Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondolják, hogy mindenhe...

Miért gondolják, hogy mindenhez értenek?

Figyelt kérdés

Hallottam egy beszélgetést, amikor operátorok jöttek haza gyárból buszon, és az egyik ember úgy próbálta előadni magát, mint ha mindenhez értene.

"persze-persze CO-val húzok egy ívet" - közben valószínűleg sosem hegesztett.

és még ugyanezt kb. 6 különböző témában.

A neten is láttam egy videót, amiben egy hajléktalan azt mesélte, hogy őt jövőhónapban felveszik dolgozni, mert tudják, hogy minden gépre fel tudják rakni.

Személyesen is találkoztam ilyen "ezermesterrel" , akinek 8 általánosa volt és bármit mondtam rálicitált meg hogy "majd ha következőnek találkozunk megmutatom hogyan kell" és ehhez hasonlók.

Közben tudom, hogy nem ért semmihez, 8 általánosa van, operátoron kívül semmi másban nem dolgozott.

Miért próbálják előadni magukat?


2018. jún. 23. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt hívják can do attitudenek.
2018. jún. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kompenzáció.
2018. jún. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ilyenek mind hülyék. Hagyd rá.
2018. jún. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10%

Az semmi. Amikor a diplomás akármi azt hiszi hogy mindent jobban tud.


Vagy amikor a bankban dolgozó papír kinyomtató azt hiszi hogy érti a rendszer működését mert protekcióval bekerült.


De valójában fogalmuk sincs semmiről csakhát "értelmiségi" emberként muszáj okoskodni. Amit te leírtál az meg már a legalja.

2018. jún. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Persze, te szólod le ôket, hogy csak janiznak, de látatlanba megmondod a buszon a paliról, hogy sosem hegesztett, hogy a másik nem ért semmihez, meg még vagy hat különböző témában leszólsz idegeneket. Nem vagy jobb te sem. Biztos valami nagyképű 12 éves pistike vagy.
2018. jún. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenkinek megvan az elképzelése a világról, és ez egyáltalán nem probléma. Még ha valaki nem is szakmabeli, lehet egyszerűbb dolgokat meg tud valaki csinálni (pl. olajcsere egy autón, olajcserével kapcsolatos dolgok ismerete vagy másik pl. laminált parketta lerakása). Természetesen az adott szakmáról lehet fogalma sincs az embernek, de internetről, másoktól vagy tapasztalat útján rájött, hogy hogyan kell (jól) csinálni.

Semmi gond nincs az ezermesterekkel, amíg nem akarnak komolyabb feladatot szaktudás nélkül megcsinálni.

2018. jún. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valóban vannak ilyen típusú emberek, de ezt ennyi beszélgetésből nem lehet megítélni, hogy valaki mennyire "Mekk mester". Együtt kell ahhoz dolgozni valakivel többször, hogy kiderüljön, hogy csak dumál-e, vagy valóban sokoldalú. Kicsit a bátyám is ilyen, akit amúgy imádok, és nem mondom, hogy nem ért sok mindenhez. Sok dolgot meg lehet vele oldani, javítani, de sokszor kerülök vele vitába is, mert valamit határozottan állít, hogy azt úgy kell, aztán a gyakorlatban kiderül, hogy "jaa, tényleg, erre nem is gondoltam, ez így mégsem lesz jó".

Az oka talán az lehet, hogy az ilyen emberek valóban sok mindent megtudnak csinálni, ezért azt gondolják magukról, hogy az is menni fog, amiről csak elméleteik vannak.

2018. jún. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!