Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az "nácis" dolog lenne, ha...

Az "nácis" dolog lenne, ha vaskereszt nyakláncot hordanèk?

Figyelt kérdés

Szívesen hordanèk olyan nyakláncot, mert nekem nagyon tetszik. Tudom, hogy nem csak a nácik hordtak olyat annak idelyèn Nèmetországban, de fèlek, hogy le náciznának.

Szerintetek?



2018. jún. 27. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
mamár minden nácinak számit
2018. jún. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Ha egészen konkrétan egy náci szimbólumot viselsz, akkor nyilván nácinak fognak nézni...
2018. jún. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ilyen nyakláncot viselek.

A cigányok között is szoktam lenni, még csak észre sem veszik. Nincs baj vele.

2018. jún. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Metionin ***** válasza:
88%
A vaskereszt jóval a nácik előtt is létezett, ha jól emlékszem akkor egy lovagrend használta (teutonok?). Meg eleve a Hitler által használt vaskereszt másképpen nézett ki, a közepében benne volt a horogkereszt is. Szóval ha a sima vaskeresztre gondolsz, az egy katonai kitüntetés, semmi nácis nincs benne, a hősiességet szimbolizálja.
2018. jún. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A vaskereszt a máltai kereszt egy változata, semmi gond nincs azzal, hogy viseled, kivéve ha WWII-s vaskereszt, aminek a közepén van egy horogkereszt, mert az már tényleg náci szimbólum. Nem nácizhatnak le, mivel középkori lovagrend szimbóluma is volt, valamint a hősiességért adták már jóval mindkét világháború előtt (császárság idején).
2018. jún. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel mondjuk a horogkereszt is csak a szvasztika, ami a jó szerencse évezredes szimbóluma.
2018. jún. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Magát a vaskeresztet ma is használja a Bundeswehr, szóval nem nácis. Csak az amelyikben benne van a horogkereszt. Magát a lovagi vaskeresztet 1814-től használják.
2018. jún. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#6: És ez így is van, és van különbség szvasztika és náci horogkereszt (hakenkreuz) közt! Hitler horogkeresztjének "iránya" az óramutató járásával megegyezik, illetve 45 fokkal el van fordítva. A szvasztika teljesen egyenes (függőlegesen áll), karjai pedig lehetnek az óramutatóval ellentétes irányúak is.
2018. jún. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Én a Mein Kampfot szoktam olvasgatni a cigányok közt úgyhogy szerintem a vaskereszt is belefér. csak horogkereszt ne legyen benne mert úgy a viselése bűncselekmény főleg ha még le is tagadod a zsidókat.
2018. júl. 3. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én pont ma vettem egy ilyet és büszkén hordom. :D
2018. aug. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!