Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok Youtube videós miért...

Sok Youtube videós miért mondja már el az elején, hogy ne felejtsünk el lájkolni meg minden ami létezik?

Figyelt kérdés

Hogy ez az oldal mivé lett.. Sok mindenbe bele lehetne kötni de maradjunk 1-nél.

Pl ez a Legjobb Magyar top10 gyerek. [link]

Elmondja fél percben hogy miről fog szólni a vidi és utána:"de mielőtt helevágnánk ne felejtsd el lájkolni ezt a videót és ha még nem tetted fel iratkozz fel". Ja meg a csengőt is nyomjuk be hogy ne maradjunk le az alert-ről. Ember..hadd nézzem már meg előtte..Ha szabad. Szerintem csak akkor lehet véleményt alkotni hogy tetszik-e vagy nem. Rohadtul idegesítő. De ez nem csak erre a gyerekre vonatkozik. Ez ilyen szánalmas könyörgés a pénzért vagy mi? Ha tudja hogy jó vidit csinált az adott videós akkor miért nem elég max.a végén elmondani? Ja hogy a többség trash-t gyárt..


2018. jún. 18. 23:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez megy ma. Én már megszoktam nagyjából, de néha kicsit engem is idegesít. Mindenki a lájkokra, megosztásokra, meg feliratkozásra megy, tehát arra, hogy népszerű legyen és ez az ami miatt mindig erőltetik ezeket.


Még ha a videó végén néhány szóban elmondaná, hogy ha tetszedd, akkor lájkold is és ha az egész tetszik, amit csinálok és követni akarsz, akkor iratkozz fel.

Ezt egy rövid mondatban el lehet mondani, persze ez sem kötelező és nem kéne minden videóban elmondani, elég lenne néhányban.


Egyébként, aki lájkolni akarja, az úgyis fogja, akinek meg tetszik az egész csatorna, meg érdekli az meg talán fel is iratkozik. Szerintem azzal, hogy ezt mindig elmondják, nem igazán lez több a feliratkozó meg a lájkoló.

2018. jún. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%

Látszik, hogy mennyire értetek a marketinghez (semennyire).

Ettől függetlenül értelmesebbnek tartom, ha mindezt a végén mondják el, az elején semmi értelme.

2018. jún. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Ez bennem is felmerült, pont ennek a csatornának egy videójánál.

Valahol azért érthető, nyilván reklámértéke van, nekik nincs más marketing felületük, csak maguk a termékek. Megvan ennek a pszichológiája, ugyanúgy ösztönzi tudat alatt az agyat a cselekvésre, mint az "I'm lovin' it", a "Just do it", vagy a "Mert hülye azért nem vagyok". Ha csak videónként akár 5%-kal több feliratkozót kapnak emiatt, már azért megéri az a pár másodperc, főleg, ha nagy a csatorna. Azzal, hogy a videó elején van, azokra is hat, akik bármilyen indoknál fogva nem nézik meg a legvégéig a videót, ez is néhány százalék bónusz.

Csak hát jah, nézőként kicsit szánalmasnak tűnik.. vannak nagy youtuberek, akik nem is használják ezt az "önreklámozást", valószínűleg emiatt.

2018. jún. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kár hogy ez a "hozzá nem értés" elveszi a kedvem a nézéstől is. Tele van clickbait-el,figyelemfelkeltő indexképekkel stb minden.

Persze ezeket azért csinálják mert tudják hogy rengeteg 15 alatti kis nebuló felhasználó van és ezeket könnyű meggyőzni mindenről. Fos a tartalom? Nem baj azért lájkold meg minden és ő persze megfogja csinálni.

Meg gondoljunk olyan esetre is,hogy valaki először lát videót mondjuk pont a belinkelttől. Fel fog iratkozni 3mp után? A-a. Legalábbis ha nem idióta. Akik meg alapból nézik azoknak felesleges beletolni a pofájukba.

Pl. Paul Street miért tudja a végén mondani ezeket? Ő mondjuk nem is csinál olyanokat hogy a külföldit lelopja és csak lefordítja hanem saját maga gyűjti ki a cuccokat.

Még jó hogy nem a tv-be is kitalálnak ilyet hogy mit tudom én Balázs A Fal előtt elmondja hogy ne felejtsék el lájkolni az RTL facebook oldalát

2018. jún. 18. 23:54
 5/11 A kérdező kommentje:
*30mp
2018. jún. 18. 23:55
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ó az ilyen videóknál én sosem felejtem el.

Csak "lájk" helyett a "diszklájk" gombot nyomom meg. :D

Feliratkozást meg magam döntöm el.


Ha pedig a videó tele van reklámmal, akkor vagy egyből bezárom a videót, vagy bekapcsolom a reklámblokkolót.


Aki normális videót készit, az nem rakja tele reklámokkal. Azoknál a videósoknál max az elején van egy rövid reklámvideó vagy fél percnél egy felugró link. Ennyivel támogatom a munkájukat, hogy engedem a reklámot. Nem sok videóshoz vagyok feliratkozva, de ők tényleg megérdemlik.


Tehát a marketing nálam nem jön be, hogy tukmáld a nézőre a lájkolást.

2018. jún. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Adlak :D

Nekem is az idő mulásával egyre kevesebb feliratkozásom lett. Jobban szeretek olyat nézni aki a videóval és a nézőivel törődik nem pedig csak a cash. Diszkréten is lehet pénzt keresni. A nézőkkel foglalkozást meg ugy értem hogy mindenkinek válaszol és nem csak abból áll hogy az elso 20-30 kommentelőt beszivezi akik azelőtt írták hogy milyen jó vidi mielőtt megnézték volna :D Az ilyen normálisabbaknál amúgy sincs olyan probléma hogy túl sok a komment és hogy azoknak a fele is 11 évesektől jönne amik full hülyeségek. Ezért alakulnak ki ott jó közösségek

2018. jún. 19. 00:18
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
Mert abból van a pénz.Nem értetek a reklámhoz.Te lehet hogy dislikeot nyomsz ,meg lázadozol ,de a nagy többség az egy bégető agyatlan birka és simán hatnak rá ezek a felszólítások és a clickbaitok.Akkor meg miért ne alkalmazná a videós,nem a pénze ellensége.
2018. jún. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig jobb, mint a "hogyan tudtok nekem pénzt küldeni" jellegű negyedórás szösszenetek. :D És nem, nem csak a közismert pufók gyereknél láttam ilyet...

Egyébként #2 igen, értem én, hogy marketing, de valahol a marketing alapelvei között az is ott van, hogy megnyerni kéne a fogyasztót, és nem visszatetszést kelteni benne.

Az is igaz, hogy vannak, akik unszolás nélkül nem nyomnák a lájkot meg a feliratkozást, főleg ha a néző számára nem egy hű, de hiperszuper, hanem inkább csak egy közepes videóról van szó. És hogy miért a videó elején? Mert azt többen látják, mint a végét. Sőt, a legvégét kifejezetten kevesen nézik meg, sokan az utolsó 10-20 másodpercnél, amikor már látják, hogy nem fog történni semmi érdemleges, leállítják. Ezért hívják fel az elején a figyelmet a "fontos" dolgokra.

Az már más kérdés, hogy engem, és még sokakat kifejezetten irritál ez a stílus. Nem csak azért, mert 20 fillér többletbevételért képesek unszimpátiát kelteni, hanem egyszerűen irritál ez a fajta önsztárolás. Én vagyok a fú, de király, én készítem a videót, te meg csináld, amit mondok, emelj engem isteni magaslatokba... hát köszönöm, de nem. Igen, az ember legyen nyugodtan büszke arra, ha valamit csinál, ráadásul jól, de sokan nagyon könnyen átbillennek a paci túloldalára. Az meg sokat elmond egy emberről, hogy hajlandó-e párszáz forint többletért sokak szemében unszimpatikussá válni, vagy esetleg azt mondja, hogy nem érdekel, ha 10%-kal kevesebbet kaszálok, de önmagam maradok.

Mondjuk az általad linkelt videó tipikusan az, amit nem vagyok hajlandó megnézni. Tipikus hatásvadász anyag - divatos szóval élve clickbait -, legtöbbször felszínes, pontatlan tartalommal. Tipikusan az, akit egy dolog vezérel: a reklámbevétel.

2018. jún. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Több lájkkal több emberhez dobja be a yt algoritmusa a videót, ami több nézettséget jelenti, az pedig több $. Nem az a lényeg az agresszívan promózó videósoknak, hogy tetszik-e a felhasználónak a tartalom, hanem a nézettség maximalizálása, mert az korrelál egyenesen a több bevételhez.
2018. jún. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!