Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet ha akkor segítek neki...

Lehet ha akkor segítek neki még mindig élne?

Figyelt kérdés

Kb egy másfél éve, egyetem első évében lett egy ismerősöm aki nagy segítségre szorult. Anyagi segítségre. Saját döntései következményeként került oda ahol volt, de akkor is sajnálatos. Kész roncs volt. Ott látni lehetett rajta hogy egy időzített bomba. Gyermeket vállalt, apa lelépett, szülők minimálisan segítettek be, kb aludni járhatptt haza és napról napra élt.

Én szerencsésebb voltam. Már ha ezt lehet szerencsének nevezni. Megörököltem nagyszüleim lakását, így nem kellett lakbért fizetni. Az egyetemi tandíj viszont nem volt olcsó. Szinte minden megkeresett pénzem az vitte el. Örültem mindig hogy ki tudtam pengetni.

Szóval igazából tudtam volna az illetőn segíteni. Tudtam volna anyagilag támogatni, míg helyre nem jön az élete. De az azt jelentette volna hogy addig szüneteltetnem kell az egyetemet.

Emlékszem, bemagyaráztam magamnak minden hülye apró indokot hogy a lelkemet nyugtassam. Hogy úgyis csak visszaélne vele hogy ha eddig se tervezett előre akkor ez után se fog, meg hogy nekem ez csak rossz lehet. Meg alapvetően miért gürizzek másnak? Családon kìvül nekem se segített soha senki. Bemagyaráztam hogy nekem ez a döntés tönkre is teheti a karrierem, pedig csak egy évvel tolta volna el a tanulmányokat...

Na nemrég megtudtam hogy pár hete öngyilkos lett. A gyerek anya és apa nélkül fog most felnőni, és én ezt megakadályozhattam volna hogyha nem lettem volna egy anyagias suttyó.


2018. jún. 17. 02:53
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Lehet. Sajnálom!

Rossz olvasni, hogy ilyen dolgok miatt vesznek oda emberéletek, miközben mások tékozló módon élnek.

2018. jún. 17. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Sajnálom, de szerintem ez nem rajtad múlt. Ha támogatod is, nem tudhatod ,hogy miért tette pontosan. Lehet, hogy érte meg valami csalódás, amin te nem tudtál volna segíteni.
2018. jún. 17. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
74%
Az én anyám hasonló körülmények közt halt meg, jórészt szülők nélkül nőttem fel. Te, egyedül, nem tudtál volna érdemben segíteni. Ehhez az illető környezete össze kell fogjon, az anyagi segítség önmagában a leírtak alapján nem lett volna elég, és akkor sincs garancia, hogy nem öli meg magát.
2018. jún. 17. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Talán igen, talán nem, ezt senki nem tudja megmondani. Lehet, hogy helyrejött volna az élete, de az is lehet, hogy ugyanúgy öngyilkos lett volna, legfeljebb nem most hanem később. De ne legyen bűntudatod, nem tudunk mindenkinek segíteni, nem látunk bele senki életébe, se a fejébe. A gyereket sajnálom.
2018. jún. 17. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
53%

U.i. Annyit viszont tudsz tenni, hogy bárhol is kerül elhelyezésre a gyerek, párhetente néhány órára meglátogatod, foglalkozol vele, mesélsz neki az anyukájáról, karácsonyra, szülinapra adsz neki valami nem feltétlenül drága, de tényleg szívből jövő ajándékot... Ha nem túl nagy teher, tedd meg.


(Előző voltam.)

2018. jún. 17. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Azt nem írtad, kicsodád-micsodád volt ez az illető. Mert segítségre szorulót én is ismerek tucatszám.
2018. jún. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

6.os. "Egyetem első felében".


Amugy kedves kérdező, ahogy irtad neked is voltak anyagi gondjaid. Ugy gondolom h nem tudtal volna sokat tenni erte.

2018. jún. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

Nem, nem kellett volna segítened neki, mert utána már MINDIG elvárta volna.


UGYANÚGY szórta volna a pénzt, és te életed végéig pénzelhetted volna.


Ismerősöm is ilyen, két kézzel bxsza a pénzt (hitelt hitelre halmoz), és folyton másoktól kéreget kölcsön.

A sok hülye meg ad is neki, én első blokkra megmondtam, hog oldja meg, leszarom.

Lenne miből adjak, de így is hazudozik mindenkinek, hogy pénzhez jusson.


Ha öngyilkos lesz, akkor így járt, én nem fizetek senkinek egy fityinget sem, pláne, ha hazudozik.

2018. jún. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Nem oldódott volna meg a dolog csak a fejedre nőtt volna és folyamatosan hozzád járkált volna pénzért.
2018. jún. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet, ahogy az is, hogy "csak" egy évvel toltad volna el a dolgot. Esetleg tényleg kihasznalt volna és onnantól a nyakadra jar. Ez egy "sokismeretlenes" egyenlet. Mindenesetre, en a leírtak alapjan, nem neveznélek "anyagias suttyónak".
2018. jún. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!