Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan alljak le a koltekezess...

Hogyan alljak le a koltekezessel?!

Figyelt kérdés
Sokkal jobb munkam lett, es azota egyszeruen nem tudok leallni a penzkoltessel. Mindent megveszek, amit eddig nem tudtam. Amit rolam tudni kell, az az, hogy szegenyen nottem fel, ugy volt, hogy egesz evre egy par cipom volt, 2 nadragom es osszesen 10 felsom teli-nyari egybeszamolva, pulcsik, felsok, minden egyutt 10. Fodraszhoz evi 3x jartam es semmi luxus nem volt az eletemben. Pl nekem egy parfum annak szamitott. A barataimmal ritkan mentem barhova es egy-egy italt engedhettem meg magamnak minden alkalommal, suti mar nem fert bele. Szoval igy eltem eleg sokaig, a regi munkammal megkeresett penzt inkabb belefektettem tudasba, igy meg ekkor sem vasaroltam magamnak szinte semmit, ruhabol turis dolgokat lehetoleg leertekelesen. Most nem tudok leallni, nincs erzekem, meg igazabol eleg sok mindenre szuksegem is volt hisz leirtam, szinte semmim nem volt, ami volt is az nem tartott orokke. Valahogy ra kellene ereznem, hogy azert ez is veges de nem tudok megallni. Hogyan tudnek elkezdeni sporolni?
2018. jún. 1. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Miután beszerzel mindent amire tényleg szükséged van, utána nem fogod szórni, hiszen minek vennél ujabb valamit ha már megvan...:)
2018. jún. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem se lesz ez probléma, ha megvettél minden lényeges dolgot, amire már régóta szükséged volt. Remélhetőleg utána alább hagy a költekezési kedv. Érdemes feljegyezni a kiadásokat, esetleg megtervezni egy adott hónapot.
2018. jún. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, amit írnak az jó.

Az esetemben viszont azt vettem észre hogy nő a megvásárolt dolgok értéke. Szerintem azt kell észben tartanod hogy azt vedd meg, amire szükséged van és ami fontos.

2018. jún. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!