Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kinyithatom attól még az...

Kinyithatom attól még az ablakot, hogy alatta van a monitor villám parádénál?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy hülye kérdés de kiskorom óta rettegek a villámtól meg dörgéstől. Egy masszív valamivel be van fedve az ablak amit a szúnyogok ellen tettünk fel és így az eső se nagyon jut szóhoz ha abba az irányba esne,csak a villámtól félek.. Ez egy másik téma lesz,de 1 barát mondta hogy mi biztonságos helyen vagyunk mert magasabb házak vesznek körül és nem kell féljek pl.nyugodtan gépezhetek is ilyenkor de ebben én nem hiszek

Szóval a kérdés marad,hagyhatom nyitva az ablakot úgy hogy a közelében van a gép?


2018. jún. 22. 01:34
 1/3 anonim ***** válasza:
28%

Ha nincs védve túlfeszültségtől bármi elektromos cucc, ami a szobában, vagy a házban van, ki kell húzni a konnektorból.

Nekem kikapcsolt, készenléti állapotban 1 hónapja kinyírta egy közeli villám a monitort, számítógépet, routert.

A régi cuccok megmaradtak, ilyen 20 év körüli tv, mikro, erősítő.

2018. jún. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Uh az gáz

Most is volt egy akkora dörgés hogy Alaszkában is hallották meg egyre növekedtek a villámok és egy pár percre el is ment a wifi..Ilyet se tapasztaltam még

2018. jún. 22. 02:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Valóban szét tudja cseszni a villám a dolgokat. Mi dombtetőn vagyunk. Már szereltünk fel villámhárítót is, de az sem veszi el teljesen az erejét. Legutóbb a bejövő tv-internet koax kábelen, a modemen és a routeren keresztül egészen az számítógép alaplapjág hatott a villám, ahol tönkrement a hálókártya része. Szerencsére a többi része oké a gépnek, és a modem/router is bírta. Azóta wifin van összeköttetés. A gép pedig túlfeszültséges szünetmenteses mindenszaros cuccba van dugva, még a villámhárító előttről. Az jó cucc, teszi is a dolgát.


Másik lakásban viszont semmi ilyesmi nincs. Nem tudom ott hova csapnak a villámok, de akár simán kiülhetnék viharban az ablakba gépezni, ahogyan itt megfogalmazod a kérdésben 😃


Szóval nagyon függ a helytől. Ha nem nagyon romlanak el a gépeitek, akkor valószínűleg nincs veszélyeztetve a házatok, és a hozzátok befutó elektromos-telefon-tv-internet kábelek sem vezetik be hozzátok a villámlás energiáit.

2018. jún. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!