Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezhet olyan, hogy minden...

Létezhet olyan, hogy minden út helyes?

Figyelt kérdés

Hogy akármelyik utat is választod kettő vagy több közül, nincs rossz út, mert végül mindből tanulhatsz valamit?


Meg igaz volna az is, hogy ami sokadjára sem akar összejönni, azt kár erőltetni, mert annak megvan az oka, hogy annak az embernek az életében és abban az életszakaszban illetve azokra az emberekre van-e szükségünk a fejlődésünkhöz?



2018. jún. 4. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen!

Ha Rómába akarsz jutni.

Minden út Rómába vezet! - csak mindig jó felé kanyarodj.

2018. jún. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem minden út helyes. Amelyik nem okoz örömet neked, az nem a te utad.

Az igaz, hogy kár a dolgokat erőltetni, mert az nem vezet sehová.

2018. jún. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Amelyik nem okoz örömet neked, az nem a te utad."


De mi van, ha örömet okoz nekem, másnak viszont nem (pl. családtag), vagy társadalmilag , erkölcsileg, bármilyen okból "helyes"?

2018. jún. 4. 17:46
 4/8 A kérdező kommentje:
* nem helyes
2018. jún. 4. 17:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Attól a te utad, hogy te választod. Mindenkinek nem tudsz megfelelni, a legjobb akaratod szerint se. Érdemes meghallgatni a környezeted véleményét, de a döntès a tiéd.
2018. jún. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez az abszolut relativizálás. Nincs ilyen.Van helyes út, és helytelen út. Minden az adott helyzetben értelmezhető. Én is csináltam olyasmit, ami akkor nyilvánvalóan helyes döntés eredménye volt, de később mégis rossz döntésnek bizonyult.
2018. jún. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1, Nem; 2, Az egyénen múlik, hogy ő abból az adott helyzetből tanul-e vagy sem. Lehet, hogy egy bizonyos dolog az egyén életében sokszor megjelenik azért, hogy tanuljon belőle. De lehet, hogy nem fog másként cselekedni;

3, Ha az ember ismeri a képességeit, akkor valószínűleg ahhoz mérten fog tanulni, viselkedni, megtalálni magát az életben. Azonban sokat számít az akarat. Ha ez megvan, akkor az elsőre sikertelennek tűnő dolgokban is eredményeket érhet el, ha van benne megfelelő akarat, küzdeni vágyás.

4, Az, hogy "az embernek az életében és abban az életszakaszban illetve azokra az emberekre van-e szükségünk a fejlődésünkhöz" szerintem kérdéses, mert a mai (magyar) emberek nagyon nagy része eleve nem a jóindulatáról híres. Így - mint ahogy itt is sokszor olvashatjuk, mint pl.: a munkahelyeken milyen egymás iránti utálatkampány szokott menni, és ebből kiindulva -, az egyén életébe bekerülő emberek általi kapcsolatokról, fejlődési lehetőségekről külön bejáratú véleményem van...

2018. jún. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A te életed, te döntésed. Azt az utat választod, amit igazán szeretnél. Ne rontsd el a jövőd. Persze, később is kiderülhet, hogy mégsem az a helyes út, de úgy nincs értelme irányt választani, ha már eleve rossznak érzed.
2018. jún. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!