Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nálad mekkora figyelmet kap,...

Nálad mekkora figyelmet kap, hogy a (leendő) párod életképes-e?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt:


-ért kisebb szerelésekhez

-el tud intézni ügyeket

-ha behal ez-az akkor nélküle mos, főz...

-nem okoz neki gondot ha önhibátokon kívül szinte nullára futtok anyagilag mert sokféle munkát vállalhat

-ért a gyerekekhez és az ápoláshoz

-esetleg képes feladni szenvedélyeket vagy megszokásokat, hogy jobb legyen együtt


csak érdekel


2018. jún. 21. 12:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Nemszámít, mert én vagyok az, aki a jég hátán is megél ...okés, azért legyen valamennyi önálósága.

40F

2018. jún. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

inkább nálam az a fontos, hogy ha valami most hiányzik is, akkor képes e fejlődni, tanulni


nem annyit csinál, hogy leül sírni, hogy "elromlott a mosogatógép"

hanem megnézi a leírásában mi a gond, vagy körbekérdez, vagy kér segítséget, esetleg hív szerelőt



apám kb mindenhez ért, ha valamihez nem akkor annak utána megy és megtanulja

én sajnos kevés dologhoz értek, van aminek utána megyek ha kell, de van amihez inkább segítséget kérek, vagy hívok szakembert

az ügyintézéshez kb mindig kérek segítséget, annyira nem vagyok jártas ezekben


anyagilag remélem nem lesz 0-zás, de én nem értek sok dologhoz, viszont programozóként kb bármikor találok munkát, mellékest is akár, csak ugye ezek általában nem azonnal fizetnek, vagy ha igen akkor max előleget adnak

2018. jún. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem az "életképesség" nem ezen múlik.

Egy életképes férfi vezetői mentalitással rendelkezik, sikeres, vállalkozást, esetleg alkalmazotti karriert épít.

Ha ez megvan, teljesen mindegy, főz-e, mos-e, vagy tud-e szerelni, mindenre van ember, csak ára van.


Az persze fontos, hogy szenvedélyt (pl. dohányzást) feladjon egy férfi a párja kedvéért.

2018. jún. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Jelenleg egy olyan párral is nagyon megelégednék, aki életben van.
2018. jún. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
remélem megvan, hogy nem csak férfiakról beszélünk..
2018. jún. 21. 12:26
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
#3: egy okos vállalkozó azért valsz. az élet egyéb területein is talpraesett.
2018. jún. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a szerelésen kívül a többi tök alap egy felnőtt életében.

Szóval fontosak akár nőnél, akár férfinál.

2018. jún. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az életképességnél kevés fontosabb dolog van a szememben. Egy felnőttet akarok társamnak, nem valami örök csecsemőt.Természetesen én is ugyanezt adom.
2018. jún. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kisebb szerelésekhez én is értek, PC-t, mosógépet, hűtőt "szereltem" már, nyilván nem volt nagy baja.


Ügyintézés szerintem egy felnőtt életéhez hozzátartozik.


Nem értem, hogy ha nincs gáz, hogy főz, esetleg tüzet rak a nappaliban, vagy mi.


Önhibámon kívül úgy kerülhetek nullára, ha a bank elveszíti a megtakarításomat, akkor meg qrva zabos lennék.


Gyerekekhez, ápoláshoz nem értek, neki sem kell, nem lesz gyerekem.


Ne értem adja fel, hanem magárt, én ezzel egészíteném ki. Nekem önálló az, aki nem másokért csinál meg ilyeneket, hanem a saját életéért. Nem akarok az indoka vagy oka lenni senkinek semmire.

2018. jún. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem az életképsség igen, de a felsoroltak közül nekem nem mind tartozik az életképességhez.

1. Szerelés: nem árt, ha tud, de ha nem, addig nincs gond, ameddig tudja, kihez érdemes fordulni. Az az életképtelen, aki még azt sem tudja, kihez forduljon, ha bedugult a WC-je, és inkább megkérdezi az anyját, minthogy tudja, milyen szerelőt hívjon vagy legalább ráguglizzon

2. Ez fontos.

3. A főzés nekem annyira nem központi dolog. Nekem nem gond, ha hideget eszünk vagy kajáldában eszünk, ha épp elromlott a tűzhely. A mosásnál azért fontos, hogy azért tudjon már a mosdóban, kádban víz és mosószer segítségével

4. Nem egészen ennyire fekete-fehéren, de igen, fontos, hogy azért legyen a munkához jó hozzáállása; pl. ne válogasson piti okok miatt a munkák között, ha sürgős lenne a dolog vagy tartósan munkanélküli (pl. az a kérdező, aki még irodába se hajlandó elmenni dolgozni, és már 3 éve munkanélküli kb., mert hát ő csillagász szakon végzett, és ő annyira okos, hogy jobbat érdemel... vagy amikor 5 éve munkanélküli pasas olyanért utasít vissza egész jól fizető munkát, hogy hát da ott telefonálni kell, azt meg uuuuutááááloooom... vagy azért, mert 10 perccel többet kellene odautazni)

5. Ezt konkrétan letojom, mert gyereket nem akarok. De ha akarnék, hát istenem, sztem nem életképtelen, ha amíg nincs gyerek, addig nem ért hozzá. Ha meg van, akkor majd beletanul úgyis könyvekből, védőnő előadásából

6. Ez nekem nem életképesség kérdése, hanem kompromisszumkészségé. Illetve senkitől nem lehet elvárni, hogy MINDEN dolgát adja fel. A másiktól is el lehet várni, hogyha úgy ismerte meg a másikat, hogy cigizik


Én mondjuk ilyesmiket tennék hozzá életképességhez:

- infóknak tudjon egyedül utánanézni, na folyton másokat kérdezgessen

- merjen emberekhez hozzászólni, beszélni egy boltban, útbaigazítást kérni

- tudja használni az internetet, számítógépet alapszinten... el tudjon navigálni egy sima weboldalon

- értse az alapvető pénzügyi fogalmakat, tudja, milyen kockázatot rejt magában egy hitel stb.

- tudjon térképet olvasni, és azért alapszinten tudjon tájékozódni

- ismerje az analóg órát

- fel tudja találni magát egyedül, és ne a másiktól várja, hogy szórakoztassa

- magát ne csak más miatt fejlessze, hanem maga miatt

- ne rinyáljon 20 órát csak azért, mert nincs valahol légkondi

- ne rinyáljon azért

- alap háztartási munkákat tanuljon meg elvégezni egyedül is (pl. 30 évesen ne picsogjon, hogy hát ő nem tud mosni, mert nem tanította meg neki senki kezelni a mosógépet :D)

- ne álljon meg neki az élet csak azért, mert egy ünnepnapon zárva vannak a boltok

- tudja eldönteni azt, milyen híreknek, infóknak higgyen és miknek nem... persze vannak olyanok, ahol nem minden fekete-fehér, de vannak elég egyértelmű kamu dolgok is (pl. ne rendeljen 200ért zepteres szarokat, ne hívja fel az ezotévét, orvos javallata ellenére ne szedjen pirulákat csak mert a VV Muci reklámozza, lájkvadász kamuoldalaknak ne higgyen, ne higgye azt el, hogy modellügynükség 100e Ft pénzt kér, és csak akkor lehet belőle világsztár... tudja felismerni a nagyon egyértelműen megfotosopolt dolgokat)

- ne bőgje el magát vagy toporzékoljon, ha vmi nem úgy megy, ahogy ő eltervezte a kis fejében

- ne függjön a szüleitől semmilyen téren, ha elmúlt 22

2018. jún. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!