Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tudsz mondani keresztény...

Tudsz mondani keresztény szempontból erkölcsösebb nemzeteket? Értem ezalatt főleg a szűzességet, házasság erejét.

Figyelt kérdés
2018. jún. 23. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
4%
Dél amerikai országok
2018. jún. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
dél amerikai országok :DDDDDDDDD
2018. jún. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
Lengyelország.
2018. jún. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%
Cáfolja meg akkor valaki a dél amerikai országokat
2018. jún. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

A keresztény erkölcsiséget legkevésbé a szűzeségben mérném. A házastársi hűség még inkább fontos erkölcsi szempontból, de amikor még nagy fontosságot tulajdonítottak a szűzességnek, akkoriban azért általában 18 éves koruk előtt már férjhet adták a lányokat, 20 évesen már vénlánynak számított, akinek nem kötötték be a fejét.

A fiúk 18-25 évesen már családfenntartók voltak. 25 fölött már öreglegénynek számított, aki nem volt házas.


Gondolj bele: Akkoriban egy lány jó, ha 18 éves koráig megőrizte a szűzességét, egy fiú meg ki tudja, hisz ki tartotta számon.


Ma 18 évesen még csak az iskolapadból kerülnek ki a fiatalok, se munkatapasztalat, se lakás a többségnek. Hová házasodnának? Jó esetben 28-30 éves korukra van annyi javuk, hogy családot alapítsanak,ha mindketten dolgoznak. Addig pedig őrizgesség a szűzességüket? Én személy szerint már a 25 éves szűzeket sem tartom egészségesnek, feltéve, hogy egy nemesebb célért nem élnek párkapcsolatban.


A keresztény erkölcs pedig nálam ott kezdődik, hogy nem manipulálom a saját érdekemben a másik embert, nem csapok be senkit, nem várom el a másiktól azt, amit én magamtól nem várok el. Nem veszek Vespa robogót 500E-ért, ha kaphatok Hondát 120-ért, csak mert a Vespa szebben néz ki.Ahol tudok, ott segítek. Ahol nem tudok segíteni, ott legalább nem nehezítem meg a másik dolgát. Ha szeretni nem tudom a másikat, legalább elviselem. :)

2018. jún. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4%
Azért a magyarokat sem kell lebecsülni.
2018. jún. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Dél-Amerika??? Te jártál arrafelé ember? Konkrétan, amikor Brazíliában jártunk megmutattak egy facebook csoportot (majdnem 100 000 tag) nekünk néhány helyi haver, ahol ilyen csoportos orgiákat szerveznek.

Megfigyeltem még azt, hogy nagyon lengén öltöznek! Csajoknak a rövidnadrág annyira rövid volt, hogy a hátsó fertálya simán kilátszott a nyílt utcán, pluszban melltartóban simán mászkálnak, bemennek boltba, stb..Férfiak meg simán félmeztelenül járkálnak, köldök kint, hát nem azért, de nem ezt tanítja a Biblia...(nem vagyok vallásos, nehogy azt higgyétek)! Van facebookon pár brazil haverom, csajok is, hiszed vagy sem, nem szinglik, de simán kirakják mindenüket, pózolnak stb...ezeknek vannak pasijaik!


Visszajöttem Magyarországra olyan volt nekem egy kis kiruccanás után, mintha apácazárdába jöttem volna vissza...pedig itt sem a nagy erkölcsösségről híresek az emberek.


Erkölcsös keresztény nemzet alatt, ha te szüzességed érted (valamilyen szinten egyébként én is), akkor Kongó. Esetleg Libanon-Szíria-Irak-Izrael "tengely". Ezek nem nemzetek, hanem országok, többségük, Kongó kivételével nem is keresztény. De az ottani keresztények, akik kisebbségben vannak, tényleg IGAZI keresztények.


Szóval a kérdésre válaszolva, a kongóiak, ha szigorúan csak a nemzetet vesszük figyelembe.

2018. jún. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Milyen erkölcsről beszélsz KERESZTÉNY vonatkozásban?!


Ők lazán kiirtottak egy csomó embert, akik "nem hittek" - templomosok -, boszorkánynak kikiáltott nőket égettek meg, birodalmakat rohantak le a "keresténység nevében".


Hagyjuk... a kereszténység a legképmutatóbb, undorítóbb dolog a világon.

2018. jún. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

jéé, nemmondood'


leírtad a választ magadnak:


" "kereszténység nevében" "


aki ezzel mint névvel takarózik de közben mocsok dolgokra vetemedik az tényleg undorító


viszont van egy erkölcsös oldal akiket jobb ha tisztelsz.


nos én felőlük kérdeztem

2018. jún. 24. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!