Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez jó életcél? Szerintetek...

Ez jó életcél? Szerintetek megvalósítható? Vagy túl sokat akarok egyszerre?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, jövőre érettségizek. Művészeti iskolába járok. Egyetemre valamelyik rendvédelmi szakra szeretnék menni. Közben még nem dolgoznék. 22 évesen ezt befejezném, utána még egy szobrász OKJ-s tanfolyamot szeretnék csinálni, eközben már dolgoznék. Kimennek utána Angliába, és ott még egy artistaképzőt elvégeznék. Vennék egy nagy házat, a fővárosban. (Tudom, hogy sok pénz,amekkorát megengedhetnék magamnak ,hitelt nem vennék fel rá) Persze ezt nem az első évbe,mert Magyarországból vitt pénzem arra biztos nem lenne elég. Gyereket nem szeretnék. Évente egyszer-kétszer hazajönnék, és a családommal meg a barátaimmal lennék. Ha lenne rá lehetőségem gyakrabban is.

Szerintetek ez milyen 'életcél'. Szülőként ti büszkék lennétek egy ilyen gyerekre?



2018. jún. 23. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Értem én, hogy művészi affinitásaid vannak, de hogy jön ehhez a rendvédelmi szak? Oda az menjen, aki rendőr vagy hasonló akar lenni. Csak azért, mert érdekelnek a krimik, kár elpocsékolnod négy kemény évet a fiatalságodból.


Másrészt egy magyar rendvédelmi diplomával és némi szobrász érdeklődéssel a büdös életben nem fogsz te házat venni Angliában, de sanszos, hogy idehaza sem.


És miért nem akarsz gyereket? Mondjuk 18 évesen én sem akartam, meg 28 évesen sem, szóval ez elmúlhat, változhat.


Összességében ez egy katyvasz. Semmi értelme. Tök érdekes dolgokat fogsz tanulni, de nem érsz vele semmit. Vagy rendőrtiszt leszel, az nem rossz, de nem hiszem, hogy arra az életre vágysz.

2018. jún. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Egy nagy káosz az egész.Arra biztatnám a gyerekem,értelmes szakmát,hivatást válasszon,amiből meg tud élni.

Bocsi,de ilyen tervekre nem lennék büszke.

2018. jún. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

nekem nem lenne baj a sokféleséged..


az emberek nagy része egy-egy dolgot akar csúcsra vinni pedig a jelentős szakmákon átívelők..


viszont megjegyezném, hogy ezekből egyik szakma sem hoz jó pénzt..


ami nem feltétlen baj csak így számolj vele..

2018. jún. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Az iskolát a szerint válaszd meg, hogy mi szeretnél lenni. Rendőr szeretnél lenni? Akkor menj rendvédelmi szakra. Szobrászattal? Akkor menj szobrász suliba érettségi után. Vagy artista akarsz lenni? Akkor azt kezdd el tanulni.


Ezen később változtathatsz, tanulhatsz mást, de ne akarj mindent egyszerre, inkább egy dologban legyél igazán jó. Egyelőre úgy tűnik nem tudod igazán mit akarsz, csak mindenbe belekapnál.

2018. jún. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Itt nem értem, ebben mi a cél. PL a rendvédelmi szak az csak egy eszköz. De lehet, hogy nem használod semmire. A szobrászképző az is csak egy eszköz. És külföldön mi lenne a célod, mivel foglalkoznál? AMúgy meg valahol olvastam valami olyasmit, hogy külföldön csak az lehet rendőr, ahol az adott országnak a rendőrképzését jártad végig. És akkor még artistaképzőbe is járnál? Hát, nemtom, döntsd el, hogy mit akarsz; habár lehet mind a 3 is; de még mindig nincs leírva az életcél. Tehát , hogy te mivel szeretnél foglalkozni, miből szeretnél élni? Ja meg pl nemtom az artistaképző mennyit venne el, vagy épp mennyit adna az életedből/hez. Mennyi évbe telne, és kezdenél-e valamit a papírral, vagy mit kezdenél vele. Meg a többivel is. Minek neked ezek a papírok? Miért nem csak élsz? Vagy neked ez lenne az élet? És a papír kellene neked onnan , vagy pl élveznéd az ugribugrikat meg a farigcsálást? Tehát ebből pl melyik a cél, hogy legyen a képesítésről papírod, vagy élveznéd, hogy oda jársz, és csinálgatod a képzést. Amit kell ott, és fejlesztenéd magad, vagy valami? Mi a célod? Én azt hiányolom a szövegedből, a leírásodból; nekem innen a cél nem derült ki. Mondjuk annyi pl lehet a cél belőle , hogy külföldön akarsz élni, de azzal végülis nem mondtál sokat. Meg hogy minek neked ennyi, ez a sok papíR?
2018. jún. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Katyvasz. Rendvédelmi szakkal elmehetsz a, rendőrnek b, kitérőkkel esetleg katonának, mindkettő esetben magyar állami alkalmazásba kerülnél, s mivel fegyveres testület tagja lennél maximum akkor lenne esélyed külföldre költözni, ha leszerelsz. Amennyiben eztán elmész máshova, mindegy, hogy Anglia vagy micsoda külföldi állampolgárként a büdös életben nem alkalmazna az ottani rendvédelmi szervezet. Ott tanulni szobrászatot vagy artista-dolgot, vagy mindkettőt? Csináljad nyugodtan akár mindet. Sokféle érdeklődés nagyon jó, de miből élnél míg tanulod őket? :D Ezeket kell végiggondolni.
2018. jún. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire előre nem tudsz tervezni, mert az élet mindig közbeszól. Nem lennék büszke, mert ha apád meghal én egyedül maradok, te meg majd le sem szarsz. Gyereket sem akarsz, nem lesz unokám sem. Ha meleg vagy, ne menekülj Angliába. Ha meg azért akarsz egyedül lenni, mert rossz tapasztalataid vannak, akkor segíts a lelkeden. A sógorom Angliában él, már elég jól megy neki, bár még nincs 30 saját céget szeretne. Évente egyszer hazajön, a szabadidejét máshol tölti inkább pl. Portugália, Hollandia, Amerika ,... Hogy ne legyen egyedül maga mellé vett egy idősebb csajt, akibe egyáltalán nem szerelmes, gyereket sem akar, stb,stb. Ha mi nem lennénk, akkor az anyós egyedül lenne, az anyját ápolva 3 műszakban. Nekünk van 2 gyerekünk, így van kis öröm is. Após rákos lett 1 éve. Lóvé kevés, de ha lenne is … Semmi öröm az életben, ha nincs melletted valaki. Bocsánatot kérek a kifejtésért, s ha sérelmezed válaszom, de én mint 36 éves nő azt mondom, ha egy gyerekem lenne, és így gondolkodna, én elkeserednék, mehetnék majd otthonba, idős koromra semmi szeretet, semmi törődés nem lenne, mert a telefont felveszem, ha hív, de az mi? Nem látsz jövőt, nem látsz változást. DE! Van aki nem így gondolkodik. Ismerek olyat, aki a gyerekét is így neveli, hogy énis csináltam volna helyetted kisszéket, vettem volna inkább egy kutyát, te se rontsd el az életed. ne menj férjhez, ne szülj! Kire? Mire? Élvezd az életet, nehogy te tartsd el! És folytathatnám. Mindenkinek más a fontos, a legboldogabb mégis akkor a szülő, ha a gyereke boldog. Az anyós pl. jobban szereti a külföldi gyerekét, mint minket, pedig azt mondta még ritkábban jön majd haza, mert itthon jobban megy a pénz :D Na? Kívánom légy nagyon boldog! ÉS! Szüleid is élvezhessék a te boldogságod!
2019. jan. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!