Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 30-as korban,30 felett mennyir...

30-as korban,30 felett mennyire elterjedt a szleng használata?

Figyelt kérdés

A párom tanár, már 30 feletti és néha olyan szlenget használ hogy én még nem is hallottam... Mások is használnak ilyet 30as korukban? Vagy 30 éves koráig használja az ember utána már egyre kevésbé?

Ez utalhat arra is, hogy éretlen az illető, vagy egyszerűen csak egy megszokás mint bármelyik másik?


Párom azt mondja megjegyzi őket, ha hallja... de én például sosem hallok ilyesmiket, se fiatalabbaktól se idősebbektől...


2018. jún. 9. 12:52
 1/4 A kérdező kommentje:

Ezzel a kérdéssel nem megbántani akarom azokat akik használják, meg nem arról van szó hogy pár szót ismer valaki... vagy ismeri és nem használja hanem mikor beépíti már a beszélgetéseibe is.


Érdekel hogy más hasonló korú is használ-e ilyet.

Gondolom igen, csak én nem hallottam még.

2018. jún. 9. 12:55
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért példát írhatnál, hogy miket mond a párod.


Egyébként nyilván társasága válogatja.

2018. jún. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha tanár, akkor nyilván sok ilyen kifejezést hall a gyerekektől, és beépül a beszédébe. Szerintem semmi gond nincs ezzel, ha helyén tudja kezelni. Kötetlenebb beszélgetésben elfér, hivatalos helyen viszont nyilván nevetséges a használata. De egy tanárnál szerintem fontos, hogy értse és beszélje a gyerekek nyelvezetét is. De természetesen az is, hogy választékosabban is tudjon kommunikálni, ezzel is jó példát mutatva a gyerekeknek.

Egyébként szerintem az idősebbek is használnak szlenget, csak általában nem a mait. Nekem van nyugdíj előtt álló kollégám, aki időnként olyan kifejezéseket használ, amiket elsőre nem is értek. Sőt, nagymamám is mondott olyanokat, amiket az ő fiatalkorában használtak, én meg nem is értettem, miről van szó. Például amikor panaszkodtam gimnáziumban a fizikatanáromra, hogy igazságtalan, meg túl szigorúan osztályoz, kérdezte tőlem mamám, hogy "bezúgtál már nála"? Halvány gőzöm sem volt róla, mire gondol, anyukám mondta, hogy ez azt jelenti, hogy kaptam-e már nála egyest. Meg azt is kérdezte mamám, hogy "hány fád van", mint megtudtam, az is az egyest jelenti :D

2018. jún. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A párom szerintem részben a diákoktól, hallgatóktól (egyetemen tanít) veszi ezeket....

Most példa hirtelen nem nagyon jut eszembe... pedig volt pár.


Tény, hogy a kollégái a lazábbak közül valók, legalábbis egy része biztos, meg az a környezet is, amiben van. Az ismerősei nagy része amúgy a 30as korosztály.

2018. jún. 9. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!