Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan barátkozol meg azzal,...

Hogyan barátkozol meg azzal, hogy telnek az évek, és hamarosan megöregszel?

Figyelt kérdés
2018. máj. 31. 19:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele megbarátkozni, anélkül is megtörténik.
2018. máj. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
nem lenne rossz...de szerintem előbb kipurcanok
2018. máj. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
De hogy fogadod el, hogy ne szomorkodj miatta?
2018. máj. 31. 19:06
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

Én utáltam azt fiatalabb koromban, hogy mindig le voltam égve és meg kellett fontolni, mire költök.

Most már van saját házam, autóm és költőpénzem, nincs gyerek vagy feleség ami viszi a pénzt, arra költök amire akarok. Ezt nem cserélném el a fiatalságra.

2018. máj. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Én már alig várom, hogy nyugger legyek, de még kb. 20 évem van addig.

Szerintem ezt legtöbb ember tudomásul veszi. Ahogy idősödünk, fokozatosan elfogadjuk, megbarátkozunk vele. Még az utolsó pár aktív évemet kihasználom, vannak még terveim, azokat igyekszem megvalósítani, utána meg csak kapálom a kis kertemet, metszem a fáimat, jókat eszem, pálinkát főzök, termálfürdőbe járok, stb..

Nem kell bepánikolni az öregségtől. ;)

2018. máj. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Lassan telnek az évek, pedig átkozottul rosszul csinálom és viszonylag repül, rendes élettel más lenne. Muszáj lesz belassítanom, az tény. De az ember nagyon-nagyon sokáig él (jó, szeretnék még sokkal tovább, de ez van). Sosem értettem, amikor rövid életről beszéltek. Iszonyúan hosszú s még csak negyvenes éveim elején vagyok és ki fog szélesedni az életem, ha jól csinálom :) Ezen kell dolgoznom, a másik dimenzió az rendben van. Jók a génjeim és kora ifjúságomtól kezdve készülök, s most már lassan teszek is érte, hogy jó sokáig legyek egészséges meg minden. Most már elkezdtem gyúrni s nincs szándékomban abbahagyni mondjuk 100 évesen, mivel a lehető leginkább rendben akarok lenni idősen.

A megöregedés bizonyos szintig OK, szép sosem voltam, csak karakteresebb lesz az arcom :D Más szintig elkerülhetetlen, de a lerobbanást ki akarom hagyni. Ha nem sikerül, megölöm magam valahogy, nem leszek magatehetetlen vagy szellemileg nem ép, az biztos.


Ja, a jó gének mellett óriási optimizmussal születtem s képtelen vagyok elhagyni, úgyhogy én még jó 80 évet tervezek egészségben, erőben, a párommal. De majd lesz, ahogy lesz. Ha elkezdek siránkozni előre, az mégis mire jó?


HAMAROSAN nem fogok megöregedni, ez eléggé bizonyos számomra. A családomban 70 évesen még nem öregek az emberek s nekem jobb életem van, mint azoknak, akiken ezt láttam.

2018. máj. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Miért gondolod, hogy szomorkodnak az emberek miatta? Ilyet még nem hallottam.
2018. máj. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én örülök neki nagyon, mert már elegem van az életből...
2018. máj. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én húszévesen is öreg akartam lenni, mert akkor senki nem vett komolyan, mindig legyintettek, mit tudhatsz te erről, még olyan fiatal vagy. Most 47 vagyok, ugyanúgy érzek, de már senki nem legyint, hanem érettnek gondolnak.
2018. máj. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Amíg a vőlegényem mellettem van, pont nem érdekel. Vele megöregedni nem nyűg, hanem folyamatos kaland, sok nevetés és szerelem. :)
2018. jún. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!