Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jól észlelem, hogy sokakat...

Jól észlelem, hogy sokakat vonz ha egy nő vagy férfi helyesen ír, ragoz, beszél? És mondjuk élvez összetett mondatokban kommunikálni. Igaz ez?

Figyelt kérdés
2018. jún. 15. 09:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Inkább azt mondanám, taszít, ha valaki nem tud helyesen írni, beszélni - azonnal kuka. Nekem nem az kell, hogy ÉLVEZZE az összetett mondatokat (ez elég bizarr megfogalmazás amúgy szerintem), de hogy ne okozzon neki nehézséget és lehessen vele komolyabb témákról beszélgetni és ne legyen teljesen buta, az fontos.
2018. jún. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
37%

Nem feltétlenül.

Attól függ, hogy milyen környezetben, milyen körben.

Ismerek nagyon sok embert, aki magasról tesz a helyesírásra, vagy a normális beszédre. Aztán ők is megtalálják a maguk rajongóit. És az ő körükben biztosan nem hatna meg senkit sem, hogy én helyesebben tudok írni, vagy szebben tudok beszélni :)

2018. jún. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ. Szeretem az értelmes társalgást, de utálom, ha valaki sznob módon állandóan a helyesíráson lovagol.
2018. jún. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem alapvető "követelmény", hogy egy ember helyesen írja és beszélje a saját anyanyelvét
2018. jún. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A helyesírása minősíti az embert. Neten való ismerkedésnél eleinte csak erre támaszkodhatunk, így nagyobb hangsúlyt fektetünk rá, illetve szerintem illik is hangsúlyt fektetni rá. Nem vagyok nyelvtan náci, de vannak alap dolgok amik idegesítenek. Tudok különbséget tenni diszlexia, hanyagság és műveletlenség között. Vannak ezen kívül még bosszantó írási stílusok, mint például ha valaki félmondatonként, szavanként küldi át a mondandóját. Persze a túlzott precizitás meg a másik véglet, és ahogy írták is fentebb, hogy sznob, mert elvégre beszélgetünk, és nem regényt, novellát írunk. Azért nem vonzó zömében a helytelen írás, mert aki ismerkedni akar, de arra sem veszi a fáradtságot, hogy leellenőrizze miért húzta alá a program piros vonallal, az valóban kiábrándító.

Amivel sírba tudnak kergetni, az a -ba, -be, -ban, -ben helyhatározói rag helytelen használata, illetve a legtöbbje megoldja az összes szót az első kettővel. Szerintem egyébként nem bonyolult megtanulni melyiket mikor használjuk, de nagyon soknak ez sem megy. Azt kell mondjam, akik ezt nem tévesztik el rendszeresen, és erre figyelnek, intelligensek. Kár hogy csak egy betűn múlik.

2018. jún. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
tfw mindent "aláhúz pirossal" mert nem angolul írod :DD
2018. jún. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"tfw?"


WTF? 🤔

2018. jún. 15. 11:21
 8/17 anonim ***** válasza:
36%
sztem ja
2018. jún. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
#6. És ez felhatalmaz arra, hogy mindent hibásan írjunk? Először is meg kellene tanulni magyarul, nem? Én pedig angol nyelvű programban végzem a munkámat, és nekem is mindent aláhúz. Mit szólna a megrendelőm, ha hibát ejtenék a gépelésben, és arra hivatkoznék, hogy elnézést, de nem tudok a szövegjavítóra hagyatkozni?
2018. jún. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem mondta senki hogy ez felhatalmaz bármire, csupán belegondoltam milyen szituációt szülne figyelembe venni a piros aláhúzásokat.



Kérdező: kétségtelenül ugyan azon 3 betűből áll a kettő, habár a sorrend némileg eltérő, illetve a mögöttes jelentés is.

2018. jún. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!