Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy készüljek fel az utolsó...

Hogy készüljek fel az utolsó pillanatban az érettségire?

Figyelt kérdés

Nem tanultam semmit se az elmúlt 2 hónapban, és most van kb. 80 tételem.


Párat tanulgattam belőle, de ez a tempó nem elég gyors, hogy végére érjek.


2018. jún. 17. 13:01
1 2
 1/14 Flagstaff ***** válasza:
52%

Próbálj meg annyit megtanulni, amennyit tudsz, de azt rendesen. Ne mindegyikből egy keveset, hanem mondjuk ötöt, de azt jól. Koncentrálj, hogy azokat húzd.

Ha összejön, lesz pár jó sztorid a hátralévő életedre.

Ha nem jön össze, lesz újabb 2 hónapod felkészülni.

Hajrá!

(Én matekból 1 tételt tudtam összesen, és pont az volt abban az évben az egyik kérdés, és én pont abban a csoportban voltam. Ez milyen már?)

Amúgy meg szégyelld magad, hogy nem bírtál két hónap alatt 80 rongyos tételt megtanulni, ejnye.

2018. jún. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
lehet korábban kellett volna erre gondolni
2018. jún. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Todboy ***** válasza:
46%

Gondolom, ha eddig nem álltál neki akkor nem olyan fontos a jegy. Én nem hazardíroznék úgy, mint az első.

Ahhoz, hogy ne bukj meg 4 pontot kell összeszedned, feltéve ha 30-33 pontosak a szóbelijeid. Ezt nem nehéz összekaparni, de, ha csak hebegsz-habogsz és se az elnök, se a tanárod nem kedvel, nem fogják a semmire megmenteni a feleleted.

Én azt csinálnám, hogy megnézném, melyik tétel annyira könnyű, hogy most is tudnék róla rizsázni. Ezt követően csak a többivel foglalkoznék, de azokkal is csak annyira, hogy mindegyikből megtanulnék pár (5-6) központi mondatot, illetve ha van könyved, akkor tényleg csak a kiemelt részt tanulnám meg. 80 tétel túl sok ahhoz, hogy átolvasásuk után ne keverd-kavard össze őket.

A zanza.tv -t ajánlom, ott nézegesd a tételeidhez kapcsolódó videókat, ha pár gondolat megragad, vagy átlátsz bizonyos dolgokat már előrébb vagy.


A vizsgán az is baromi fontos, hogy ha bitang rosszat húzol, akkor se add fel, nem szabad. Ha kínos is, te ott küzdeni fogsz, lássák, hogy igyekszel.



Első, te a régi rendszerben érettségiztél, mert ha nem akkor ne itélkezz, hisz te meg matek írásbelire nem készültél.

2018. jún. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Mindegyiket olvasd el legalább kétszer. Ne menj el úgy szóbelire, hogy egyikhez se tudsz hozzászólni. Magyarból ott lesz a szöveggyűjtemény, töriből az atlasz, simán összekaparod a minimum pontot, ha eddig ennyire nem érdekelt. Már kár kapkodni. Olyan nyugodtan tanulj most, ahogy eddig lazsáltál.
2018. jún. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetemen is mindig úgy tanulok, hogy soha ne legyen olyan tételem, amiről abszolút egy szót sem tudnék mondani. Ja valamit összerizsázol, akkor nagyobb az esély rá, hogy minimum egy kettest kapsz, mintha kockáztatnád, hogy valamihez hozzá sem tudsz majd szólni, főleg, ha jól elő tudod adni magad. Hiába tanulsz meg pár tételt ötösre két nap alatt, kicsi a valószínűsége, hogy pont azt húzod és a tanár pont le fogja xarni, hogy József Attilát tudtad volna ötösre, ha Csokonait húztad és azt sem tudtad, hogy egyáltalán volt ilyen tétel.
2018. jún. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Hát, ha tényleg semmit nem tudsz a 80 tételből, akkor sehogy. Esetleg parat tanulj meg addig es imadkozz, hogy azok közül fogjál ki egyet.
2018. jún. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Mostmár úgy is mindegy. Barátkozz meg a sikertelenség fogalmával és készülj novemberre. :DDDDD
2018. jún. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm tanácsokat! Majd leírom mi lett a végeredmény. :)
2018. jún. 17. 18:54
 9/14 A kérdező kommentje:
*köszönöm a tanácsokat!
2018. jún. 17. 18:54
 10/14 Todboy ***** válasza:
Sok sikert, várjuk az eredményt!
2018. jún. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!