Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki genderfluid?

Van itt olyan, aki genderfluid?

Figyelt kérdés

Aki az, az tudja hogy miről van szó.


Aki pedig nem szimpatizál a témával (főleg aki homofób), az legyen érett férfi/hölgy és folytassa tovább máshol a kérdés-böngészést - bár ugye ezt nem kell kiemelnem, hisz nem oviban vagyunk :)

Köszönöm, és bocsi az eldobott fél percért ^^"

(kárpótlásképp itt egy kiskacsa: [link]


Írnátok egy kicsit magatokról? (akár priviben, ha valaki lepontozgatna)


Karaktertervezéshez szeretnék tapasztalatot gyűjteni


2018. máj. 14. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
19%

Igen sokszínű ruhatáram van, szoknyától flanel ingig minden van benne, és a személyiségem sem merül ki a vihorászó, sminkelő pletykáló női sztereotípiában, hanem vannak tulajdonságaim a férfi sztereotípia halmazból is. Na, én annak számítok?

[link]

2018. máj. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Lehet, hogy én nem férek ebbe bele, viszont androgün vagyok. Ez minimum közel áll a genderfluidhoz, bár nem annyira vannak lányos és fiús időszakaim, legalábbis nem gondolok ilyesmikbe bele, én én vagyok és kész. Mindig is kevert voltam, nem egyszerűen fiús lány, egy fiús lány totálisan nőnemű, az androgün viszont ugye egyik dobozba sem fér bele, még atipikus példányként sem.

A sztereotípiák közül inkább a férfiasak állnak hozzám közel, persze nem kizárólag. Ahogy idősödöm, mintha hangyányit nőiesebb lennék egyes dolgokban... Hat rám a társadalom meg ilyesmi, hiába vagyok átlag felettien jó abban, hogy ezt ignoráljam? Nem tudom, de mindegy is.


A homofóbiának amúgy semmi köze ehhez, de igazad van, aki nem ért a témához, az simán összemossa a nemi identitást a szexuális orientációval, pedig a kettő elég független dolog. Ha már karaktertervezés, írhatok arról is. Én demipanszexuális vagyok (minden mindegy, csak a nekem rendelt személyről legyen szó), a páromnak viszont fontos, hogy a partner biológiailag nő legyen, de ő is demiszexuális és androgün.


Igazából tök normálisan létezem a világban, androgünnek lenni elég könnyű. Mindössze távol állok a sztereotíp nőtől s nem is értem, bár szerintem aki érti a nőket, az egy géniusz. Egy kötöttebb társadalomban problémáim lennének, de mivel nőként is kb. úgy csinálhatok bármit, mint egy férfi (abban a körben legalábbis, ahol én mozgok, tuti vannak speckó dolgok, ahol ez nem így van), nincs gond. Vannak sztereotípiák és bunkók, de ezt már ott elszúrtam, hogy embernek születtem.


Eh. Nem tudom, mi érdekel, így meg csak kinyomok egy csomó szöveget, bocs.


Azt hiszem, normál androgün vonás, hogy nincs sok érzékem a nemek megkülönböztetéséhez. Valami persze van, ez elkerülhetetlen, de ez igen gyenge. Talán ezért nem tudok róla, hogy lennének nőiesebb és férfiasabb korszakaim, én egyén vagyok, ami csinál, amit tud és akar, a saját besorolásom pedig mindig androgün és kész.


Ha valaki tényleg dinamikusan váltogat, az poén lehet, bár több nehézséget jelent az életben, gondolom.


A ruházatom jobbára uniszex, már ifjan rájöttem, hogy rémálom férfi inget szerezni a méretemben (nem értem, nem minden férfi hatalmas, nekem pedig mellem is van). De életemben párszor simán viseltem szoknyát és a fellépőruháim is női ruhák, ezzel nincs mit tenni. Még két női ruhám is van, nem mintha hordanám őket, de pár évente előfordul.


Amit szeretek csinálni: főzés és minden egyéb evéssel kapcsolatos dolog, rajzolás (nem értek hozzá), programozás (ehhez igen), fahasogatás (kár, hogy villannyal fűtök), barkácsolás (de csak finoman, egyszerű dolgokat), túrázás (hegyen, erdőben), zenehallgatás, zongorázás, éneklés. Szeretnék egyszer nagyobb izmokat, főleg kar, azon belül a bicepsz fontos nekem, de persze mindenre kell edzeni. A láb és a has érdekel a legkevésbé, de már megszoktam, hogy a női sztereotípiákkal sokszor szembemegyek. Bár nem értem, szerintem egy nőnek is fontos a jó kar, ami nem spagetti vagy hurka.

2018. máj. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a malacokat, 1-es, nagyon cukik :3


Neked pedig az infót, kedves 2-es :D

(Bármilyen LGBTQ++ infót hozzám lehet vágni, örülök neki)


Demipacsiii! Én is demi... valami vagyok.

A férfiak felé érzek (valamennyi) vonzódást, a többiről fogalmam sincs, én inkább az aszexualitás felé hajazok.

(Egyszer láttam egy srácot, akinek elég nőies vonásai voltak - kinézetileg. A személyiségéről fogalmam sincs, sose volt vele semmilyen interakcióm. Amikor először megláttam, volt egy "hot daamn, son!" gondolatom, de csak egyszer, utána már nem)


Én ciszneműnek vallom magam, de sose voltam túlzottan lányos: gyerekkoromban rühelltem a babákat, szívesebben játszottam "fiús" játékokkal (bár személyes véleményem szerint ez az egész "fiús dolog-lányos dolog" butaság, hadd játsszon azzal a gyerek amivel akar, nem az határozza meg hogy kicsoda-micsoda, vagy hogy "mi lesz belőle")


Sose sminkelek (nem is tudom hogy hogy kell normálisan) és tök jól elvagyok a fekete, bő, férfi pólóimban, amin a kedvenc bandáim logója díszeleg :D


(jó, ennek nem sok értelme volt, inkább csak ilyen infócserének szántam :'D)


Köszönöm szépen a kommentedet, ha még eszedbe jut valami akkor szívesen meghallgatom :)

2018. máj. 14. 17:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy kíváncsiságból megnéztem, hogy mik is ezek a dolgok, de szerintem fölösleges ilyen csoportosítgatást kitalálni. Van a biológiai nem, a szexuális vonzódás, a többi meg csak az adott ember személyisége. Nem attól lesz valaki lány, hogy sminkel és nem attól lesz valaki fiú, hogy szereti a focit és bicepszre akar gyúrni.

Engem a legtöbb tipikus fiús dolog nem érdekel, néhány lányos dolog meg igen, de ettől még kicsit sem vagyok kevésbé férfi. Aki szerint meg csajos dolog koktélt inni és férfias sört inni, az nagyon rossz irányból közelíti a dolgokat.

Kérdező, neked pedig az tanácsolom, hogy ne "karakter tervezd" magad, csak legyél az aki vagy oszt jónapot.

2018. máj. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem, én nem gondolom magam se genderfluidnak, de androgünnek, épp ezért nem is tudom hogy milyen érzés annak lenni, milyen gyakran van a váltás a genderfluidnál, mit csinál hogy nőiesebbnek/férfiasabbnak tűnjön stb.


Őszintén szólva magamról csak azért írtam, mert rámtört a szófosás :D (plusz jobbnak éreztem, ha én is írok magamról, nem csak másokat faggatok :D )


Tényleg karaktert tervezek egy leendő képregényhez, mint háttérszereplő (a főszereplő közeli barátja) csak egyelőre még semmi infó nincs róla ^^"

2018. máj. 14. 18:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Jaa, okés, felmerült bennem, hogy biztos valami történethez kell, de amikor elkezdtél magadról írni, akkor elvetettem ezt az ötletet:D
2018. máj. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Húú izgi téma..

De lehetne pár kérdésem? (Ki tudja, lehet hogy nem ártana elgondolkodnom magamról egy kicsit...)

Mit jelent nőnek lenni?

Milyen érzés pontosan nőnek lenni?

Mit jelenet férfinak lenni?

Milyen érzés pontosan férfinak lenni?

Ki nem nő?

Ki nem férfi?

Mi a különbség férfi és nő között?

Ha mondjuk holnap minden egyes ember a világon eldöntené, hogy ő nonbináris (szval nem nő, és nem férfi, bár ezt gondolom nem kell magyarázni) akkor hirtelen megszűnne a szexizmus, vagy minden pont ugyanúgy maradna, mint eddig?

Ha elvennénk minden létező ősöreg, káros, szexista sztereotípiát a női és férfi létről, akkor is léteznének ezek a "genderek"?

2018. máj. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%
#7 Ezekre sosem fogsz választ kapni tőlük, mert ők is tudják, hogy nem lehet szexizmusmentesen nekiállni fejtegetni, hogy a "genderek" szerint nő = szoknya/cukiság/kedvesség/rózsaszín; férfi = nadrág/határozottság/logika/kék.
2018. máj. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
15%
Pedig a kérdés alapján én nagyon úgy érzem hogy oviban vagyunk.
2018. máj. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!