Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a baromság, hogy a...

Mi ez a baromság, hogy a bölcsész karosokat arra buzdítják, hogy menjenek szakmunkásképzőbe/informatikusnak/közgazdásznak?

Figyelt kérdés
Egy nyelvszakon tanulok és csomó olyan megjegyzést kapok, hogy miért nem tanulok meg programozni, miért nem végzek el valamilyen közgáz képzés vagy miért nem tanulok inkább ki valami jó szakmát, mindezt azért, mert a szakom a szemükben egy nagy nulla és max. wc papírnak nézik. Miért néznek hülyének? Az, hogy pl. informatikusként általánosan többet kereshetsz, mint egy bölcsész karon végzett diplomás, az szerintem senki számára sem titok, ahogyan azon sem fog senki sem meglepődni, hogy pl. közgázzal és egy jó szakmával is lehet boldogulni. Ez nekem sem újdonság.... Viszont miért nem gondolnak bele ezek az emberek, hogy ha engem az informatika, a közgáz vagy egy jó szakma érdekelne, akkor azt tanultam volna, főleg úgy, hogy még a kereseti lehetőségek is jobbak? Nem azért választottam ezt a szakot, mert minden máshoz hülye voltam és nem is azért választottam ezt a szakot, mert "bulikázni" vagy lábat lógatni akartam, hanem mert ez érdekelt és most is nagyon tetszik, szeretem, szívesen foglalkozom vele. Ugyanezt már nem tudnám elmondani egy gazdasági szakról, egy infós szakról és egy bármilyen szakmáról sem és szerintem ez már régen rossz lenne, mert így jó szakember biztosan nem lennék....
2018. jún. 16. 10:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mégsem igaz, hogy azt csináljuk amit szeretünk?
2018. jún. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
13%
Azt csináljátok amit szerettek..kivéve ha az valami semmirevaló bölcsész szak :DD
2018. jún. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

"Azt csináljátok amit szerettek..kivéve ha az valami semmirevaló bölcsész szak :DD"


Értem. Tehát akkor akit az érdekel, az tegyen magán erőszakot és vegye rá magát valami olyanra, amit egész életében utálattal fog végezni. Szép jövő.

2018. jún. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként multiknál csomó nyelvszakos van. Ügyfélszolgálatosként kezdik, sok lesz belölük gyorsan ügyfélmenedzser, termékmenedzser.

Ezekhez nem nagy szakmai tudás kell főleg, hanem kifogástalan kultúrált viselkedés, megjelenés, beszéd és írás tökéletes használata, idegen nyelven is, ebben pedig kiválóak a bölcsészek.

2018. jún. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
5%

"Tehát akkor akit az érdekel, az tegyen magán erőszakot és vegye rá magát valami olyanra, amit egész életében utálattal fog végezni. Szép jövő."


Te tényleg ennyire hülye vagy?

Sok meglepetés fog még érni.

2018. jún. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
23%

#4: ezzel csak az a baj, hogy nagyon kevés bölcsész van, aki valójában azt csinálja, amit tanult, amit szeretne.

A többi recepciós, üzletkötő, vagy külföldön mosogat. Legalábbis az ismerőseim közül.

2018. jún. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. De nem fogok egész életemben olyat csinálni, amit gyűlölök.

De amúgy kíváncsivá tettél. Te ezt hogy csinálnád egy életen át?

2018. jún. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Túlzásnak tartom ezt, de amúgy akkor mégis mi van, ha valaki tényleg "semmirevaló büfészakon" tanul, mert az érdekli és azt szereti, viszont utána nem kap vele munkát, így más területen helyezkedik el vagy esetleg kimegy külföldre? Ezzel mi a baj? Én ebben sem látok semmilyen problémát... Rengeteg ember van a környezetemben (nem csak bölcsészek, hanem más diplomások, szakmunkások is), akik végül valamilyen oknál fogva nem a szakmájukban helyezkedtek el. Valamint szerintem ennek még így is van értelme, mert legalább azt tanulta és azzal foglalkozott, amit szeret. Ugyanakkor annak, hogy magadra erőltess valamit, amit utálsz, nem érdekel és a hátad közepére sem kívánod, annak szerintem a világon semmi értelme nincsen. Én úgy gondolom, hogy az csak szenvedés, mert nincsen hozzá megfelelő motivációt, ambíciód és mint már korábban említettem, szerintem jó szakember sem lehet egy olyan emberből, akiben egy csepp érdeklődés vagy elhivatottság sincsen a munkája iránt...


Egyébként szerintem mindenki tisztában van vele, hogy nagyjából mennyire piacképes az adott szak, amit válaszott és senki nem fogja azt hinni, hogy pl. egy szociológia vagy egy történelem szakkal, majd kőgazdag lesz és állások milliói közül válogathat. Az emberek nem hülyék és fel tudják fogni, értik, látják stb., hogy van különbség pl. egy informatikusmérnök és egy szociológus lehetőségei között. Ez nem az évszázad felismerése... Ha nem is mindenki, de a többség szerintem ennek tudatában választ.

2018. jún. 16. 10:48
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
De épp ezaz, hogy olyat fogsz csinálni egész életeden át amit gyűlölsz, mivel ha a tanulmányaidnak megfelelő helyen nem tudsz elhelyezkedni, akkor majd mosogatni fogsz, amit elég nehéz lesz nem gyűlölni.
2018. jún. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 radioheadyendremény ***** válasza:
100%

Azért, mert ők úgy gondolják, hogy aki havi 500 ezret keres, de utálja a munkáját, az még mindig boldogabb, mint aki 200-at, de szereti. Nem feltétlenül kell rájuk hallgatni. Ha elmennél informatikusnak, azzal részben biztos elcsesznéd az életedet (legalábbis szerintem elég szar az az élet, amiben napi 8 órát olyasmivel kell eltöltened, amit utálsz), míg így van esélyed arra, hogy olyannal foglalkozhass, ami érdekel is. Persze abban van igazság, hogy nagy eséllyel kevesebbet fogsz keresni, illetve megvan annak is a kockázata, hogy nehezebb lesz elhelyezkedned, de ha te ezt vállalod, akkor miért ne? :)


Amúgy ez nem új keletű hozzáállás, Petőfi apjának se tetszett, hogy a fia színészkedik, verseket ír és ezekhez hasonló "hasztalan, értelmetlen dolgokat" művel. :D

2018. jún. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!