Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem szoktatok azon gondolkodni...

Nem szoktatok azon gondolkodni, mennyivel jobb lett volna, ha nem Magyarországra születtek?

Figyelt kérdés
Nemrég jelent meg egy cikk, amely bár semmi újat nem mond, de az EU-n belül az egyik legszegényebb ország vagyunk. Annyira elszomorít, hogy gyakorlatilag egy szeméttelep lett ebből az országból, évek óta szégyenlek itt élni. Más is így van ezzel?
2018. jún. 19. 23:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%

Szoktam persze én is gondolkodni ezen. Meg azon is, hogy sokkal rosszabb helyek is vannak, szóval kb olyan mint a középosztályba születni. Lehetne jobb is meg rosszabb is.


Ha szégyelsz Magyarországon élni, akkor miért nem mész el? Ezt sosem értettem. Ha nem tetszik akkor itt van az egész EU.

2018. jún. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%

Ugy vagyok vele, hogy lehetne rosszabb is (DE persze jobb is).

Attol meg, hogy nem egy gazdag orszag, nem feltetlenul azt jelenti, hogy mashol jobban elnenk. Inkabb vagyok ugy, mint most, minthogy egy amerikai gettoban nojjek fel drogos, alkoholista szulokkel.

Az se lenne jo, ha egy haborus ovezetben elnenk, es azon kene stresszelni, hogy mikor tornek be a katonak a hazunkba, hogy kiraboljanak, megeroszakoljanak.


Sajnos tenyleg nem a legjobb a helyzet a mi orszagunkban, viszont orulok, hogy nem egy rosszabb helyre kerultem.

Elkoltozni innen meg barmikor lehet, ha elmultunk 18 evesek es van egy biztos anyagi forrasunk az egyeb dolgok fenntartasahoz. Nekem is ez a celom, egyetem utan irany kulfold es egy uj eletet kezdeni.

2018. jún. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
63%
Én nem vagyok így vele. Igazából hatalmas általánosságban sosem jó az embernek az, ami van. Ha nagyon rosszul érzed magad itt, akkor vágj bele és költözz el. Ha pedig csak rossznak gondolod az itteni dolgokat (de nem érted magad rosszul ezek miatt) akkor gondolj a pozitív dolgokra. Vannak. Csak az érem mind a két oldalát kell nézni. Pl mivel nem vagyunk kvázi nagyhatalom senki sem fog bántani minket valószínűleg mert nem lenne akkora visszhangja, se értelme. Meg amúgy iszonyat szép helyen lakunk. :)
2018. jún. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
42%
Nem. Szeretek itt élni, csodás a táj, a nyarat leszámítva jó az idő, szeretem a nyelvünket és a népi kultúránkat.
2018. jún. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem meg szégyelljétek magatokat. Lehet hogy a legszegényebb,de az EUn BELÜL és nem a világban. Ez még mindig jobb mint amiről a világ 70-80 százaléka csak álmodni mer.

Ha ez nem elég,el lehet menni,vagy lehet tenni érte hogy jobban élj. Aki nagyon akar,itt is nagyon jól tud keresni.

Tőlünk,Vajdaságból százasával mennek át dolgozni hozzátok a munkások,mert itt az emberek 12 óráznak minimálbérért,sok helyen nincs szombat és vasárnap,a privátok úgy teszenek tönkre lelkileg és fizikailag ahogy nem szégyellnek. Sok gyárban ebéd és wc szünet sincs,nyáron a 40-fokban,télen a -20ban dolgoznak,és ez itt a természetes. Na ehhez képest Magyarország a Kánaán. Úgyhogy inkább örülj hogy sose tudod meg milyen,ha nem tudsz munkába állni,vagy nem tudsz abba az iskolába járni ahova szeretnél mert nem beszéled rendesen a helyi nyelvet,vagy csak úgy leköpdösnek,megvernek az utcán csupán azért mert valahol hallották hogy magyar vagy.

2018. jún. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
49%

Lehet, hogy az EU-n belül szegénynek számítunk, de azért messze nem vagyunk a világ többi országához képest olyan rossz helyzetben.

Okés, gazdaságilag nem vagyunk a helyzet magaslatán, de legalább nem vagyunk háborús övezetben, nem érintenek minket nagyobb természeti katasztrófák, alig él emberre veszélyes állatfaj az ország területén..Én azért annyira nem sajnálom, hogy ide születtem.

2018. jún. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
23%
Szerencsére mi csak nagyszülőkhöz járunk nyaranta, de hogy őszinte legyek elég lehangoló amit látni az országban. Részemről megértem, hogy anno miért költöztünk.
2018. jún. 20. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Carragher_x ***** válasza:
63%
Jaja, csodálatos lett volna például Kongóba születni. Esetleg Tadzsikisztánba vagy Bangladesbe vagy a világ maradék 90%-ába, ami egy lepratelep Magyarországhoz képest.
2018. jún. 20. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
39%
Nem, én nagyon szeretek itt élni, szép ország, szeretek magyar lenni, büszke vagyok rá. Sokkal-sokkal rosszabb helyre is születhettem volna,szóval inkább hálát adok.
2018. jún. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
43%
Más országot nem ismerek, de érzem, hogy itt nagyon nagy baj van a fedélzeten...
2018. jún. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!