Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet úgy átmenni érettsé...

Hogy lehet úgy átmenni érettségin, hogy semmit se tanul az ember?

Figyelt kérdés
Van pár ismerősöm, aki se négy év alatt, se érettségi előtt nem tanult, nem is a legokosabb emberek és mégis sikerült neki. Itt is olvastam ilyeneket. Forrásból, töri atlaszból meg irodalmi szöveggyűjteményből meg lehet csinálni?
2018. jún. 18. 05:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Kettesre simán meg lehet írni ezekből. A törinél legalábbis rengeteget segít az atlasz! Ma már középszinten azért elég könnyű leérettségizni. Talán a matek amihez több logika kell.
2018. jún. 18. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
*Szóbelire gondoltam, bocsánat.
2018. jún. 18. 05:43
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Az érettségi nem azt vizsgálja, mennyit tanultál, hanem, hogy mennyit tudsz.

Kevés tudással és sok szerencsével elérhető, hogy a bizonyítványba hattyúnyakat rajzoljanak.

2018. jún. 18. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Szóbeliből a töriatlasz meg a forrás sokat segít- meg azért valamennyire képben is legyen az ember,h nagyjából mi történt. Irodalomból pl ha egy kötelezőt húz ki az ember neccesebb,ha semmit nem tud róla. Én kihúztam anno az egyetlen magyar tételt amire nem készültem- mondván nem húzom úgyse a modern irodalmat. Erre szépen belenyúltam Spiróba- de olyan szépen összeszedtem magam,hogy a magyatanárom szerint a legjobb feleletem volt. 😁
2018. jún. 18. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

Esetleg nem árt ha szeret legalább egy tanárod, de abból a tárgyból azért tanulj. Engem az irodalomtanárom csípett nagyon. Történt az, hogy a földrajzot választottam a választhatóak közül, de az év végén b..sztam bejárni a külön felkészítő órákra. Sikerült is kihúznom egy olyan tételt, ami valahogy számomra kimaradt. Légáramlatokról és hasonlóakról nyaggatott a tanár, mellette ült az irodalomtanárom, és óvatosan a kezeivel jelzett fel-le, amivel inspirált a helyes válaszra. Ergo súgott. :-D Annyi logikám meg volt, hogy kitudtam következtetni mit akar jelezni. Amúgy én tanultam, erős közepest tartottam végig.

Szerintem sem kell tudni betéve az összes tankönyvet, mert ha van egy kis eszed, ismereted, és jól tudsz dumálni, akkor egy kettesre simán tudsz rizsázni valamit ha ott voltál az órákon. Egyedül a matek, amit nem lehet elbliccelni, szerintem.

2018. jún. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
Ha figyeltel az orakon stb, akkor minimum szinten te is tudod az anyagot... nem egy nagy was ist das az erettsegi... ott megbukni kerem nagyon (mar bocs) hulyenek kell lenni...
2018. jún. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Meg lehet csinálni,de ha tanulsz is az előző évi érettségik megoldójából akkor jobb is lesz.
2018. jún. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
IQ-ból lehet megcsinálni, ízi.
2018. jún. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
32%
Úgy hogy a szülők illetve a diák is kőkeményen nyalnak a tanároknak. Nálunk is ez volt én pl megbuktam mert nem nyaltam, ok elismerem nem erősségem ezek a tárgyak viszont nálam sokkal hülyébb meg kapott bizonyítványt. Az anyja jóban volt a tanárokkal illetve a diák is nyalt rendesen. Láttam szobelin is ahogy felel szinte a semmire megkapta a bizonyítványt, engem meg meghuztak pedig en többet tudtam nála. Oke elismerem elég hülye vagyok, megérdemlem hogy nem kaptam meg a bizonyítványt de akkor a nálam hülyébbek se kapjak meg főleg ne a semmire mert ez nagyon felhúz. Es ott röhögött a gyerek a markába. Nem most volt ez mar de rohadt idegesítő egy helyzet volt mit ne mondjak. Egyébként a munkahelyeken is ez megy, ha nyalsz akkor te vagy az isten, ha nem nyalsz akkor lehetsz te akármilyen jo dolgozó akkor is te leszel a szar.
2018. jún. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
Istentelen mázlival. Én a nagy tökvakarás közepette, egy tételt olvastam el a koliszobámban és érdekesnek találtam. Valahogy beakadt a tétel és pont azt húztam ki. Bármi mást húzok, úgy bukok meg, hogy csak úgy zörög. Így behúztam a biosz ötös érettségit.
2018. jún. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!