Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan legyek kommunikatívabb...

Hogyan legyek kommunikatívabb a családommal?

Figyelt kérdés

Szeretem a családomat, de ritkán megyek el velük hogy együtt lehessünk, inkább itthon maradok. Sokszor mondjak hogy társaságba (felnőttek között) nem vagyok elég kommunikativ keveset beszélgetek. meg a barátaimnal éppen az ellenkező

Miért van ez?


2018. máj. 20. 18:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Introverz típus vagy. Ez nem baj, kivéve akkor ha állandóan csak gép előtt ülsz vagy szünet nélkül nyomod a játékot. Ismerek ilyen embereket, akik keveset beszélnek vagy visszahúzódónak tűnnek és tök jófejnek tartom őket.


A kérdésed mutatja, hogy szeretnél azért beilleszkedni a társadalomba és fejlődni, ami sztem jó irány. Nem kell nagy dolgokkal kezdened, eleinte elég az is ha megfigyeled, hogy miről szeretnek beszélni, hogyan beszélnek. Sokszor az is elég, ha jelen vagy, esetleg kérdeznek tőled is, hogy ne csak halgass. Aztán lesz valahol közös metszet érdeklődési körben és néhány szó erejéig te is be tudsz kapcsolódni. A lényeg, hogy ne kényszeres vagy erőltetett legyen, mert az nem lesz pozitív élmény számodra, hanem kapd el azt a pillanatot amikor egyébként is, önmagadtól kapcsolódsz be egy beszélgetésbe.

2018. máj. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!