embereknél ez elég gyakori.

Ráadásul meg vannak győződve arról, hogy ők nagyon is jól hallanak, csak te beszélsz halkan, hogy idegesítsd őket.

Viszont ha rádnéz, és elkapja a fejét, akkor egy neveletlen bunkó.

Van ilyen, ismerős apja, 65 éves korára nem tanult meg köszönni, meg jó étvágyat kívánni.

Tudja mi az etikett, de amikor rá van kényszerülve, kb mintha a fogait húznák.

2018. máj. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Kedves" első és hatodik válaszoló: Válaszaidat jelentettem, mert provokatívak. Ha bajom lenne a nénivel, akkor nyilván nem köszönnék neki. Nem hiszem, hogy a barátnőmnek szidott volna, így nem feltételezem, hogy ő tudja a választ, de gondoltam hátha innen valaki volt hasonló szituációban.

Ötös válaszoló köszönöm a válaszod.

2018. máj. 12. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!