Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az apámnak tartozása van,...

Lazarus81 kérdése:

Az apámnak tartozása van, négy banknak is adósa. A fater már nyugdíjas és a pénze az általam fenntartott számlára jön. Lehet nekem ebből problémám?

Figyelt kérdés
2018. jún. 17. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
Hát azt leszámítva, hogy az adósságot is megöröklöd halála után, más nem nagyon.
2018. jún. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%

Elözö: CSAK adóságot örökölni nem lehet, ne írj hülyeségeket!


Kérdezö: miért nem a saját számlájára jön a pénze? Így ugyanis elég nehéz jogialg különtartani, mi az övé és mi a tiéd.

2018. jún. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

nem csak az adóságot,hanem kompletten az örökséget aminek a tartalma az adóság is.

egyéb esetben ha van ingatlan mondjuk,akkor azt viszi a bank és 10ed áron elárverezteti a bank mutyis embereknek.

2018. jún. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

3-as, az örökséget NEM kötelező elfogadni, ennyi.


Ha sok az adósság, lemondasz róla és kész.

2018. jún. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az örökségről már lemondtam néhány éve hivatalosan ügyvéd előtt,az Édesapámnak meg nincs számlája,meg ha lenne is akkor arról azonnal leemelné a bank a pénzét,pont ezen ok miatt nyitottam egy számlát hogy legalább az a kis nyugdíja megmaradjon. Köszönöm az eddigi válaszokat
2018. jún. 18. 18:47
 6/6 anonim válasza:
Már bocs, de hogy tudott egyszerre 4 banknak is adósa lenni?
2018. júl. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!