Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normalis dolog az, hogy egy...

Normalis dolog az, hogy egy trauma utan szinte teljesen megnemuljon az ember?

Figyelt kérdés
Nehany eve szakitottunk a volegenyemmel, akkoriban 2 munkat is valtottam rovid idom belul, allandoan munkakereso fazisban voltam, nem volt penzem alapveto dolgokra stb. De a volegenyemmel valo szakitas utan evekig nem tudtam beszelni, megnemunltam egyszeruen! Ez ranyomta a belyeget a jovomre, mert mivel ugye nem voltam beszelokepes, nehezen tudtam munkat kapni, beilleszkedni barhova, kirekesztettnek ereztem magam es akarmennyire kuzdottem, nem jutottam elobbre. Egeszen 2 evvel ezelottig, azota felfele vezet az utam lassan, de meg mindig csak tanulok beszelni, meg mindig azt tanulom, hogy hogyan illesszek ossze mondantokat ugy, hogy az ertelmes legyen mint mondanivalo, mert egyenlore elegge osszefuggestelenre sikerulnek sokszor. Mitol lehet ez? Ugy erzem, hogy akkor, amikor szakitottunk a volegenyemmel, utana megszakadt valamilyen szinten a kapcsolatom a realitassal. Biztos vagyok benne, hogy teljesen helyre fogok jonni, es meg jobb is lesz, mint a trauma elott csak addig nehez ezeket az eveket tulelni hsiz sok hatranyom szarmazott abbol, hogy ilyen allapotba kerultem.
2018. jún. 16. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Mikor nekem történt hasonló egy lánnyal én is benémultam pár napra. Mikor meg ágyban feküdtem remegtem mint a nyárfalevél. Az ismerősök dumáltak a hátam mögött,hogy mi lett ezzel miért nem szólal meg,de pár nap után elmúlt..Nem tudom nálad ez mi
2018. jún. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Létezik ilyen, ezen egy pszichológus is tud segíteni. De nem teljessen némultál meg, csak aztán sokáig nem beszéltél, azt írod évekig, az nagyon sok. És ehhez passzivitás is szokott társulni, a környezetednek fel kellett volna ismerni, hogy baj van. Írni tudsz érthetően, ha ennek ellenére a beszéd nehezebben megy, akkor még mindig van olyan ami gátol ebben és azzal foglalkozni kellene. Ha 2 év alatt ez sokat nem változott, akkor talán érdemes lenne legalább egyszer beszélgetni erről egy orvossal.
2018. jún. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ugy gondolom a szakitas csak a pont volt az i-re, elotte is voltak nehezsegeim, sokaig voltam a korumenyeim rabja, de egyertelmuen a szakitassal kezdodott a hanyatlas. Ez utan szakadt meg nemileg a kapcsolatom a valosaggal, de ennek ellenere is l talaltam munkat csak nehez volt. A legalapvetobb dolgok elvegzesere sem ereztem magam kepesnek, beszelni pedig egyaltalan nem tudtam, nemm tudtam valaszolni ara ha kerdeztek, nem erdeklodtem az emberek felol annak ellenere, hogy belul akartam de nem tudtam mondatokat osszeszerkeszteni, dadogtam, fel mondatoknak abbahagytam a beszedet es mas temaba kezdtem mert zurzavar volt a fejemben. Ez az allapot kb 4 evig tartott. Utana mintha kezdett volna kitisztulni az elmem, meg most is kuzdok de abszolut tudom, mit akarok elerni es tobbnyire sikerul is minden.
2018. jún. 17. 00:35
 4/10 A kérdező kommentje:
A kornyezetem kulonbozo modon reagalt, volt, aki ki is mondta, hogy nem vagyok teljesen ep, volt, aki csak furcsanak tartott. Senki nem ismerte fel a problemat mint olyat, senki ne kerdezte miert vagyok ilyen, altalaban csak eliteltek a tuneteket latva, sot altalaban csak kritizaltak ha valamit nem jol csinaltam vagy csak furcsanak tartottak. Tejesen passziv voltam, meg abban is amit egyebkent szeretek csinalni.
2018. jún. 17. 00:40
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt gondolom elég jól kalibrált elmét kaptál, ha ebből önmagát ki tudta hozni erre a szintre. Ezért is mondtam, hogy érdemes lenne egy külső segítséggel próbálkozni. A beszéd újra működését azzal tudod segíteni, ha szöveget tanulsz. Ritmusra verseket, mint a mondókák, de annál azért összetettebb valamiket. Hetente egyet megtanulsz és hangosan felmondod, később meg a hangsúlyt is gyakorlod.
2018. jún. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Olvasni is nagyon szeretek, sokat is szoktam, amennyire az idom engedi. Beiktatom a mondokakat is e melle. Nagyon erdekes az egesz folyamat egyebkent, ami vegbemegy ey a ket ev alatt, de foleg az utobbi nehany honapban. Magamban gyakorolom a beszedet, minden egyes nap, pl amikor setalok akkor kozben tudatosan megfigyelem a kornyezetem, es mondom magamban, meselek magamban arrol, amit latok. Pl elkepzelem, hogy eppen valakivel beszelgetek, es neki mondom el ezeket epp. Nem tokeletes modszer, de sokat segit. Szinte teljesen kommunikacio keptelenbol mar kb 60 szazaleknal tartok attol a celtol, amit magamnak kituztem. Idonkent eleg frusztralo, hogy nem vagyok olyan, mint masok, de haladok, ahogy mondod, elofordulhatott volna ay is, hogy soha nem elsz jobb es egy elmeosztalyok is vegezhettem volna mint a sajat elmem rabja es e mellett pedig meg elzarva a kulvilagtol.
2018. jún. 18. 19:13
 7/10 A kérdező kommentje:
Ugy erzem magam e miatt, mint a kisgyerekek amikor eloszor tanulnak beszelni.
2018. jún. 18. 19:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Mert így is van, de abból az előnyből indítasz, hogy sokkal nagyobb a szókincsed ill. látod leírva is a szavakat. Ezért jó ha verseket, dalokat tanulsz meg és ismételgeted hangosan, ahogy az ovisok a mondókákat.
2018. jún. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tudnal peldatirni, hogy milyen szovegeket erdemes megtanulnom? Amugy vannak most is olyan idoszakaim, amikor fel akarom adni mert latom mekkora a hatrany, de ezzel egyidoben kuzdeni is akarokcsak neha elvesztem az osszes erom.
2018. júl. 10. 23:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Az iskolában tanult versek elég jók erre, főleg azok amiknek egyszerre kétféle verselése van. Volt is ezekre egy gyakorlat, mikor a szöveget előbb ritmusra mondtuk fel, aztán hangsúlyozva. Ez neked is segithet, ha sokáig csak a ritmusra figyelsz, akár magadban is mondogatva, aztán hangosan hangsúlyozva, a szövegre figyelve. Fordítva is működhet, keresel egy magyar szövegű dalt amit ismersz, szereted hallgatni, és ezt megpróbálod elszavalni mint egy verset, vagyis nem követed a dal ütemét. Az is jó amit mondtál, hogy elképzeled ahogy másoknak meséled a látottakat, a versmondásnál pedig pontosan képzeld el amit mondasz.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2018. júl. 11. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!