Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tanácsolnátok, ha önkéntes...

Mit tanácsolnátok, ha önkéntes falusi tanító szeretnék lenni valahol nyáron?

Figyelt kérdés

Alapvetően most van egy problémám, nevezetesen hogy nincs hol laknom. Átmenetileg persze el tudom viselni az utcát, tudok hol fürdeni, mosni, enni, csak zavar.

Már két napja amúgy utcán vagyok, nem halálos, csak hát nem jó így érettségire készülni. (Könyvtár a közelben, most is onnan írok)

Szóval ez az elsődleges problémám.

Ez a következő 2 három hétben nem, fog megszűnni, mert nem találok elég olcsón albérleti szobát. És őszintén, már bele is untam a bunkó lakótársakba, és problémás főbérlőkbe, zajos és emellett drága albérleti szobákba. Akkor inkább 0 forintért a szabad ég alatt vagyok.


De ezt egész nyáron nincs kedvem csinálni, szóval arra gondoltam hogy valahol tanításért cserébe szállást kérnék.


Magyarországon rengeteg haldokló, szegény, alacsony népességű falu van.

1000-2000 fős települések, ahol nincs általános iskola se, és az emberek általában nincsenek olyan anyagi helyzetben+, hogy magántanárt fizessenek.


Egy ilyen faluban szerintem kifejezetten örülnének egy olyan fiatal "tanítónak", aki szállásért cserébe foglalkozik a helyi gyerekekkel (Nem képzelem magamat tanárnak, és nem is nevezem magamat így, mert nincs papírom).


Mit ajánlanátok? Hol vannak ilyen falvak, tudtok megnevezni néhányat?


És tényleg nem rasszizmusból, de lehetőleg többségi magyar településeket írjatok. Igen, a borsodi régió kifejezetten szegény, és rengeteg kis falu van arrafelé, de eléggé problémás a legtöbb ilyen falu.

Ráadásul itt pont én lennék az aki részben szívességet is kér, nem biztos hogy jól jönnék ki egy 80% roma lakosságú faluban. Nem ismerem a kultúrájukat, szokásaikat, illemüket, mert egy nagyon zárt társadalomban élnek. Így inkább "hazai terepen" maradnék, magyar lakosságú faluban szeretnék segíteni.

De egyéb önkénteskedés is érdekel, aminél biztosítanak szállást, csak ilyesmi nem jut eszembe.


válaszokat köszönöm.



2018. máj. 30. 10:10
 1/3 A kérdező kommentje:

*2-3 hétben nem fog


Kicsit fáradt vagyok.

2018. máj. 30. 10:13
 2/3 Todboy ***** válasza:
100%

Én a helyedben táborokban keresnék munkát, falvakban szoktak nyaranta lenni idegen nyelvi táborok, szóval ha beszélsz angolt vagy németet előrébb vagy.

Esetleg balatonon valamilyen táborba jelentkezhetnél segítőnek. Akár ilyesmire is: [link]

2018. máj. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amúgy,ha tanítani szeretnél,ahhoz kell a tanár/tanító diploma is:D Nagyon sok táborban sem elég már a szándék,hanem kemènyen bekérik a végzettséget is.

A filmekben még talán létezik olyan,higy "falusi tanító"..a valóságban pedig iskolába járnak azok a falusi gyerekek is,ahol pedig tanárok tanítanak.

2018. jún. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!