Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok? Mit tennétek...

Ti mit gondoltok? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

7 vizsgám volt ebben a félévben. Nagyon ideges voltam. Végül mind 5ös lett. Kivéve egy tárgyat amit utálok. Azt kell tudni erről a tárgyról, hogy kb csak a tanár szimpátiáján múlik a jegy. Már nagyon elegem volt mindenből ezért úgy döntöttem megpróbálom a lehetetlent és elmegyek erre a vizsgára tanulás nélkül. Végül egész jól ment, de a tanárnak láthatóan nem voltam szimpatikus ezért az egyik tétebe nagyon belement és amiatt 2-est adott. Ezt ha mondjuk 2 hét tanulással megyek vizsgára se tudtam volna megválaszolni ezt a kérdést. Végül ezzel együtt minden vizsgám 5ös lett plusz ez a 2-es. Ez eléggé leviszi az átlagom de ösztöndíjat így is kapok valószínüleg. Persze a szüleim akik ugyan ezt az egyetemet végezték nem örültek ennek, ők mindig kitűnők voltak mindenből.

Most hogy végeztem egyszerűen nem tudok örülni az egésznek, teljesen depressziós lettem. Gondolkozom sokat, hogy visszamenjek javítani, de félek hogy ha olyan tanárhoz kerülök az meg is buktathat...


2018. jún. 23. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Tehát lett egy csomó ötösöd, meg egy kettesed. Ez annyira tragikus, hogy én levetném magam a Grand-kanyonról.
2018. jún. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
A szuleidnek tul nagy elvarasai vannak, ne feledd hogy nem nekik tanulsz.
2018. jún. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

És íme, egy újabb szerencsétlen fiatal, akinek a f4sz szülei pokollá teszik az életét a teljesíthetetlen és hazug elvárásaikkal.


Egyrészt nem hiszem, hogy a szüleid mindig kitűnők voltak mindenből, mert olyan nincs. Ha mégis van, akkor ott valami csalás van, stréberkedés, tanárkedvence-effektus. Semmilyen egyetemen nincs olyan, hogy valaki mindent képes tökéletes szinten hozni.


Másrészt amit te teljesítettél, az különleges, emberfeletti eredmény. A szüleid egyszerűen önző gyökerek, akiknek a szar sem elég keserű. Az ilyen emberek, akiket a szakirodalom mérgező szülőnek nevez, rátelepednek a gyerekükre, és a tulajdonukként kezelik az életüket, elvárják, hogy az ő kicsi klónjuk legyen, és minden téren túlteljesítse az elvárásaikat. De mint írtam, ez lehetetlen.


Különösen mivel az egész nem rajtad múlik. Ha pofára osztályoznak, ott nincs értelme képességekről meg teljesítményről beszélni. Egyúttal láthatod, mi a különbség közted és a szüleid között. Ők átmentek ezen a pofateszten egy másik, hasonló tanárnál. Nagy eredmény, hogy csontig be tudtak nyalni, komolyan...


Figyelj, papa! (Vagy mama!) Ne az ő életüket éld, hanem a sajátodat! Felnőtt vagy, sikeres vagy, előtted a pálya. Ők már öregek, lejárt az idejük, csak károgni tudnak. Öt év, tíz év múlva már nem lesznek ott, hogy egzecírozzanak, de ha holnap reggel kisétálsz az ajtón, akkor már holnap délben sem lesznek ott. Jogod van az életedhez, jogod van a hibáidhoz, jogod van nem tökéletesnek lenni. Sőt, KÖTELESSÉGED nem tökéletesnek lenni, mert ettől vagy EMBER, és nem egy szar robot!


A szüleid nem tényezők. A saját életed a tényező: a párod, a leendő gyermeked, a saját családod. Az öregeid majd alázatosan, levett cipővel ESETLEG bejöhetnek megnézni, hogyan élsz, HA MEGENGEDED. És ha nekiállnak bármiről pampogni, ott a kijárat. Ne hagyd, hogy rád telepedjenek, rázd le őket!

2018. jún. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem gondolom hogy így kéne gondolkodnom a szüleimről. Ők csak azt akarják hogy a legjobb legyek és a legjobbat kapjam...És miért bánna bárki is így azokkal akik felnevelték és akik mindent próbálnak megadni neki?
2018. jún. 23. 20:10
 5/9 anonim válasza:

Szerintem se érdekeljen, mit gondolnak a szüleid. Ne befolyásoljanak. Egy kettes még nem a világ vége. Minden egyetemistának egyszer becsúszik egy kettes.

Viszont, ha úgy érzed, mégis javítani szeretnél és még sikerülhet is, akkor menj el, próbáld meg. (Plusz valahogy, de próbálj a tanár kedvére tenni, hogy szimpinek gondoljon. Például én minden tanárra sokat mosolygok, azt szeretik.)

2018. jún. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

#4, hogy mit akarnak és mit tesznek, az két külön dolog. Hogy egy extrém példával éljek, Hitler vagy Sztálin is egy jobb világot akart, na de hogyan?


Ha továbbra is vakon szolgálni akarod a szüleidet, magadra vess. Mi szóltunk. Többen is.

2018. jún. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
#6 Ilyenkor az ember nem "szolgálja" a szüleit. Persze vannak szülők, akik a saját álmaikat ráerőltetik a gyerekeikre, de nem írhatsz ilyeneket úgy, hogy nem is ismered a családját. Próbálj meg nem ilyen durván fogalmazni.
2018. jún. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk az bennem is fölmerült, hogy honnan tudod, hogy tényleg kitűnők voltak a szüleid egyetemen? Láttad az indexüket? Vagy csak ők mondták? Nem mindegy!


Egyébként is: ha ők Nobel-díjasok lettek volna, akkor érezd magad rosszul, ha te nem vagy az?

Örülj, hogy meglett a vizsgád, élvezd a jól megérdemelt pihenést. Szüleid meg azt gondolnak, amit akarnak.

2018. jún. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én egész jó eredménnyel végeztem az egyetemet, de ennek az eredménynek nagyon örültem volna. Mindig van olyan tárgy (akár tanár miatt, akár más miatt), ami nem megy ötösre, de nem is gondolom, hogy annak kellene lennie a célnak. Legyél büszke magadra, mert ez szép eredmény.
2018. jún. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!