Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Youtubereknek honnan van...

Youtubereknek honnan van ennyi pénzük?

Figyelt kérdés
Gucci, Dior, Michael Kors meg más egyéb luxus márkákból vesznek meg maguknak dolgokat. Ezek olyan dolgok amiket nem kapnak, mert megemlítik a videóban, hogy ők vették. Más nyáron örül ha egyszer elmegy valahova nyaralni, ők meg csak úgy kiruccannak ide-oda, külföldi országokba, elég gyakran.
2018. jún. 7. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
X nézettség fölött fizet nekik a YouTube
2018. jún. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó, de ilyen sok pénzt? Amúgy én csak magyarokról írok. Akit én láttam még a 10000 sem érte el a feliratkozóinak száma.
2018. jún. 7. 15:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát gondolom kiinek honnan. Szerintem én nem ismerem azokat akikre te gondolsz, de fen álla lehetősége, hogy 1. eleve gazdag, 2. dolgozik a yt mellett, 3. hazudik arról, hogy nem kapta, és ez egy bújtatott reklám, mert Magyarországa yt-ból nem igazán lehet meggazdagodni. (Mm konkrétan a yt bevételre gondolok, az egyéb nézői támogatások nélkül).
2018. jún. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, utánzatot ezerötért kapsz bármiből. És utána azt mondod, hogy eredeti.


Kiruccanni fapadossal nagyon olcsó.


Vetítés a fele :)

2018. jún. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szinte minden youtube videó előtt vagy közben benyomnak egy reklámot, és minden reklám után kapnak valamennyi pénzt a youtuberek. Nem sokat, de ha mondjuk valakinek van 200 videója és mindegyiket megnézi ~félmillió ember, abból már összejön egy szép kis összeg. Ha még több nézettsége van, akkor már nagy eséllyel összejön az illetőnek egy egész vagyon.

Emellé jönnek még a szponzorok, amikor egy cég direkt felkeres egy adott youtubert, hogy népszerűsítse a termékét az egyik videójában, ezért pedig rohadt sokat kapnak külön.

2018. jún. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Minden k_u_r_v_a jól keres, nem!? De.


Abból élnek, hogy áruba bocsátották önmagukat ennek a videómegosztó oldalnak, illetve az oldal közösségének. Ez a prostituálódás nem kis pénzt hoz, mivel egyrészt az alap nézettség után is kapnak pénzt, illetve minden reklámanyag (felugró reklámok, videóban szereplő termékek megjelenítése, szponzoráció, stb...) szintén pénzbeli juttatással jár számukra.


Ezen felül a "youtubereknek" eleve abból áll az életük, hogy megjátsszanak valamit, ami a célközönségüknek tetszik. A 90%-uk gátlás nélkül képes szinte bármire azért, hogy több megtekintésre tegyen szert. Akinél szakmai követelmény, hogy hazug, képmutató, és fellengzős legyen. Éppen ebből a gyakorlatukból adódóan - ahogyan már előttem is írták - gond nélkül be tudják mesélni a nézőiknek, hogy a józsefvárosi piacon vett Gucci póló bizony full eredeti, és hogy a leértékelt áron vett fapados repülőjeggyel bizony "első osztályú" útja volt Floridába.

2018. jún. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

Szponzorációk, reklámok

A YouTube maga is fizet nekik, ha jól tudom már 100 000 feliratkozó felett is, de lehet hogy csak 1 millió felett

2018. jún. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!