Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kollégisták, ti is alig...

Kollégisták, ti is alig várjátok, hogy a kollégium nevű borzalomnak végelegyen, és egyszer saját lakásban lehessetek?

Figyelt kérdés
Kénytelen leszek 1 évet kihagyni és dolgozni, gyűjtögetni pénzt, mert a kollégium maga a pokol.
2018. jún. 4. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én imádtam a koleszt, életem egyik legszebb időszaka volt.
2018. jún. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hogy a fenébe? :O
2018. jún. 4. 18:21
 3/11 anonim válasza:
100%
Együtt érzek..Egy darabig mehet de hosszútávon nem túl jó :D
2018. jún. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is imádtam koleszos lenni, de csak fősulisként. Később, felnőtt dolgozó nőként is volt hogy rákényszerültem, de az már elviselhetetlen volt. Én reggel ötkor keltem, hogy beérjek a melóba, az alattunk lévő szobában meg komplett diszkó volt berendezve...
2018. jún. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon durván le kell az embernek adni az igényeit, hogy élni tudjon egy ilyen helyen. Minimális hely, összezárva emberekkel gyakorlatilag egy lyuknyi szobában, minden közös, esetlegesen idióta szobatársak.
2018. jún. 4. 18:23
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon jó társaság volt, mi este beszélgettünk, zenét hallgatunk, vagy csak elvoltunk. Megnyugtató volt, hogy ott vannak velem hárman, sose voltam magányos.
2018. jún. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Az első 1-2 évben imádtam, most szörnyű. Nincs hely (kisebb szobába kerültem), a lakóegységtársak nem ismerik a takarítás fogalmát. Egyszerűen már lenyűgöző, hogy hogy bírják azt a fürdőszobai mocskot, amit csinálnak. Már kb domestosszal megyek be, ha fürdeni vagy wc-zni akarok. Haj mindenhol, dzsuva, tükör foltos, és még egyszer se láttam, hogy takarítottak volna. Ja, a wc az "maradékos". Egyszerűen hányinger.


Kettőt lépek a szobában és felbukom az íróasztalban, az ágyban, a másik cuccában, a folyosó végi konyhai állapotok elmondhatatlanok, megkérdőjelezem, hogy egyetemista emberek, tehát elvileg értelmes emberek, laknak itt. Nem, egyáltalán azt kérdőjelezem meg, hogy emberek nevelték őket vagy egyáltalán valaha kiléptek volna ezek az emberek a lakáson kívülre.


Egyik egykori szobatársamnak el kellett magyaráznom, hogy gyümölcsmaradékot nem hagyunk bent napokig a kukában, mert ha nem veszi ki, akkor bogaras lesz. (Szünet volt, előbb mentem haza, mint ő, de előbb is értem vissza, kukát felnyitottam, megéreztem a rohadt gyümölcsszagot és a kis repülő nyomorékok az arcomba zúdultak) Megkérdeztem tőle, hogy evett-e mostanában barackot? Igen, egy hete. Na, akkor légyszi most takarítsd ki a kukát és a fürdőt, ami bogaras. "De hogy csináljam?"


Nagyon várom a saját lakást.

2018. jún. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én igényes emberekkel laktam 4 évig, azóta is a legjobb barátaim. Alkalmazkodni kell a másikhoz, de sokkal önállób is lesz az ember, ami később ha dolgozik az ember nagy előny.
2018. jún. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát én 2 emberrel élek együtt, az egyiket legszívesebben felgyújtanám, a másik egész normális.
2018. jún. 4. 18:42
 10/11 anonim ***** válasza:

Első pár évben szerettem, közösség, hangulatos is volt, baromi olcsó, mindig volt társaság, a szobákat is lehetett alakítgatni elég szabadon, egyedivé tenni. Utána jött a túlszabályozás, egyen bútorok, meg alapból egy idő után vágyik az ember a saját privát térre.


És hamar meg lehet szokni a jót. Most szobát bérelek, vissza nem adnék a szintből, soha többet nem laknék szobatárssal, főleg dolgozóként pokol hogy még a farkam sem tudom elővenni megvakarni mert látja valaki.


Vagy a szoba méret sem az igazi. Ha van wc a szobához akkor mindenki a szarást hallja, ha nincs akkor közösbe kell járni, zuhany is hasonló. Vagy alapból az egész felülök az ágyban és ott vagyok az asztalnál meg ágyból veszem ki a sört a hűtőből érzés nem az igazi.


De már lassan 30 évesen ott vagyok, hogy a lakótárs is sok. Kerülgetni a vendégeit, vagy őt magát a lakásban, konyhában. Várni a wc-re, fürdőre. Vagy csak rossz érzés, hogy este munka után nem tudok egy jót szarni, majd félmeztelenül egy szál boxerban főzni vacsorát, mert vendég van a házban.


Egy kis lakásra vágyom, szobákkal, helyiségekkel ami csak az enyém.

2018. jún. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!