Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit akart tőlem?

Mit akart tőlem?

Figyelt kérdés
Hallássérült vagyok. Utaztam a buszon és odament hozzám egy idős férfi akit én már láttam egyszer és ugyanazt csinálta: Mutogatott a hallókészülékére és az enyémre, és valami olyat ismételgetett, hogy "há" és szívet formált a kezeivel. Nem igazán tudom mit akart ezzel, mivel én nem ismerem a jelbeszédet (ha ez az volt) (tervezem majd megtanulni) Én mondtam neki, hogy "Nem értem.", de gondolom nem hallotta, végül leszálltam a buszról, hogy hagyjon már békén. Azt is megjegyzem, hogy elég fiatal vagyok az a férfi meg lehetett olyan 50 éves is, de talán több is. Azt is szeretném megkérdezni, hogyha még egyszer ilyen történik mit csináljak? Az a probléma velem, hogy ha egy idegen hozzám szól, már úgy félek,hogy csak na, főleg, ha nem értem mit akar.

2018. jún. 1. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg előre egy cédulát, hogy nem érted, mit akar. Ha megint mutogat, mutasd meg neki. Olvasni csak tud?
2018. jún. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy tud. Köszi az ötletet.
2018. jún. 1. 17:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak tudatni akarta, hogy együtt érez veled, mert ő is hasonló helyzetben van.
2018. jún. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
De ehhez miért kell szívet formálni a kezével?
2018. jún. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo, tudsz erthetoen beszelni?

Ha igen, akkor mondd neki, hogy te nem tanultal jelnyelvet.

2018. jún. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Az a probléma velem, hogy ha egy idegen hozzám szól, már úgy félek,hogy csak na, főleg, ha nem értem mit akar."

Itt van a kutya elásva, ez a feltett valódi kérdés! :)


Eszed megvan, látom az írásodból. Közösségbe kell menned, valami színjátszókörbe, oda ahol meg tudod magad erőszakolni. De egy jelnyelvi tanfolyam is nagyon jó, csináld meg. Attól függetlenül, hogy piszkosul nincs szükséged rá, kevesebb nem leszel tőle.


Ha legközelebb megint letámadnak, adj neki egy papírt-ceruzát.

2018. júl. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Szia. Ez a férfi nem tud kommunikálni. Igy keress magának párt, az összes lányhoz/ nőhöz odamegy és azt csinálja amit leírtál.

Személyesen már nagyon sokszor találkoztam vele útjaim során. Nem egyszer kértem tőle jelnyelven , hogy nem illik igy viselkedni , de mégis tovább csinálja.

2018. júl. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!