Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha annyira ideges...

Mit tegyek, ha annyira ideges vagyok a vizsgától, hogy rettegek tőle?

Figyelt kérdés
Hogyan küzdjem le? Nem tudom, mit csináljak, hogy ne érezzem így magam.
2018. jún. 3. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen vizsga?
2018. jún. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Érettségi ?
2018. jún. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Átérzem... Nekem beválik, ha lefekvés előtt befújom a párnám citromfüves vízzel. Segít elaludni. Illetve vizsga előtti reggelen mindig beveszek egy b6 vitamint, hogy ne hányjam el magam, mert sajnos volt már rá példa. 😅 Emellett próbálok kellemes emlékeket felidézni, pl. amikor nyaraltunk, vagy elképzelem, hogy már túl vagyok a vizsgán, és jól sikerült. Illetve nézz utána a neten a hasi légzésnek. Nekem az is rengeteget segít.
2018. jún. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Először is készülni kell rá. Tanulni. Ha mindent tudsz, nem kell izgulni.
2018. jún. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Magadban értékeld át a dolgot és rájössz hogy nincs ok a félelemre. Gondolj arra hogy ez csak egy 1,5 órás intervallum az életedben, sőt akkor is ha elbukod max fél év mulva ujra próbálod. A teljes élethez képest az is egy pillanat. Sőt maga a teljes életed és te is csak egy pillanat vagy porszem vagy a Földön. A Föld is csak egy porszem a galaxisban. A galaxis is csak egy a porszem az univerzumban. És az univerzum is csak egy a végtelen sok multiverzumok közül. Ha ezt igy vizualizálod és átgondolod, rájösz hogy mindennek csak akkor van létjogosultsága, ha te okot adsz neki. Ebbe bele tartozik a félelem is.
2018. jún. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
4-es! Sajni ez nem így megy. Én sokat tanulok a vizsgáimra, 4-5-ös jegyeim vannak jogi karon, mégis szétizgulom magam a megmérettetések előtt. Pedig nem vernének meg, ha véletlen nem sikerülne egy vizsgám, vagy ilyesmi, egyszerűen csak ilyen vagyok. :) Amúgy 3-as voltam.
2018. jún. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Én is nagyon izgulós vagyok, főleg a szóbeli vizsgáktól szoktam parázni, mert alapból utálok a figyelem középpontjában lenni, hát még ha vadidegen vizsgáztatók méregetnek hosszú perceken keresztül :D

Igazából nekem semmi se segít ilyenkor sajna. Nemrég megint vizsgáztam és a szóbeli előtt már kb. 2 nappal tiszta gyomoridegem volt és a szóbeli előtti napon direkt felkeltem nagyon korán, pár óra alvás után, hogy hátha úgy fáradtabb leszek este és hamarabb el tudok aludni és a vizsgára majd kipihenten megyek be...Hát ehhez képest annyira izgultam már éjszaka, hogy ilyen hajnali 4 körül tudtam elaludni és kb. másfél órát aludhattam maximum :D Úgyhogy nagyon nem jött össze ez a "kipihenten megyek vizsgázni" dolog...És abban reménykedtem, hogy majd az első szóbeli tételem felmondása után lenyugszom és onnantól nyugodtabban fog menni a dolog, de az utolsó pillanatig, sőt, a bizonyítványosztásig annyira az egekben volt a vérnyomásom, hogy azt hittem, beájulok :D De mire hazaértem, akkora kő esett le a szívemről..

Szóval én amikor vizsgázok, mindig erre a vizsga utáni megkönnyebbülős pillanatra gondolok, igaz, akkor nem nyugszom meg tőle, de valahogy mégis segít átvészelni a vizsgákat :D Szerintem én amúgy még egy doboz nyugtatót bevehetnék vizsga előtt, akkor is hót ideg lennék.

2018. jún. 4. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerencsétek, hogy még ilyen csekélységek miatt kell aggódnotok, mint egy vizsga. Ha egyszer végeztek, munkába álltok, tízszer kellemetlenebb és vérre menőbb dolgok fognak történni, mint egy szóbeli megmérettetés. Komolyan, irigyellek benneteket.
2018. jún. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!