Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a két...

Mit gondoltok erről a két Facebook idézetről?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm írta ki őket.


"Amíg valaki nem ér el annyit az életben, mint én, addig nem érdekel a véleménye."


Ezek szerint amíg nem lesz belőlem egy ország diktátora, addig nincs jogom rosszat mondani pl. Hitlerről vagy Sztálinról? Vagy ha mégis megszólalok, függetlenül attól, hogy igazam lenne-e vagy sem, semmit nem fog számítani a véleményem, hisz én csak egy senki vagyok?


"Ha haladni akarsz, zárd ki az életedből az olyan embereket, akik nem hisznek önmagukban, mert ők benned sem fognak."


Tehát ha egy családtagom vagy barátom nehéz időszakon megy keresztül és emiatt elveszíti a hitét önmagában, nekem nem szabad segítenem rajta, hanem azonnal meg kell szakítanom vele a kapcsolatot, nehogy magával rántson a mélybe?


Tényleg vannak emberek, akik ilyen idézetek szerint élik az életüket vagy egyszerűen csak nem gondolnak bele a jelentésükbe, mielőtt büszkén megosztják másokkal őket? Engem ez eléggé elszomorít. Ti hogyan látjátok?



2018. máj. 29. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első az ilyen Szabó Péter színvonal....

Mondjuk kíváncsi vagyok mit ért el hogy ennyire ilyeneket ír ki. Igencsak nagyképűségre vall.

2018. máj. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Sok igazság van bennük, főleg a másodikban (az elsőt egyébként is rosszul értelmezted). Egy negatív, visszahúzó környezetből minél hamarabb ki kell lépni.
2018. máj. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint sötét és bunkó is az ismerősöd. Sajnállak.
2018. máj. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Én az elsőt a saját helyzetemben úgy értelmezném, hogy pl engem megszólt valaki hogy rossz vagyok a sportban. Nekem van egy csomó győzelmem, ellenben ő soha nem is versenyzett ezért “nincs joga” bírálni. Nem a legjobb példa, de most nem jutott jobb az eszembe, remélem érted, hogyan értem


A másodikat én úgy érteném, hogy hagyd el azokat az embereket akik visszahúznak, nem támogatnak a céljaid elérésében

2018. máj. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az hogy más nem hisz magában az nem tudom hogy okozhatja e azt hogy másban se fog...azzal viszont sztem egyet ertek hogy negativ kozegben nem jo lenni. Az annyit nem ért el dologról...Hát nem tudom mit ért el...Viszont azt se hogy ha ennyire nagy élete van miert vesztegeti az idejét ilyen posztok gyartasaval... Viszont a mennyit es hogy mit az nem ugyanaz elérés szempontból...
2018. máj. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem gondolnak bele, és ettől még élhetik ehhez hasonló mentalitással az életüket. Ő bajuk.


Ezek az "idézetek" néha annyira rosszak, hogy már viccesek. Mi régen játszottunk is ilyeneket, ki tud minél nagyobbnak hangzó semmit mondani.

2018. máj. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én értelmezésem szerint az elsőt akkor írhatja ki valaki, ha bíràlja egy olyan, aki nem tett még le az asztalra semmit, de kritizálni azt tud... annak kb ez a válasz.


A másodikban én sem vagyok biztos, bár franc se tudja. Én inkàbb azt “szoktam mondani” hogy ha te nem hiszel magadban, akkor hogy várod el, hogy más higgyjen... kicsit más a megközelítés... de nem kizárt egy ez is egy rossz élményen alapuló gondolat, aki nem véletlenül gondolja amit.

2018. máj. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És azt nem írta, hogy honnan idézett? Vagy talán saját kútfő? Ha saját, akkor szerintem nagyon kifordított egy keleti bölcsességfélét az értelméből.


De az is lehet, hogy valamilyen drágán adott amerikai önmegvalósító tréningre fizetett be.


Szerintem vannak, akik így élnek, csak több eszük van annál, hogy még ki is tegyék a kirakatba.

Nem kell barátkozni vele.

2018. jún. 5. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!