Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nagyon felek?

Mit tegyek? Nagyon felek?

Figyelt kérdés

Holnap az egyik oran beszelnem kell majd az osztaly elott. Csapatmunka volt szoval en 2 lannyal vagyok a csapatban es leirtuk egy lapra azt, hogy ki mit mond. Szoval ugy olvassuk majd fel a szovegeinket a papirrol. Ez meg nem is lenne olyan rossz, csakhogy Angliaba jarok suliba. Eddig nagyon nem kellet szerepelnem az osztaly elott, ez lesz az elso ilyen alkalom. Mindenki figyelni fog mert, ha en beszelek akkor mindig mindenki egybol csondben van es engem figyelnek,hogy hogyan beszelek angolul. Es en utalok szerepelni, foleg angolul. Mindig akadozni szokott a hangom, akkor is ha csak a tanarral beszelek. Holnap 17 ember elott fogok beszelni ugy, hogy mindenki nagyon figyelni fog, hogy hogyan olvasok angolul. Es van egy fiu aki tetszik, de befogok elotte egni a remego hangommal. Miatta izgulok a legjobban, hogy lejaratom magam elotte. Nagyon felek, talan eddig meg sose feltem ennyire. A szoveget gyakorolni nemtudom, mert ott kellett hagyni. Szoval csak elotte par perccel tudom, majd atolvasni.

Es mindig zavarban vagyok, ha beszelnem kell, piros lesz a fejem meg, vagy vigyorgok vagy majdnem sirok. Annyira nagyon izgulok. Felek nagyon, gyomorgorcsom van mar most. Nem olvasok hosszu mondatokat, maximum 3-szor,4-szer beszelek en. 2 mondatos reszeket mondok vagy kissebb cimeket. De nekem ez is sok, sokaig fog tartani amig olvasok, mert remegni fog a hangom es tobbszor is meg kell majd alnom emiatt. Ja es eleg csendes is vagyok. Onbizalmam sajnos nulla a suliban. Mit tanacsoltok, hogyan kuzdjem le azokra a par masodpercekre a lampalazat, amig en olvasok?


Bocsi a helyesirasert, de angol laptopon irok.


2018. jún. 13. 19:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban, amikor tömeg előtt kellett szerepelnem, a felnőttek azzal biztattak, hogy az emberek fejét káposztafejnek nézzem és legyek bátor. Segített.

Te nagyon izgulós vagy. Egy nyugtató most kivételesen nem segítene? Tudatosítsd, hogy ezen a szereplésen nem az életed múlik! Egyszerű felelés, csak nem az osztály előtt (vagy mégis előtte? Akkor meg ne izgulj, hiszen mondhatni - játék az egész. A fiú is izgulni fog (talán érted...?) Szorítok!

2018. jún. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az előadás előtt két három percig vegyél fel domináns testhelyzeteket, például hát mögött összekulcsolt kéz, enyhe vagy közepes terpesz,vagy két kézzel főnöki pózban az asztalra támaszkodás. Ezzel öntudatlanul magabiztosabb leszel. Állva olvass, úgy mélyebb lesz a hangod. Tudatosan figyelj a szövegre. Időnként vedd fel a szemkontaktust a közönséggel, keresd a biztató pillantásokat. Az akcentusoddal ne törődj, lehet, hogy számukra aranyosan hangzik.
2018. jún. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor legyél arra a pár percre valaki más, mondjuk Dorka, aki csak egy film szerepet játszik és a forgatókönyv szerint játssza a szerepét, legyen bármi is a vége. Ha hibázol nem lesz semmi követelménye, hiszen az életedben számtalan alkalom lesz, hogy kijavítsd :) Szóval, te vagy holnap Dorka, aki Magyarországról érkezett Angliába és habár nem beszéli tökéletesen a nyelvet magabiztos lesz és szarik mások véleményére...

Minden jót!

2018. jún. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ez nem feleles, mert nem kapunk ra jegyet. Igen, az osztaly ele ki kell alni a csapattal es ugy olvasunk a papirunkrol. Nekem az sajnos nem segit, hogy nezzem oket kaposztanak vagy, kepzeljem azt, hogy nincsenek ott. Ez nekem sose segitett, mert nem tudom levegonek nezni oket sajnos. Olyankor amikor szerepelnem kell nagyon szoktam izgulni. Remeg a kezem, labam, hangom akadokozik, elpirulok, a szivem nagyon gyorsan ver es izzad a kezem. Szoval nagyon rossz erzes.

A tanar aztmondta, hogy ha egy szot nemtudok elolvasni/kiejteni akkor nyugodtan agyjam at valaki masnak a csapatban. Ez egy kicsit megnyugtat.


Nagyon kivagyok ettol. Olyan rossz erzes amikor ott allok az osztaly elott es tudom, hogy mindenki engem nez meg mindenki engem hallgat mert kivancsiak ra, hogy tudok olvasni angolul. Az osztalyom sokat szokott beszelni oran, bezzeg amikor en beszelek akkor egybol mindenki elhallgat es ram figyel.

Amugy ez rajz ora lesz, a csapatommal a szinekrol fogunk beszelni. Ez ilyen Power Point eloadas. Tehat mogottunk majd megy a vetites amit mi csinaltunk mi meg olvasunk a papirunkrol.

Jajj, barcsak mar tullennek rajta.

2018. jún. 13. 20:54
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorold be a szöveget annyira, hogy ha álmodból keltenek, akkor is menjen. Ha alapból tökéletesen el tudod mondani, akkor emberek előtt felolvasva sem lesz probléma vele.
2018. jún. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Vagy szólj be nekik magyarul, úgy se értik...
2018. jún. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom begyakorolni mert ott kellett hagyni a lapot. Csak elotte par perccel tudom majd atolvasni. De pozitivan allok hozza a dolgokhoz aztan ha beegek akkor beegek, utana ugyis elfelejtik majd. Szoval belekepzelem magam majd mas valaki borebe es az talan egy kis onbizalmat ad. Koszonom a valaszokat. Biztos rossz lesz ott alni mindenki elott es biztos remegni fog majd a hangom de megcsinalom.


Remelem hamar tul leszek rajta.

2018. jún. 14. 00:12
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez a helyes beszéd, majd írd meg, hogy ment :)
2018. jún. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem tudják sokan, de vegyél be előtte 2 órával egy Xanax-ot.

Mivel te nem szedted eddig, a 0.25 mg -os elég lesz, csak egy szem!

2018. jún. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Na, hogy ment? :) mesélj, milyen volt?
2018. jún. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!