Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem hisznek bennem és össze...

Nem hisznek bennem és össze vagyok törve?

Figyelt kérdés
Nem sajnáltatni akarom magam, egyszerűen csak muszáj elmondanom valaki(knek), hogy mennyi minden bánt. A barátaim elárulnak, már 3 éve ki vagyok közösítve az osztályban és az a szomorú, hogy eljutottam arra a pontra amikor már nem akarok visszavágni a gúnyolódásra, magamban tartom a dolgokat és itthon sem mondom el mert anyu többször elsírta magát amiatt amiket csinálnak velem és nem akarom sírni látni többet. Volt, hogy leszidta őket ami csak olaj volt a tűzre.. Van egy fiú akivel már 2 éve kerülgetjük egymást, teljesen egyértelmű jeleket adott ezért gondoltam bevallom amit érzek. Rossz ötlet volt, összejöttünk és 2 hét után közölte hogy igazából nem szeret csak megsajnált és ezért elhitette velem mert félt hogy ha azt mondja nem szeret nem leszek a barátja többé. Eléggé megsemmisültem ettől.. A harmadik dolog ami a leges legjobban bánt, hogy akármit találok ki, hogy hova akarok menni továbbtanulni, a szüleim körberöhögnek..nem hisznek bennem, látom rajtuk. Hülyeségnek tartanak mindent amit kitalálok és gyerekként kezelnek. Rettenetes érzés amikor előállok egy tervvel, lelkesen, és végighallgatják mosolyogva aztán egy 'aha oké'-val lezárják vagy kiröhögnek és semmibe veszik amit szeretnék. Régebben nagyon szerettem rajzolni, verseket írni, alkotni, kint lenni a természetben. Már legalább egy éve nem tudok rajzolni és verseket írni, egyszerűen nem megy. Nincs ihletem,nem vagyok boldog és ha sikerül alkotni valamit a végén mindig kukába dobom mert nem tetszik. Soha nem bántottam magam, nem vagdostam a kezem, még akkor sem ha depressziós voltam ami sajnos már kétszer előfordult. Büszke vagyok magamra amiért sikerült kilábalnom belőle, de mostanában sokszor eszembe jut az öngyilkosság és a vagdosás. Nem fogom megtenni, nem akarok ártani magamnak, de sokszor elgondolkozok rajta, hogy ha meghalnék vajon rádöbbennének-e, hogy mennyire szükségem lett volna a támogatásra amit nem kaptam meg senkitől.

2018. máj. 26. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnalom!

Nem Vagy egyedul,tudom,mit erzel!

2018. máj. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek.

Az embernek fontos, hogy legyenek (család, barátok), akik mellette állnak és támogatják.

Sajnos viszont a szüleid gyengék érzelmileg, és nem képesek erre. Elfoglalja őket a saját problémájuk, és képtelenek a tieiddel is foglalkozni, ezt jól mutatja, hogy anyukád elsírta magát a problémáidon.

Tudom, hogy durva amit írni fogok, de ne is terheld őket ezzel! Építsd ki a saját életed, tartsd magadban a saját álmaidat/céljaidat, ne beszélj róluk, hanem csak dolgozz annak érdekében, hogy elérd őket! 0 beszéd, sok-sok munka!

És igyekezz elérni azt (tudom nem könnyű), hogy a boldogságod ne másoktól és ne a külső körülményektől függ. Ha téged boldoggá tesz, hogy rajzolsz egyet, akkor rajzolj, és ne mutasd meg senki másnak, ne érdekeljen, hogy ki mit gondol róla, hanem süllyeszd el a fiók legmélyére.

2018. máj. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos sokszor az ember csak saját magára számíthat. Hidd el, nem másoknak a beléd fektetett hitére van szükséged, hanem a saját magadba fektetett hitedre van szükség.


Nem másoknak kell hinni benned, neked kell hinned magadban, mert bármilyen szomorú is, te vagy az egyetlen ember, akit egy életen át veled lesz, ezért nagyon fontos, hogy saját magaddal ki legyél békülve, hogy szeresd magad és, hogy higgy magadban és az álmaidban.


Nagyon sokaknak (különösen néhány felhasználónak itt) sajnos nem megy ez.


Amit az iskolában kapsz másoktól az a piszkálás igazából egy hatalmi harc. Ők valamiért (sokszor külső szemmel nem látható, de amúgy teljesen érthető okokból) élvezik ezt. Fontos, hogy ne vedd magadra ezeket a dolgokat. Lehet, hogy aki bánt téged az ezzel akarja feldolgozni azt, hogy őt otthon bántják (csak mondtam egy példát). Sokszor a másik fél is csak egy áldozat, viszont áldozat pozícióban ez nem látszik.


A dolgok magadban tartása nem biztos, hogy jó megoldás. Előbb vagy utóbb szerintem valamilyen formában szembe kell nézned azokkal az érzelmekkel, amiket ezek a dolgok kiváltanak belőled. Szerintem jobb előbb, mint később, de ez csak az én véleményem.


Hidd el, sokan éltek/élnek át hasonló dolgokat fiatal korukban, ilyenek a gyerekek ( kegyetlenek ), viszont egy tanácsot fogadj meg tőlem. Sose engedd, hogy a környezeted és a körülmények rossz irányba megváltoztassanak téged. Még folytatnám, de amit írnék, az szerintem sokakból vegyes gondolatokat, érzéseket váltana ki, szóval itt most abbahagyom :)

2018. máj. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!