Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg kiállni...

Hogyan tanuljak meg kiállni saját magamért?

Figyelt kérdés

Akárhol, akármilyen konfliktushelyzetbe kerülök, szinte mindig én maradok alul. Még egy munkahelyen sem tudok tiszteségesen megállni. Bár az iskolában mindenből szinte kitűnő voltam, a szakmámat is közel 100%-kal elvégeztem, de valahogy mindig az van, hogy még ha igazam is van, egyszerűen nem veszik figyelembe, és még mások hülyeségének is én leszek az áldozata. Előző helyen is pl. főnök mondta hogy kapcsoljak össze két tápegységet, de én tudtam, hogy az nem lesz megoldás, mert valamelyik vagy mindkettő tönkremehet. Mondom "de ezek így kinyírják egymást aztán más is leéghet". A főnök erősködött, én megcsináltam, az egyikből füst kezdett el szállni fél óra múlva, majd a főnök ordibált hogy így meg úgy balfsz vagyok és nem értek semmihez, ráadásul több kárt csinálok mint hasznot. Próbaidőben voltam, kirúgott és ki is fizettette velem a tápot.

Következő helyen kollegával voltam helyszíneken, amikor be kellett számolni a főnöknek mindig úgy fogalmazott hogy "elkészültem", "megcsináltam", "bedugtam", stb, holott egyedül én csináltam mindig mindenben mindent, kollega meg a kocsiban cigizett.

Következő munkahelyen, szintén próbaidő, téli időszak, majdnem másfél héten át reggelenként késett a busz, de csak 3-4 percet. 3 napig rám járt az intézményvezető hogy "Úgy látszik, te nem vagy képes betartani a munkaidőt...". Második héten ugyanezzel a pici késéssel mentem be, majd azt mondta "Szerintem szüntessük meg ezt a munkaviszonyt, mert már nincs energiám neked elmagyarázni, hogy munkaidő az legyen munkaidő". Ott is az első 3 hónapban voltam, kitettek.

Következő helyen a 2. hónapban el kezdett rám szállni eleinte a főnök, majd a csoport többi tagja is, hogy nincs jogosítványom és nem tudok vezetni. Mert hogy "Állandóan mi furikázzuk a segged...". Egyre többször keztek bepanaszolni szinte apró-cseprő dolgokért, végül kitettek.

Következő helyem egy helyi kábel TV társaságnál volt, pont egy volt középiskolai tanáromnál kellett kimenni. Már tanulóként a begyében voltam alaposan, amikor kimentem nála, bár mindent megcsináltam amit kellett, de bepanaszolt hogy nem úgy vezettem el a kábeleket, nem tetszik neki ahogy kifúrtam, meg mindenfélét mondott rólam, végül innen is repültem.

Hol van velem a baj? Min kellene változtatnom hogy jobban tudjak boldogulni?

Mert a szakmai tudásommal és a végzettségeimmel nincs baj, de valahogy nem érvényesülnek az érdekeim sehol sehogyan.

24/F



2018. máj. 26. 14:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nincs itt miért kiállni, nincs kellő gyakorlatod, tapasztalatod ezek szerint. Éveken keresztül, valaki mellett valakivel dolgoznod kellett volna együtt, egy tapasztalt, öreggel. Nem ám egyedül házhoz menni aztán játszani a szakembert. Nem láttam még 22 éves autószerelőt egyededül egy műhelybe, vagy villanyszerelőt, mozdonyszerelőt, kőművest, aki egyedül vállalkozna arra, hogy házakat épít.

Télen meg késtél, ez is egy olyan dolog egyszer szólsz, ilyen a közlekedés, nem te vagy az időjárás, meg a buszsofőr, fogadják el, hogy késni fogsz 3 perceket amíg ilyen az idő, nagy ügy.

2018. máj. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
37%
A másik meg az, hogy szr maszektól mit vársz, miért nem mész el egy nagy multihoz, egy baromi nagy céghez dolgozni vagy egy gyárba ?!
2018. máj. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De biztos hogy jól csináltam mindent, mert ment rendesen annak a rendje szerint. A közlekedésre mondtam hogy most jegesek az utak és lassabban megy a buszsofőr, erre annyit mondtott az intézményvezető, hogy "Akkor gyere be a korábbival!". Az meg vagy másfél órával hamarabb indul, hamarabb is lettem volna a munkahelyemnél, de akkor még minden zárva van és senki sincs benn és semmit nem tudtam volna csinálni, magyarul potyára keltem volna fel olyan korán. A tápegységes dologban meg láttam előre hogy baj lesz, de ott a főnők erősködött hogy úgy legyen ahogy mondja és nekem lett igazam hogy baj lesz és lett is, persze velem fizettette meg (de asszem fent leírtam).
2018. máj. 26. 14:54
 4/17 anonim ***** válasza:

Lehetseges,hogy latjak van kit szivatni es szandekosan szivatnak.

(viszont en mindig,ha kellett 20perccel korabban elindultam akarhova csak ne kessek,inkabb jol oltozz fel es aldogalj a buszmegaloban,mint kessel).

2018. máj. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A gyári munkáról meg annyit, hogy ott sokszor nincs nagyon fejlődési lehetőség, én azért annál emberségesebb munkát szeretnék, mint hogy váltott műszakokban menjek tönkre hol testileg, hol idegileg.
2018. máj. 26. 14:56
 6/17 A kérdező kommentje:
Amúgy meg rendszergazda vagyok, meg van egy szoftverfejlesztői OKJ-m és egy elektrotechnikai papírom, azért nehogy már pont egy szar kábel TV-tv rosszul tudjak bekötni.
2018. máj. 26. 14:58
 7/17 A kérdező kommentje:
Ha meg folyton a munka köti le a mindennapjaim, ha nem munkanekül vagyok aztán ilyen töredék hónapokat dolgozok, mikor tudnám letenni a jogosítványt?
2018. máj. 26. 15:02
 8/17 anonim ***** válasza:
Milyen pozitivumokat mondtak eddig rolad kollegak, fonokok, barki a munkahelyeken? Milyen az alkalmazkodokepesseged, ki tudsz e jonni a kollegakkal?Lehet nem szakmai, hanem mas gondok vannak nalad.
2018. máj. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom... Alapvetően csendesebb vagyok, mondták már hogy olyan mintha zárkózottabb lennék, de amúgy soha senkit nem szoktam megbántani vagy megsérteni semmivel, mindig is igyekeztem együttműködni a társa(i)mmal.
2018. máj. 26. 15:15
 10/17 anonim ***** válasza:
37%

"azért nehogy már pont egy szar kábel TV-tv rosszul tudjak bekötni."


Hát pedig nagyon úgy tűnik. Amikor kimész házhoz felméred a terepet, milyen lehetőségek vannak egyáltalán ? vagy csak neki állsz úgy ahogy te gondolod , jó az úgy, aztán jól van. Ha több lehetőség van akkor vázolod, közlöd, tetszik ,nem tetszik, elfogadja az illető, vagy nem, attól függően neki állok furkálni. Nem mindegy hogy a szobám közepén mennek a kábelek aztán azon taposok vagy a fal mellett elrejtve.

2018. máj. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!