Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valóban agresszívabb lesz a...

Valóban agresszívabb lesz a fiatalság túlnyomó része, vagy én látom rosszul?

Figyelt kérdés

Megkezdeném regényem, aki akarja olvassa, aki nem, az ossza véleményét "látatlanban".


20 éves vagyok és most nem a megszokott buszmegállóból, hanem egy központi pályaudvarról indultam haza a reggeli órákban, ami egész nap nagyon frekventált, állandó a mozgás.


Már a kiszemelt ülőhelyemhez vezető úton találkoztam 3 cigánnyal, akik állukat a felkelő napra szegezve - mutatva felsőbbrendűségüket - kötekedően néztek, mintha valami rosszat csináltam volna. Gondoltam magamban jól indul a reggel, talán csempészhetek haza egy a bordáim közé szúrt kést. De szerencsére nem támadtak le, mindössze beszóltak valamit, amire egyrészt nem figyeltem, másrészt nem is akartam reagálni.


Mindennapos esemény, de mégis előkészített a buszra történő várakozásra.


Leültem csendesen, remélve nem leszek kiszemelt prédája a gypsyknek. Egy perc sem telt el, már el is haladt mellettem két másik potenciális ragadozó, akik közül az egyik a lábam elé köpve mormolt valamit, kacsintott, majd továbbált.


Nem szoktam reagálni az ilyesmikre, kerülöm a bajt amíg csak lehet. Mentőövként mindig viselek egy high-tech folyadéksugaras "fegyvert" az övemen - természetesen rejtve.


Telt az idő, már az általuk húzott bűzcsík is tovaszállt, mikor megpillantottam egy csapat fiatalt.


Fehéremberek. Gondolván egy rasszista ember szemszögéből, ha fehér, nem lehet baj.


(itt megjegyezném azt, hogy nekem oly mindegy cigány-e vagy sem az illető)


Baj ugyan nem is volt, de ezek a középiskolás fiatalok sugározták magukból a gyűlöletet, látszott a fokozott feszültség bennük. Egymással üvöltöztek, arról beszéltek milyen jó lenne részegen szétverni pár arcot. Az ő megfigyelésük során csak nyers dühvel találkoztam, az idegenek fenyegetésén kívül nem történt más egyéb.


Szétoszlott a durci csapat, jött a buszom, ahol is a sofőr nem értette, hogy egy diákjegyet kérek.


Heves vitába kezdett velem, szándéka homályos volt, de végül megmutattam neki a diákomat (ami nem érdekelte) és nagynehezen kinyomtatta azt a fránya cetlit.


Hátraültem és végre nyugalomban hazamehettem.



Lényeg a lényeg: 15 perc alatt annyi agressziót láttam, amennyit nég soha. A mai fiatalság a drogokat (beleértve alkohol) szerintem fokozottabban használja. Buták, gyakran beszélni sem tudnak, egoisták és veszélyesek. Sok a tátongó részeg.


Ez mind a városközpontban történt. Meglepő, hogy nem lehet az önvédelmi fegyverem nélkül elindulni sehova.


Vélemény?



2018. máj. 14. 06:50
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Az a véleményem, hogy a világ mindig elkorcsosult volt, hol ebben a században, hol abban, ahogy a jelenben is, csak modern keretek között. Régen személyesen, állatiasabb módon bántak egymással az emberek, gondolj csak a sok vérengzésre, manapság pedig kiterjedt az intereten való agresszióra is (mert itt is van bőven düh, gyűlölet) és a fejlődő függőségekre a való életben. Mindig meglesz az adott kor dühe, ezzel te nem nagyon tudsz mit csinálni. Az adott problémával nem fognak megoldásra jutni az emberek (gondolom ez a fő célja a mondanivalódnak), mert az ember maga a legnagyobb állat, pedig világokat teremthetne, de az egón és az elborult idegrendszeren nem lehet változtatni. A többségnek nincs meg az alapvető intelligenciája a problémakezeléshez, a konfliktusokhoz, magához az élethez, még saját magához sem. Szerinted ők tudnak élni? A szó szoros értelmében élnek, de az elméjük folyamatosan rohad és maga a lényük is belülről. Amennyire önpusztító a düh, annyira szennyezi a világot is a sok negatív energia. Annyit tudsz tenni, hogy próbálsz ember maradni az emberek között. Nem az agresszív dühöngő állat az erős, a düh a félelem szülötte, a dühös ember fél, aki fél pedig teli van problémákkal, belső feszültségekkel. Mindenkinek a maga sara, hogyan kezelje magát és hogyan oldja meg a gondjait. Míg maga nem tudja, kivetití a világra, azonban ettől semmi sem lesz rendben, így egyre dühösebb lesz, noha csak magába kellene nézni és nem birkáskodni a sorban. Én is mindenhol ezt látom, az agressziónak bármely megnyilvánulását, viszont nem szabad sokáig agyalni ezen, mert nem érdemes. Nem kell velük foglalkozni. Tanulj, legyen egy jó állásod és költözz el egy minőségibb városba/országba, de inkább országba :)
2018. máj. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Valamiért egy potenciális áldozat vagy.

Ennek miértjét, mivel lényegében csak a látványod hozza elő az emberekből ezt a viselkedést, csak úgy lehetne megválaszolni, ha látható lennél számunkra.

Régen én egy elég nyápic gyerek voltam, talán csak az erdei mókus nem akart belémkötni.

Per pillanat 95 kiló vagyok, a 181 cm-hez, ilyen problémám nincs.

Sajnos az embernek, ha olyan közegben él, mozog, muszáj olyan külsőt felvennie, amivel gondolkodásra készteti az ilyen komplexusos, agresszív barmokat.

2018. máj. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Jep. Ha nem is nyápic vagy, valami negatívat igencsak sugárzol magadból. Én tíz éve élek a legrosszabb kerületben, látok is mindenféle arcot, de még sosem kötöttek belém, sőt, csúnyán se néztek rám nő létemre. Hajnalban sem.
2018. máj. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Hát kérdező, szerintem meg teljesen jól látod a mai közállapotokat és én nem hiszem, hogy benned van a hiba!


Nem csoda, hogy a gyerekek agresszívak, hiszen vagy túl vannak terhelve vagy beállva (drog, pia, energiaital, tesztoszteron).


A cigók mindig is kötekedők, hangosak, neveletlenek voltak illetve a rendszerváltás óta, meg amióta az állam eltartja őket a sok gyerekükkel, azóta nem dolgoznak és csak szaporodnak - tudatában vannak annak, hogy sehol nem korlátozzák őket, félnek tőlük, azt csinálnak, amit akarnak, mert senki sem mer rájuk szólni, mert nekik jogaik vannak, sőt előjogaik!


Én magam a saját szememmel láttam, hogy az egyik áruházban lopott a cigó, a bizti őr tudtával, de az még csak meg sem állította, nem bonyolódott vitába vele, hanem ráhagyta - nyilván a párszáz forintos órabéréért nem fogja megkéseltetni magát, mint ahogy a kalauz sem a vonaton, meg a szoc.ügyintéző.


Gondolom, hogy a buszsofőr meg azért rajtad töltötte ki a feszültségét, mivel túlhajszolt és neki is tele van a töke már mindennel.


Szóval ezeket ne vedd magadra, mert egyszerűen csak rosszkor voltál rossz helyen!


Azt hiszem a globális agresszió oka a szeretetlenség, ami manapság mindenhonnan hiányzik: a gyerekkel nincs ideje a robotoló szülőnek foglalkoznia, a cigókat senki sem nevelte meg, a dolgozókat sehol nem becsülik meg és mindenki azt látja maga körül, hogy hiába gürcöl, sehová sem halad.


Ezek után nem lehet azon csodálkozni, hogy M.o.-on nem mosolyt kapsz az emberektől az utcán....

2018. máj. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amikor en voltam kisgyerek egyes es sajnos a tobbseg cigany gyerek ilyen volt es ez ma sincs maskep hisz azoknak a gyerekei...


Szerintem is egyebkent vannak akik csak uy vonzzak a bajt vannak akik pedig nem.

Pont anno amikor altalanos iiskolas voltam is sok cigany gyerek jart a sulinkba, volt egy nagyobb bandajuk, verekedtek, olyan dolgokat tettek mar akkor is amikert ma is forgatjak az emberek a szemuket, de egyszer buszmegalloban elkaptak. Par szovaltas utan ott hagytak hoy en nem vagyok “olyan”.

Nem tudom milyen az olyan, de en baromi kedvesen es nyitottan beszelgettem veluk (belul kicsit rettegve mi lesz) de a poizitiv hozzaallasom miatt engem nem is bantottak es utana se soha.

Ha beled is kotnek talan ne zsigerbol valaszolj utalkozva. Hisz = ezert csinaljak. De ha kedves vagy, nem vagy jo celpont. (Szerintem)

2018. máj. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Van benne valami, de ha ez rendszeres, akkor te egy igazi "sz*rmágnes" vagy.
2018. máj. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azert ez így rondat hangzik. Csak arra utaltam, hogy vonzod a bajt.
2018. máj. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A "regényedről" nem mondok véleményt, mert az nem tartozik a nyilvánosság elé.

Ami az agressziót illeti, amióta ember él a földön, a fiatalok evolúciós okokból mindig is az elfojtott agresszióval küzdenek. Atavisztikus okokból magas ilyenkor az agresszió, a társadalmi elvárások, a neveltetés azonban nem engedi kibontakozni.

2018. máj. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!