Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az embereknek Magyarországon...

Az embereknek Magyarországon morálisan mért helyes egy 18 év alattival együtt lenni?

Figyelt kérdés

Akárhágyszor látok egy gyakoris kérdést, hogy "Elfogadható egy egy 14 évessel járok?" vagy ehez hasonlókat.


A többséget egyátalán nem háborítja fel és a való életben is sok embert ismerek, akik fiatal korunkban felnőtekkel jártak és sokuk megbánta, mert kihasználták őket tudtuk nélkül majd csak később jöttek rá.


Tudom, hogy a törvény 14 év fölött nem tíltja, de ez nem teszi morálisan helyessé. Az USAban ha 18 év alattival ki kezdesz mész a börtönben ennyi...


Itthon meg ismeretségben egy 22 éves egy 13 évessel járt és senkit sem érdekelt. Amikor hallod egy felnőttől, hogy "Mennek kell a barátnőm ballagására" és kiderül, hogy áltanános iskolás ballagásra gondol...


Lemerem fogadni, hogy ha valaki komolyan vette volna a helyzetet sem lett volna belőle letöltendő büntetés.


Egy volt általános iskolás osztálytársam miután gimnáziumba ment 14 évesen egy 30 éves férfival járt...


Azt meg értem ha egy 17-18 éves lány mondjuk egy 20 talán 25 évessel van együtt, de egy 16, 15, 14, 13 akár 12 éves.


Tudom ez nem pedofilia, hanem efebofília.


Ahogy körbe nézek az interneten vagy ismerősök között senkit sem érdekel és szerintem még senki sem ment börtönbe ilyenért.


A fentebb említett ballagásos példában már évek óta együtt volt a lánnyal a fiú, akkor azt azt jelenti, hogy 20 évesen szeredt össze egy 11-12 éves lányt... Bele sem merek gondolni.



2018. jún. 13. 13:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%

A törvény 12 év felett nem tiltja, bocs.


Amúgy leszarom, mindenkinek a saját dolga, aki 20-on évesen kislányokba szerelmes, az agyilag pont ott tart, vagy beteg.

2018. jún. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
65%
Igazából a mostani törvények szerint nem 14év felettinek kell lenni, hanem 12. A szexuális bűncselekményekkel kapcsolatos törvényeken is enyhítettek a bűnözők javára (a statisztikában jól mutat, hogy nincs annyi bűncselekmény így). A törvények ezt támogatják, kedveznek ennek, a társadalmi kép is úgy alakul ki, hogy akkor ez nem is gond, ami nem büntethető vagy legális az már nem is olyan rossz. A srácok meg felizgulnak rájuk, mert már testileg érettek, a kinézetük is azt sugározza. Az emberek többsége meg vagy önző vagy nem rendelkezik annyi érzelmi és értelmi intelligenciával, hogy felfogják a lelki érettség lényegét (mert ők sem azok).
2018. jún. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Azért az, hogy nem erdekli őket, meg nem jelenti, hogy morálisan helyeslik.
2018. jún. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Wow ez szörnyű ....


[link]


Lényegében egy afrikai ország és Mexió ver meg minket ... Gratula Magyarországnak.

2018. jún. 13. 15:29
 5/16 anonim ***** válasza:
43%

Engem szexualisan vonzz egy 17-18 eves fiu artatlansaga. Nem hiszem ,hogy kihasznalasnak eli meg egy ilyen koru fiu egy sportolo novel a baratsag extrakkalt.

N/34

2018. jún. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
kérdező erősen elnézted a térkép színkódolását
2018. jún. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Mért? A 12es korhatár (amit a kommentelők írtak, én sem tudtam) a sötétnaracssárga és a piros között fekszik ... nincs rá külön szín.


Szóval csak a pirossal jelölt országoknak van alacsonyabb korhatára

2018. jún. 13. 17:37
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
A 12 éves korhatár csak akkor van ha az idősebb fél még nincs 18 éves
2018. jún. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
46%
na ès akkor mi van? Ha szeretik egymást a kor nem számít. Èn 30 vagyok, a barátnőm 16 ès jò hatással vagyok rá. Leszoktattam a cigiről ès a piáròl. Sokkal nagyobb szerencsèje van velem mintha egy vele egykorù kis dihányzò tini fiùval járna. Mindent megadok neki ès imádjuk egymást. Igazábòl sok ember szülei között is van 10 - 15 èv korkülönbsèg. Haverom anyja 13 volt míg az apja 28 ès?? Mai napig együtt vannak. Ez èrettsègtől függ. Vèlemènyem szerint egy normális efobofil jobb hatással van egy tini lányra mint egy alkoholizálò, füves, cigiző, balhès tini fiù, aki bele viszi a rosszba. Èn szemèly szerint pèldát mutatok neki ès tanítom.
2018. aug. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
37%
ui bocs az írás miatt, de tùl gyorsan gèpelek s ilyenkor nèha fèlre írok.
2018. aug. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!