Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak női papok?

Vannak női papok?

Figyelt kérdés
Az angol tanárommal auzal vitatkoztunk h ő szetinte vannak női papok es mivel én Református vagyok és egyáltalán nem hallottam még ilyenről, ezért szeretnek most valaszt kapni :D
2018. máj. 18. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
A nők apácának mennek. Tudod, nincs olyan sem, hogy férfi apáca. ;-]
2018. máj. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ebbe a világba már semmi se lehetetlen
2018. máj. 18. 16:04
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Reformátusoknál ugye nem papnak hanem lelkésznek nevezik igazából, de vannak női lelkészek! (Ahogy az evangélikusoknál is.)
2018. máj. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vagy ha katolikus női papokra gondolsz, olyan nincsen...
2018. máj. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mivel református vagyok, ezt en is tudom:)
2018. máj. 18. 16:09
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor nagy balfék lehet az angol tanárom😂😂
2018. máj. 18. 16:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Női hitoktatók vannak. Katolikusoknál teljesen biztosan tudom.

De gondolom, a te vallásodnál ha rákeresel Google-ban, megtalálod a választ. Még nem néztem utána, hülyeséget meg nem akarok írni.

2018. máj. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Lelkészeknek hívják őket Magyarországon, nem tudom különböznek-e a papoktól a megnevezésen kívül, mivel nem vagyok vallásos.

Azt tudom, hogy misét, temetést, keresztelőt, bérmálkozást, esküvőt és gyóntatást is vezethetnek, szóval nem tudom mi lehet a különbség.


Amerikában egyébként vannak papnők több egyháznál is, szóval jobb lenne ha nem hülyéznéd le az angoltanárod, miközben te vagy a közönyös hülye. Csak mert gyakorin pár ismeretlen megerősítette az álláspontod, még nem lesz igaz.

2018. máj. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző:

Teológiailag van különbség a pap és protestáns lelkész között, nem csak különcködés az elnevezés. Bár a közbeszédben keveredik a kettő érthető okokból...

Amerikában sincs egy másképp, egy protestáns lelkész nem nevezné magát "priest"-nek, hanem "pastor" vagy "minister".

2018. máj. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8 vagyok.

[link]


Itt olvashattok bővebben a témáról, léteznek női papok. :)

2018. máj. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!