Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nők miért ilyen ellenségesek...

A nők miért ilyen ellenségesek, rosszindulatúak egymással?

Figyelt kérdés
Most így az egyetem alatt is azt tapasztalom,hogy a nők akik elvileg amúgy még a barátaid is rosszat akarnak neked. Pl ha fogyásról van szó, direkt azt hajtják hogy semmi szükséged rá pedig mondjuk van rajtad 7-10kg felesleg. Vagy direkt nem adják kölcsön az anyagot a tárgyakból,vizsgán direkt nem segít. Ha valami gáz rajtad direkt nem szól,mások előtt próbálnak lejáratni Jó nyilván nem non stop van ez mert akkor rég nem is beszélnék velük,de úgy azért hetente előfordulnak ezek a problémák. de konkrétan most nem csak rólam van szó,más lányok is ugyanezt panaszolják,hogy xy ezt meg azt csinálta vele holott barátnők. Vagy olyan rosszindulatúan pletykálnak egymásról ,hogy megborzongok. Szóval miért nem olyan nomrálisak mint pl én ? :D én szívből segítek bárkinek,ha pl tudom a jó választ,odaadom az anyagot és ha őszintén tanácsotkér én megmondom,hogy igen így meg úgy kellene ennie és edzenie hogy jobb alakja legyen. Amit még észrevettem,hogy a csúnyább lányok vagy ilyen olyan lányok akik sokkal gonoszabbak. Szóval aki ilyen csajban elmondaná miért csinálja ezt?
2018. jún. 9. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Az egész ország ilyen lett, hogy akár mások lejjebb taposásával is feljebb akarnak jutni. Persze például a tévében látható hírek szerint a nők akár kegyetlenebbek is tudnak lenni a másik nemnél. De akkor is, a társaalom vírusos mert a tagjai nem egymással együttműködőek hanem egymással versengőek és egymás ellenségei. Képzeljük csak el mi történne ha a méhek társadalma is ezt csinálná. Valószínű kipusztulna a méhcsalád, a néhány életben maradt példány meg más családhoz csatlakozna. Ez történik hazánkban is, sokan külföldre menekülnek.
2018. jún. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez nagyon sajnálatos! De nem értem miért is alakult ki ez a viselkedés? Annyira nincs nagy szegénység és szerintem pont munkaerőhiány van az országban.

Erről az eltaposásról eszembe is jutott egy sztori,hogy legutóbb elmentem egy felkészítőre aminek az utolsó egy óráján már nem tudtam ott maradni és a mellettem ülő lányt megkértem,hogy azt az egy óra anyagát küldje már át nekem, mondta hogy természetesen stb. Hiába írtam neki többször is,soha nem küldte át :D nagyon durva, mint aki direkt azt akarja ,hogy nehogy már tanuljak :D

2018. jún. 9. 13:11
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nem a "csúnyább" vagy "nyomibb" lányok sajátossága ez...Én speciel nem vagyok valami szép (és most még szépen fogalmaztam), mégse igazak rám ezek.

Ellenben az osztályomban az ilyen tipikus plázacicák részéről számtalanszor tapasztaltam már ezt a viselkedést, hogy puszilgatják, ölelgetik egymást, meg mondják egymásnak, hogy mennyire szeretik a másikat, de ahogy a barátnőjük hallótávolságon kívülre kerül, már el lesz mondva mindenféle lotyónak :D

Mondjuk van egy barátnőm is, aki szerintem nem olyan szép, de ezzel még nem lenne semmi baj, nem mondok róla a háta mögött megalázó dolgokat, stb. Ő viszont minden lányt, nőt, aki kicsit is ad magára, r1bancnak tartja. Kicsit furán érzem magam, amikor más közös barátnőink előtt tetteti, hogy mennyire jóban van velük, aztán amikor elmennek, nekem beszéli ki őket, hogy hát úristen, hogy lehetnek ekkora qrvák, hogy 40 fokban rövidnadrágot vesznek fel, amikor ő kibírja mackónadrágban is????

Ráadásul nem csodálkoznék, ha kiderülne, rám is hasonló dolgokat mond a hátam mögött..

A lényeg, hogy szerintem ez kinézettől függetlenül a legtöbb nőre igaz. Emiatt is haverkodok egy ideje inkább fiúkkal.

2018. jún. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 he84 ***** válasza:
59%
Régen is, manapság is, de manapság még jobban a lányok, a nők egy része sajnos eléggé, túlzottan egymással verseng, akár kamasz az adott lány, akár már felnőtt nő. Ezért van, hogy nem segítenek a másiknak, vagy hogy kibeszélik. Mindez eléggé szomorú és nem jó, de ettől még vannak rendes lányok, nők is a világon. Plusz úgy vélem, hogy azok a barátnők nem igazi barátnők, akik nem segítenek a másiknak, hanem leszólják, kibeszélik. Ezek csak felszínes barátság látszatok, semmi több. Én se vagyok szép, hanem kicsivel átlag alatti, ráadásul fiús nő, nem vagyok ilyen szemét senkivel se. Szóval hagyjuk ezt a buta általánosítást, hogy a csúnyább lányok a gonoszak, mert pont hogy nem. Én is úgy figyeltem meg, hogy inkább a szebb és a plázacica lányok, nők körében van ez nagyobb arányban. Tisztelet a kivételeknek, mert nyilván nem mindegyikük. De inkább személyfüggő, nem szépségfüggő ez, mint ahogy a legtöbb dolog szintén.
2018. jún. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
Ugyanezek a külföldön élő magyarakora is igazak.
2018. jún. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Fish1 ***** válasza:

A szemétkedésnek és kétszínűségnek sok oka lehet.Egyrészt saját magukkal nincsenek kibékülve, másrészt lehet, hogy ilyen mintákat látnak otthon és teljesen természetesnek veszik, harmadrészt gyávák, mert szemtől-szembe nem merik elmondani a véleményüket, meg hasonlók.

Ilyen fogyásos sztorim nekem is volt, ez nem feltétlen rosszindulat, nekem pl. szerintem azért mondta pár ismerősöm, hogy hova fogyok már, mert ők nagyobbak nálam és talán örülnének, ha akkorák lennének, mint én. Én viszont tudom, hogy van rajtam kb. 10kg felesleg és nem érzem így jól magam, szóval teszek a fogyásért. Ez más esetben irigység is lehet akár.

2018. jún. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16%

6-os. Szerintem ennél sokkal mélyebb oka lehet.

Valamiért míg a férfiak nyíltan le szeretnék nyomni a másikat a teljesítő képességükkel és így jutni a hierarchia csúcsára, addig a nők ezt a csoporton belüli helyzet alakításával szeretnék megtenni. Szerintem evolúciós oka lehet. Míg a férfiakat eddig mindig a teljesítményük alapján ítélték meg a barlangban lévő időktől kezdve, addig a nők valamilyen szinten ki voltak a környezetüknek szolgáltatva. Ezért a csoportban elfoglalt helyük sokkal inkább múlott mások véleményén, és azon ki hogyan és kinek van kiszolgáltatva.

2018. jún. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos a nők többsége ha az agyával nem tud érvényesülni, akkor jön fondorlattal, sumáksággal, feljelentéssel és egyéb számtalan női gonoszsággal.
2018. jún. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Fish1 ***** válasza:
#7: ha evolúciós oka lenne, akkor minden nő kivétel nélkül így viselkedne. Az én környezetemben nagyon kevés ilyen ember van. Azok vannak túlsúlyban, akik normálisak és nem csinálják a kérdésben említett dolgokat :)
2018. jún. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Pedig a legtöbb nő ilyen, nyilván amikor csak felszínesen ismered őket azt hiheted,hogy rendesek és segítőkészek,de ha baráti státuszba kerülnek és kicsit több időt töltesz velük elég hamar ki fog derülni,hogy milyen aljasak.

Azért mondtam,hogy a csúnyábbakra jellemző ez,mert ők még frusztráltabbak mert más helyről is negatív dolgokat kapnak így náluk elég gyakori,hogy na ha már nekem nem jó akkor neked is legyen rossz hozzáállás,plusz nyilván depresszívebbek is stb. Míg pl egy nő aki nagyon szép ő az élet minden területén sokkal több pozitív visszajelzést kap,így ő maga is kedvesebben áll másokhoz. Nyilván vannak ellenpéldák is. De mostanság nem egyszer történt meg,hogy olyan barátnőim akik átlagosak így külsőre vagy kicsit rosszabb,vagy bármi más területen épp hogy átlagosak pl munka,iskola stb beszólnak nekem és folyton lehúznak,azt akarják hogy rosszul érezzem magam stb. Azok a lányok meg akik okosak is szebbek is, őszintén próbálnak támogatni ,egy rossz szavuk nincs,sőt inkább jó tanácsokat osztogatnak.

Amúgy lassan tényleg elzárkózom minden ilyen kapcsolattól, tegnap este is jól összevesztem hasonló miatt egy "barátnőmmel",mert már nem bírtam elviselni a folytonos negatív mindenben lehúzó magatartását. Persze neki állt feljebb ..

2018. jún. 10. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!