Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyiben kellene...

Szerintetek mennyiben kellene ennyi idősen a jövőbe tekintenem?

Figyelt kérdés

18 éves leszek a nyáron,mindig is "jókislány" voltam,kitünő tanuló,sportolok is stb.

Tudom,hogy merre akarok tovább tanulni, határozott vagyok ezzel kapcsolatban.

Viszont kicsit nehezemre esik nem a jövőbe tekintenem és úgymond követni a "carpe diem"-et :)

Ezalatt arra is gondolok,hogy eddig elég zárkózott is voltam,mert nem nagyon foglalkoztam az emberekkel körülöttem.

Mindig úgy gondoltam hogy pl egy párkapcsolatba kezdemi butaság lenne,mert fiatal vagyok,úgy se lenne komoly,meg hogy majd később ráér...

De közben meh nem kellene valójában szerintetek tapasztalatot gyűjtenem,hogy amikor odaérek ténylegesen felnőtt fejjel, ne találjam magam ismeretlen helyzetben,naívan?



2018. jún. 11. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem örülj annak, hogy előre tudsz tekinteni, és hogy vannak céljaid! Nekem 16 éves koromtól kezdődően voltak párkapcsolataim, de nem bántam meg őket. Lehet ha nem voltak elég komolyak, de rengeteget tanultam belőle, és már tudom hogy hogyan viselkedjek egy olyan személlyel, akit szeretek. Később nehezebb lesz párkapcsolatokat építeni, és jobb ha most gyűjtöd a tapasztalatokat. Lehet ha elsőre nem jön össze a tökéletes kapcsolat, eltávolodtok, összevesztek, de az is lehet ugyanakkor, hogy életed szerelmét ismered meg!


Az a legstabilabb életpillanat, amikor tudod mit hoz a jövő, tudod a céljaidat, és ugyanakkor hobbid is van, és feltételezem boldog vagy :). Nagyon örülj neki, mert ha egyszer véget ér ez az állapot, akkor megbánod hogy nem élvezted ki minden pillanatát, illetve minél jobban kiélvezed, később annál nagyobb megnyugvást fog nyújtani.

2018. jún. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs értelme pár hónapnál előrébb látnod, ami a hosszú távú célokat illeti. Felesleges éveket előre megtervezni, mert bármi történhet addig. Az is fontos, hogy tudj a mának is élni, elfelejteni minden problémát. Ezeket mind tapasztalat alapján mondom, az elmúlt 2 évben betegesen előre megterveztem mindent, állandóan a jövőn kattogtam, nem tudtam megélni a jelent. Pszichológus kellett, hogy túl tudjak lépni ezen.
2018. jún. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez a párkapcsolati tapasztalat dolog butaság, ilyen nincs. Az egész az önismeretről szól. Ha az megvan, és megvan a megfelelő pár is, akkor minden rendben lesz. Ha nincs önismeret, könnyen tönkre tudod tenni a kapcsolatot, még ha a pár megfelelő is.
2018. jún. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!