Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felmondás után fél évvel még...

Felmondás után fél évvel még mindig nem adja ki a papírjaimat a munkáltató, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Felmondtam egy kis vállalkozásnál 10 év után, a főnököm nem kérte a felmondási időt, de már fél éve nem adja ki a papírjaimat. Azóta már új munkahelyem van persze, de most szükség lenne a papírjaimra. Kértem, hogy postázzák el, de azt mondták nem fogják, menjek személyesen mert még utoljára el akarják nekem mondani személyesen is, hogy egy nulla vagyok.

A történet maga hosszú lenne, de a lényege az, hogy tönkretettek teljesen, ezért váltottam. A felmondás is nyugodt körülmények között történt. Soha nem ártottam sem nekik sem másnak csak csendben végeztem a munkám és most ezt kapom.



2018. máj. 24. 22:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Feljelentést
2018. máj. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szokásos...


Kormányhivatalokban vannak a munkaügyi hatóságok. Ott jelezd ezt a szabálytalanságot, ők majd intézkednek. Ők a felügyeleti és ellenőrzési szervek munkaügyi probléma esetén.


Ha már nem áll fenn a munkaviszonyod a céggel, akkor köteles sem vagy bemenni bármilyen papírért, vagy a béredért a munkaviszony megszűnésekori elszámolás miatt. A jogszabály azt írja, ilyenkor a munkáltató köteles a nyilvántartásában szereplő dolgozói címre postázni azokat, ha más címet a dolgozó nem adott meg a felmondásakor. Már eleve azzal is törvényt sértett, hogy nem adta ki, és a határidőket sem tartotta be.


Tehát MUNKAÜGYI HATÓSÁG! Személyesen kell panaszt tenni, mert jegyzőkönyvezik!

2018. máj. 26. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!