Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik más országból jöttek...

Akik más országból jöttek miért nem mernek megszólalni a saját nyelvükön?

Figyelt kérdés

Még általános iskolában jött egy lány a suliba. Nem voltunk osztálytársak, de beszéltem vele talán egyszer, kétszer. Afrikából jött, csak télre és ez több évben is volt, mivel anyukája magyar. Tehát anyanyelvi szinten beszél 2 nyelvet. Mikor beszélgettünk, megkértem, hogy mondjon pár szót a másik nyelven, de ő nem akart. Még az itteni legjobb barátnőjének is csak néhányat mondott az unszolására. Persze nem erőltettem ezután.

Aztán szintén ide járt egy kínai kisfiú is, de ő se akart úgy beszélni a kérésemre, még az apukája nevét is szégyenkezve mondta ki, mert, hogy az "fura".

Egy barátnőm pedig minden nyarát Romániában tölti, tehát már nagyjából ismeri a nyelvet. Viszont megszólalni ő sem szólalt meg, pedig tudta, hogy a hallgatóság egy szót nem ismer a román nyelvből.

Ez vajon miért lehet? Szégyenlik magukat? Ugyan miért? Ha engem külföldön arra kérnének, hogy beszéljek magyarul, nagyon szívesen megtanítanék nekik néhány alap szót.



2018. jún. 27. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

PErsze, te igen, de otthon sokan már "hülye bevándorló", "takarodjál haza", "kótsög román", és társaiznának.


Svájcban élek, mégsem beszélek otthon "züriidütsch"ül, mert rögtön jönnének a miért jöttél haza, húzzál vissza Svájcba, stb. megjegyzések.

2018. jún. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 acelsziv ***** válasza:
83%

Manapság Mo -n idegen nyelven megszólalni? Sok barom még az összetett mondatokat sem érti és már ordít, hogy migráncs vagy.

És ez nem vicc.

2018. jún. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy 0-24-ben beszéljen a saját nyelvén. Csak ha pl kérdi valaki, akkor sem szeretnek megszólalni. Azért lehet látni ki a fajüldöző, meg ki nem. Alapból aki egy afroamerikait nem tart embernek,(16 éves lány ismerősömtől hallottam először ezt) hozzá sem szól. Én is jóindulattal beszélgettem velük, érdekelnek az idegen kultúrák, nyelvek. Valahogy mégsem mertek megszólalni.
2018. jún. 27. 13:59
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Valószínű félt volna, hogy kinevetik érte, meg később kigúnyolják.

Nem kell erőltetni, ha akar, majd beszél úgy.

Elég elmeroggyant nép a miénk, bárkin egy kis fogást találni, egyből leugatjuk őket.

Sajnos.

2018. jún. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Persze, egyáltalán nem erőltettem. Csak furcsa volt nekem.
2018. jún. 27. 14:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előző válaszolókkal.

Egy barátnőm osztályába járt egy orosz fiú, aki Oroszországban született és pár éves korában költöztek ide, itt kezdett el iskolába is járni, stb. De az osztályában egyből ő lett a célpont, elkezdték szőkec*gánynak, ukrán g**inek hívni..

Pedig a gyerek akcentus nélkül beszélt magyarul, ha nem szól a barátnőm, nem is sejtettem volna, hogy nem magyar..

Aztán az én sulimban is volt egy külföldi lány, ő Indiából jött, ő mondjuk mondott hindiül mondatokat, ha kérték, meg megmutatta pl., hogy kell írni hindiül a nevét, stb. Nagyon aranyos volt amúgy, meg az évfolyamban is ő volt az egyik legjobb tanuló, pedig elég nagy hátránya volt a többiekhez képest (ő az általánost Indiában kezdte és asszem olyan 5-6 éves kora körül kezdett magyarul tanulni). Őt terroristának hívták..

2018. jún. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha engem külföldön arra kérnének, hogy beszéljek magyarul, nagyon szívesen megtanítanék nekik néhány alap szót.

Egeszen addig mig meg nem unnad a sok barmot meg a Mondjal mar valamit halandzsaul! farasztasaikat. Ezt hiaba magyarazod olyannak aki nem elte at.

2018. jún. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem értem, miért ilyenek az emberek... Miért baj nekik az, ha nem teljesen magyar az, aki velük egy légtérben van? Főleg ha tökéletesen beszéli a nyelvet...

Utolsó: Én nem így gondolom, egy sziát bármikor ki tudok nyögni bárkinek, viszont lehet igazad van, főleg ha rossz napja van az adott embernek.

2018. jún. 27. 14:55
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem is szokták ezt kérni (külföldön élek) és én zavarban szoktam magam érezni, mivel a "mondj valamit" nem elég konkrét felszólítás. Ilyenkor mindig gondolkozok, hogy mégis mi a fenét mondjak? Sokkal egyszerűbb, ha így kérdezik például: hogyan mondják a sziát a nyelveden? vagy hogyan köszöntök? stb.

Ajánlom, hogy így próbáld kérdezni az ismerőseidet.

2018. jún. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyan azért, amiért a torontói MAGYAR házban -ami elég sokban van a magyar államnak- a színmagyar gyerekek CSAK angolul gagyognak egymással. A szüleik meg azzal dicsekszenek, hogy ugyanazok a gyerekek ANYANYELVI szinten beszélnek magyarul. Mikor és hol, kérdem én, amikor a magyarul hozzájuk szóló emberre a MAGYAR házban úgy néznek, mint borjú az újkapura.

Ezeknek a magyar gyerekeknek aztán mondhatná akárki, hogy mondjanak néhány szót magyarul. És nem is szégyellnék magukat, hogy nem tudnak.

2018. júl. 20. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!