Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudnék mindennap időben...

Hogy tudnék mindennap időben lefeküdni?

Figyelt kérdés

Középiskolában még nagyon jól ment a dolog, elaludtam este 10-kor, felkeltem 6-kor, megvolt a 8 óra alvás, és beértem reggel 8-ra a suliba.


Egyetemen már kicsit romlott a dolog, de még ott is nagyjából fenn tudtam tartani, hogy este 10-11 lefekvés, és reggel 6-7 kelés, mivel szinte mindennap reggel 8:30-as kezdéssel voltak az óráim.


De mióta dolgozom egy borzalom lett az egész, ugyanis rugalmas munkaidőm van home office (otthoni munka) lehetőséggel.

Minden este elhatározom, hogy lefekszem 10-kor, felkelek 6-kor, és beérek reggel 8-ra dolgozni. De egyszerűen nem tudom betartani, mert tudom, hogy nem kell 8-ra beérnem. Sokszor fent vagyok éjfélig, és akkor 8kor kelek, és csak 10-re érek be, viszont akkor este 7-ig kell benn lennem, és csak este 8ra érek haza, és akkor tuti megint fennmaradok éjfélig, és kezdődik az egész előlről. Van, hogy hajnali 2-ig fent vagyok, akkor kb. 10-kor kelek, és akkor aznap inkább otthonról dolgozom.


Nagyon mérges vagyok magamra. :(

Csomó mindenben van önfegyelmem (munka, sport), de ebben az egyben egyszerűen nincs. Már kezdem tényleg azt érezni, hogy nekem egy fix 8-tól 4ig tartó munka lenne jó, ahonnan tilos késni, mert magamtól egyszerűen képtelen vagyok fenntartani az este 10-es fekvést.


De ez így annyira dühítő, mérges vagyok és nagyon csalódott saját magamban. Végső megoldásként már gondolkodtam altatókon is, hátha az segít, ha este fél10-kor bekapok 1-2 szemet.


2018. máj. 26. 11:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pedig elhatározás kérdése. Egy nap próbáld meg, hogy korábban fekszel le. Utána már menni fog. Fáraszd le magad, olvass stb.
2018. máj. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Próbálom, de 2-3 napig bírom max.

Jön a péntek, és nem tudom rászánni magam, hogy 10kor elaludjak, szombaton se, vasárnap meg mivel 10-11kor kelek, akkor sem tudok sajnos elaludni 10kor.

2018. máj. 26. 12:17
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nincs akaraterőm, ha valami nem kötelező. :(
2018. máj. 26. 12:17
 4/12 anonim ***** válasza:
Próbálj minél több rendszert vinni az életedbe. Önfegyelem és kitartás kérdése. Ha alapból nem megy az önfegyelem, akkor biztos van rá valami telefonapplkiáció, ami megmondja, hogy mikor mit kell tenned, csak hát attól is függő lesz az ember, de legalább nem toxikus, és a kialvatlanság ezerszer több káros hatással van az agyra.
2018. máj. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, a kialvatlanság borzalmas tud lenni.

Előfordul, hogy 2-3 napon át csak napi 6,5 órát tudok aludni, és a 3. napon már egésznap borzalmasan fáj a fejem, és se a gyógyszer, se a kávé nem segít.

2018. máj. 26. 12:23
 6/12 anonim ***** válasza:
Emiatt altató? Elég lenne az esti rutin. Langyos tej vagy kamilla, citromfű tea, levendulás fürdővíz, ágyban könyvolvasás, vagy feliratos sorozat, de mindez persze nem fog működni ha nem kell felkelned időre, úgyhogy fontosabb lenne keresni valami reggeli programot. Máskülönben altatóztathatod magad akármivel este. Különben sem mindig indokolt 6-8 órákat aludni. Iskolás korban a korod miatt és a tanulás miatt is nagyobb lehetett az alvásigényed. Néha van hogy 4 óra is elég. Lehet aznap nehezebben ébredsz, de nem ront a teljesítményeden és másnap jobban alszol. Olyan is van, hogy 20 perc alvás vagy pihenés utazás közben hasznosabb mint 2 óra forgolódás az ágyban. Ne az esti alvást erőltesd. Ha nem vagy álmos csak olvass, vagy kösd le az agyad valamivel amihez használni kell. Szótanulás, rajzolás, horgolás, hallgass komolyzenét és próbáld meg elképzelni (én ezeken mindig el tudtam aludni énekórán). Reggelre viszont szervezz programot vagy kérj meg valakit aki felhív. Szerintem van ilyen szolgáltatás. Ha nincs alapíts egy ilyen vállalkozást mert szerintem működne. Máris lenne miért felébredned. Azért, hogy másokat ébressz.
2018. máj. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt kipróbálhatnád.

2018. máj. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezek is működhetnek [link]
2018. máj. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Másodikos gimnazistaként mindennap 2 után fekszek, lány létemre. Mégis 5.30-kor kelek és nem nyavalygok, mint egyesek. ;) Azt gondolom, kicsit szedd össze magad, ilyen hozzáállással később nagy gondjaid lesznek.
2018. máj. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, de tisztelettel megjegyzem, hogy nem mindenkinek ugyanannyi az alvásigénye. Van, aki napi 4 órával is teljesen jól elvan, és van, akinek napi 6,5 óra is kevés.
2018. máj. 26. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!